Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
 181/186 A kérdező kommentje:
Ez könnyű: osztódj :P
2010. máj. 9. 22:22
 182/186 anonim ***** válasza:
0%
Végig olvastam... De a kérdezőnek igaza van. Sok a lecsúszott, alkesz, hájas tokás ember itt is ahol lakom. De, én pl. falusi vagyok, és ha leérettségzem és nagyon jó lesz az érettségi, akkor ügyvéd leszek. 138 as IQ. Nem rossz... Gratulálok!
2010. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/186 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs de amiatt hogy a szüleid gazdagok, te nem vagy jobb senkinél, ezt jobb ha már most tudod.És ha büszke is vagy magadra,nem kell mindig hangoztatni,mert az már tényleg beképzeltség.
2013. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/186 anonim ***** válasza:

Ember! Eddig jutottam a kerdesben:

benne vagyok az emberiseg 1%-aban... :)

Hat, te bekepzelt vagy, nem egeszseges az onbizalmad! :DDD kesz.

2013. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/186 anonim ***** válasza:
Aaaaaaaah es vegigolvastam a valaszokat is, ez a faszi nem szazas.
2013. aug. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/186 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy magabiztos vagy, hanem hogy finoman szólva túlzásokba esel.


Nálam az csapta ki a biztosítékot, amikor azt mondod hogy "benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában" még csak 19 éves taknyos vagy. Fogalmad sincs az életről apukám.


Attól mert a szüleid gazdagok és megengedhetitek magatoknak hogy jobban éljetek, az CSAK a szüleid érdeme, NEM A TIÉD. A jelenlegi válságban meg inkább becsüld meg és örülj annak, hogy nem kerültök az utcára.


Addig nem vagy beképzelt, ameddig nem fényezed magad úton-útfélen.


Nem kéne csodálkoznod hogy nincsenek barátaid. Ha előttük is folyton magadról áradozol. Ilyenkor jogosan gondolják rólad, hogy mekkora egy öntelt f.asz vagy. Lefogadom, hogy észre sem veszed hogy a környezetedben mi történik.

2013. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!