Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/186 anonim ***** válasza:
70%

Engem nem értékelt le^^

Ne vedd lesüllyedésnek. Lehet, hogy belül ugyanolyan értékes ember, mint amilyennek te tartod magad. Nem azt mondom, hogy a józsival barátkozz, aki a kettesért küzd 10.-ben, olvasni meg alig tud, hanem biztos vannak olyanok az osztályodban/ha csapatsportot játszol (ha jólemlékszem), akkor a csapatodban, akik nem állnak olyan messze az általad megkövetelt színvonaltól.

2010. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/186 anonim ***** válasza:

Na én nem b_sztatni akartalak.Csak tudod nem bírom,ha felb_szom a saját agyam ilyen kis ostobaságokon.Nekem azon kellene változtatnom,hogy nem kéne törődnöm mások negatív tulajdonságaival,mert nekem is van bőven.Csak tudod én már jó régen beláttam,hogy nem vagyok tökéletes!Változni csak a saját magam kedvére akarok változni,pozitív kihatással akarok lenni az életemre.De nem akarok nagyképűvé és önimádóvá válni.ha felsorolok magamról minden jót,akkor minden rosszat is leírok.Mert látom a rosszat is,és a jót is.De elégedett nem vagyok magammal.Viszont önbizalomhiányban sem szenvedek.Én csupáncsak a kisugárzásomat akarom megváltoztatni.Mindig változni akarok,és azt akarom,hogy másoknak örömet tudjak okozni.És használható válaszokat persze.

Az utóbbi 3 válaszom nem volt az,ezért elnézést kérek,de amint említettem,senkinek sem akarok megfelelni!

2010. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/186 anonim ***** válasza:
91%

Megkaptam a képet.

A húgomnak (14) biztos bejönnél, de mondjuk nekem nem ilyen srác a stílusom :)

2010. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/186 A kérdező kommentje:

„A húgomnak (14) biztos bejönnél, de mondjuk nekem nem ilyen srác a stílusom :)”


Nem baj, nem mindenkinek van jó ízlése =)


„Mert látom a rosszat is,és a jót is.De elégedett nem vagyok magammal.”


Ha látod a rosszat, miért nem teszel ellene? Hogy lehetsz úgy elégedett? Ezért nem tudnék magamról most így hirtelen rosszat mondani, mert ahogy meglátok valami rosszat, rögtön ki is lövöm.

2010. máj. 3. 22:34
 75/186 anonim ***** válasza:
100%

Gyááá kedves kérdező, én nem akarlak megbántani, nagyon szép, hogy te ezt így látod, de csinálhatnád kicsit jobban is!:D

lődd ki pl ások lenézését (legalábbis nyilvánosan)

a saját némileg "túl"értékelésedet (értsd: örülünk az eredményeidnek, örülünk, hogy te is örülsz nekik, de ha másoknak hirdeted, az beképzeltség!) Szerintem a nagy tudósok, feltalálók sem hirdetik, hogy mekkora arcok, az egyetemi professzoraim sem hangoztatják hogy ők mennyire királyak, ellenben egymást dicsérik, meg persze a jó diákokat is, szóval: a szerénység erény, és ha elismersz másokat, ők is elismernek téged! Ha megdicséred magad a szüleid és a társaid helyett is, nem fogják szükségét érezni, hogy ők is megtegyék ezt.

2010. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/186 anonim ***** válasza:

„Mert látom a rosszat is,és a jót is.De elégedett nem vagyok magammal.”

Ha látod a rosszat, miért nem teszel ellene? Hogy lehetsz úgy elégedett? Ezért nem tudnék magamról most így hirtelen rosszat mondani, mert ahogy meglátok valami rosszat, rögtön ki is lövöm.


MONDOM NEM VAGYOK ELÉGEDETT MAGAMMAL.AZT ÍRTAM,VAGY NEM?xĐ

LÁTOD TE IS HIBÁZHATSZ,NEM IGAZ!?

2010. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/186 A kérdező kommentje:
Jó bazz félreolvastam :P
2010. máj. 3. 23:04
 78/186 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Amit leírok nem sértés, vagy piszkálás, csak azt szeretném, hogy kicsit gondolkozz el rajta!

Értek valamelyest a pszichológiához (látod ez is szerénység, valószínűleg jóval több elméleti és gyakorlati tapasztalatom van, mint az itt lévők 90%-nak, de én még is így fogalmazok:)), úgyhogy hallgasd meg a véleményem:


Neked egy kulcsproblémád van. A szüleidtől nem kapsz pozitív megerősítéseket (dicséret, elismerés). Ez nem a Te hibád, hanem a szüleidé, talán mert túl elfoglaltak, érzelmileg zárkózott típusok, pszichológiai problémájuk van stb., nem tudom. De egy gyereknek erre mindenképp szüksége van, különben hamis önértékelése lesz és beilleszkedési problémái. Tehát én a helyedben ezt beszélném meg a szüleimmel!


És szerintem tudod miért nézed le ennyire a többi embert?

Valójában féltékeny vagy rájuk, ugyanis ők a sokkal bénább külsejükkel, gyengébb sportteljesítményükkel, kevesebb pénzükkel, mégis több elismerést, dicséretet (és főleg SZERETETET!) kapnak, mint Te.

Igazságtalan dolog, nem?

Rondább, mint Te, mégis gyakrabban dicsérik, hogy milyen jól néz ki?

Butább, mint Te, mégis gyakrabban dicsérik, hogy milyen okos?


Hibás elképzeléseid vannak a "játékszabályokról". Nem azért fognak dicsérni vagy szeretni, mert szép, okos vagy gazdag vagy. Ezek mind tőled független dolgok, mondhatni "ajándékként" kaptad őket.

Akkor fognak téged szeretni és elismerni a többiek, ha ezeket a tulajdonságaidat jó célokra használod, segítesz másoknak. Ez kelt szimpátiát másokban, nem a tulajdonságok! Ha segítesz másoknak a háziban, vagy a sportban, hidd el, sokkal jobban fogod magad érezni, és egyre többen ismernek majd el!

"Milyen rendes ez az Alfonz, segített a Tódornak megírni a matek házit, utána meg sportolási tanácsokat adott a Jenőnek, és elment vele futni a Margit-szigetre".


És a LÉNYEG:

Lehetsz jóképűbb, lehetsz első az országos versenyen, lehet 150 az IQ-d (mondjuk nem, mert az állandó), de nem leszel ezektől boldogabb! Nem kapsz ezek hatására se több elismerést. se több szeretetet másoktól!


Egyedül a tanáraid és az edződ azok, akik most is dicsérnek, mert ők csak a teljesítményt értékelik, nem a tetteidet. Kivéve csapatsportoknál, ahol pl. nem akarsz passzolni a nálad sokkal bénábbaknak!

2010. máj. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/186 A kérdező kommentje:

Ez igaz, a szüleim tényleg sose dicsértek meg semmiért :( tudom, hogy szeretnek, mert tényleg mindig adnak pénzt, ha kell valamire, meg segítenek, csak néha úgy érzem, hogy csak egymással vannak elfoglalva, észre se veszik, hogy én is ott vagyok. Meg az is igaz, hogy szarul esik, hogy másokat elismernek pedig igazából nem is csinálnak semmit, vagy sokkal kevesebbet, mint én. De akkor meg miért? :(


De szerintem az nem vezetne jóra, ha én most elkezdenék mindenkinek segíteni. Bulikban is tudom, ha elfogy az emberek pénze, hirtelen mindenki úgy haverkodni akar velem, olyanok is, akik egyébként hozzám se szólnak. Az ilyet már kiszúrom két perc alatt, tőlem ne akarjon senki tarhálni. Azért ne haverkodjanak velem, mert nekem van pénzem, vagy mert segítek a matekban vagy valamiben. Ez az ára, hogy elismerjenek, hogy ki kell nyalni a seggüket? Csak kihasználnának. Nem vagyok jótékonysági szervezet.

2010. máj. 3. 23:59
 80/186 A kérdező kommentje:
Amúgy is tök felesleges. Attól, hogy segítek X-nek megcsinálni a matek házit, még hülye marad. Akkor már inkább csinálok az alatt az idő alatt valami tényleg hasznosat, ami nekem hasznos.
2010. máj. 4. 00:05
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!