Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/186 anonim ***** válasza:
De kép linket tudsz küldeni privátba :D
2010. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/186 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok, nincs még jogsim, mivel járnék? :P


Na akkor még egyszer: dobj nekem egy mailt, és én válaszolok egy képpel, mivel itt direktben nem tudok képet csatolni hozzá. Érted?

2010. máj. 3. 16:47
 23/186 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért kicsit gondolkozz el. Sokan mondják, hogy beképzlet vagy. Nincsenek haverjaid. Nem jelent ez valamit?

Egyébként már az is, hogy "azt szedsz föl akit akarsz". Hát nemtudom, nem hangzik úgy, mintha túlságosan szeretnéd is a barátnőid. "Okádékul" néznek ki? És? Kicsit sem hangzik beképzeltnek...:) Fel kéne egy kicsit nődöd, hgy észrevedd, nem ez a fontos.


Egyébként nagyon sokan akik sajnáltatják magukat, azok a leg beképzeltebbek. Én sem szeretem, amikor pl egy nádszálvékony csaj sír itt nekem, hogy milyen kövér. És nem önbizalomhiányos. Ilyenkor (sokan) azt szeretnék hallaniu, hogy "oh, ugyanmár, szép vagy, sovány vagy, stb, stb..." Ebben egyetértek veled.


De a normális önértékelésbe az tartozik vele, hogy reálisan látod magad. A jó tulajdonságaiddal úgy látom maximálisan tisztában vagy. :D Azért remélem a rosszakkal is.

Ja és hogy jó tanuló vagy, meg vannak terveid...nem biztos ám, hogy összejönnek és olyan hűde sokra viszed. Nem azt mondom, szeretném, hogy így legyen, de nem tudhatod mit hoz a jövő.


A sikereidhez meg gratulálok! :DD


ja azt még megjegyezném, hogy kétlem, hogy benne lennél abban a bizonyos 1%-ában. Már ne is haragudj, de jobbnak képzeled magad a sztároknál? Mert ahogy észrevettem, nálad az van benne abban az 1%-ban, aki (okos, de főként) jól néz ki, gazdag, stb. Ezek a sztárok.

Tehát ne értékeld magad túl a sztárokon, esetleg a tudósokon. Ha körbenézek, én is felsorolok kapásból 5 veled hasonló korú fiút, aki okos, jótanuló, gazdag, jól néz ki, stb, stb...


Kicsit vegyél vissza, mert nagy egoval nem fognak sikerülni ezek az álmok. Azért sok sikert! ;) (tényleg.:))

2010. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/186 A kérdező kommentje:
kdhsfkgerizfba jó akk feltöltöm :P
2010. máj. 3. 16:47
 25/186 A kérdező kommentje:
a f@szom fog töltögetni ha te félted tőlem az emailcímed akk én is féltem tőled a képem. Ennyi.
2010. máj. 3. 16:51
 26/186 anonim ***** válasza:
100%

Attol, hogy jol nezel ki, meg nem biztos, hogy mint ember jo vagy. Nem csoda, hogy nem szeret senki az osztalyban. Nekem is volt anno egy ilyen osztalytarsam. Azota sincs baratnoje. Mikor megismerik a szemelyiseget, elmenekulnek, mert az olyan emberrel, mint te, nem lehet hosszutavu kapcsolatot kialakitani. A sajat szuleid mondjak, hogy vegyel vissza. Talan azert mondjak, mert irigyek? Nem. Azert mondjak, mert nem akarjak, hogy ilyen legyel, mert ez egyaltalan nem jo a kornyezetednek es neked sem.


Es ha minimalis tiszteletet mutatnal az emberek irant, nem hasznalnal olyan szavakat, hogy "okadek" meg hasonlok. Majd egyszer ha rad mondanak ilyet, biztos megertened, hogy ilyeneket csak azok mondanak, akik el vannak szallva maguktol.


Egyaltalan miert gondolod, hogy mas nem lehet okosabb nalad vagy veled egy szinten? Rengeteg jo tanulo van. De te ezeket ugysem fogod megerteni, mert annyira el vagy telve magaddal.

2010. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/186 anonim ***** válasza:
100%

“Ha arra törekszel, hogy az örök mértéket kövesd: ne botránkozz azokon, kik nem erre igyekeznek, hanem törekvéseik ingadozva ágaznak a sokféle véges és változó mérték között. Ne azt nézd, hogy mijük nincsen, hanem mijük van: mert még a legnyomorultabbnak is van olyan lelki kincse, mely belőled hiányzik. Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud. Tanulj meg mindenkitől tanulni.”

(Weöres Sándor)


ezen gondolkozz el, ha lesz több időm majd írok még.

2010. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/186 anonim ***** válasza:
Nem féltjük, csak úgyis sokan kérték, ne kelljen mindenkinek felcsatolgatni, felrakod kepfeltoltesre, vagy egy myvip-es képeden jobbklikk kép címének másolása, és kész is, te TOP1%:D
2010. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/186 anonim ***** válasza:

Miért, ha privibe küldök egy e-mailt küldesz képet? :D


amúgy nem az voltam, aki már kért. 16:47-es

2010. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/186 A kérdező kommentje:

Jó tudom, hogy sok jó tanuló van de az IQm is 138 a Mensa-teszten. Az pedig nagyon jó.


Amúgy jó talán igazatok van egy kicsit. Csak én mindig arra mentem, hogy egyre többet és többet érjek el, meg bizonyítsak magamnak meg másoknak és most már tényleg sokkal jobban vagyok másoknál csak épp nem érdekel senkit :/ Sőt, még mindig a rosszat látják az emberben. Hiába vagy a legjobb, akkor is azt az egy dolgot veszik csak észre, ami a hibád (bár sztem mondom okkal nézem le a legtöbb embert, de tökmindegy most).

2010. máj. 3. 16:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!