Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
 161/186 anonim ***** válasza:
Látom a témák itt aztán elmentek mindenfelé. Írd le még egyszer mit szeretnél tudni, miben segítsünk, mit várnál el? A sok komment után gondolom nem ugyanazt akarod kérdezni, mint az elején.
2010. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/186 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, az egy millióm volt szar.

Hát nem tudom neked (bocs, a családodnak) mennyi pénze van, de szerintem Gyurcsány papa például simán kiröhögne.

2010. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/186 A kérdező kommentje:
Új élőlényeket akarok létrehozni amik az emberiséget szolgálják! Egy csomó mindent meg lehetne csinálni így és az embereknek sokkal több idejük lenne saját magukra ha a mindennapi hülye munkákat megcsinálja helyettük valaki más (most nem feltétlenül tízlábú sci-fi lényekre gondolok, de akár olyan is, hanem mondjuk egy olyan baktériumra, ami felzabálja a port. És soha többé nem kell takarítani. És mondjuk végtermékként abból valami hasznosat állítanak elő, gyógyszert, vagy valamit. mint ahogy az inzulint csinálják. De ez csak egy példa.
2010. máj. 7. 00:08
 164/186 A kérdező kommentje:

Én csak annyit szerettem volna elérni, hogy hátha tudtok segíteni, hogy kicsit jól érezzem magam a bőrömben :( És tudom, hogy próbáltatok, de nekem az nem megy, amiket írtatok!


Gyurcsány papát meg iszonyat magasról szarom le! Abban egyetértettünk, hogy fontos, hogy az ember megbízható legyen, ő meg minden, csak nem az!

2010. máj. 7. 00:12
 165/186 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk hadászati célra, ha a húsevő baktériumot kicsit megmanipulálod, olyan "hadsereget" lehetne csinálni belőlük, amilyen még soha senkinek nem volt.
2010. máj. 7. 00:19
 166/186 anonim ***** válasza:

A porevő baktérium nagyon szép és nemes cél.

De nekem lenne egy keresztkérdésem:


Azért akarod ezt kifejleszteni, hogy híres és elismert legyél (a többiek megbecsüljenek és tiszteljenek), vagy azért hogy az emberiségnek (aminek a 90%-a a Te szavaiddal élve "lúzerekből" áll) jobb legyen, kényelmesebb életük legyen?

2010. máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/186 A kérdező kommentje:
Hát, elsősorban azért, hogy elismerjenek, és hogy alkossak valami maradandót, és hogy húsz év múlva beírhassam ide, hogy "Na látjátok" :P:P Másodsorban azért, hogy az olyan embereknek, mint én, ne kelljen hülyeségekkel foglalkozni, és így sokkal többet tudnak törődni a fontos dolgokkal. Hogy közben a többi emberhez is eljut-e a dolog, az nem érdekel, ha eljut, eljut, ha nem, nem.
2010. máj. 7. 00:32
 168/186 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓÓ, azt hittem, hogy komolyabb témákon elmélkedsz...


Porevő baci... Ej, már gimnazista tudásanyaggal is tudhatnád, hogy a por jó része szilícium-dioxid (ha pedig olyan bacit akarnál létrehozni, mely a házi port eszi meg, melyet amúgy levált emberi laphámsejtek alkotnak, akkor az lenne a bökkenő, hogy ezen elhalt sejtek még az emberi bőrön is fontos védő funkcióval bírnak, még mielőtt végleg lehullanak, és a baci azokat is megenné). Márpedig ebből sehogy sem lehet sok mindent kihozni, pláne nem inzulint és egyéb fehérjéket, mivel az aminosavakhoz kellene még pár elem (a dolog energetikáját nem is említve). De ha "realizálod" az "ötleted" (azaz hulladékevő bacikat fejlesztenél ki), akkor sajnos azzal a szomorú ténnyel szembesülnél, hogy már jó páran dolgoznak a témán, mellesleg komoly eredményeket is értek el, szóval, mire belőled "szakember" lesz, addigra már jó sok babért learatnak (pl. már számos műanyagevő bacin dolgoznak, sőt ha jól tudom, párat hamarosan "munkába" is állítanak...


Biológiai fegyverek terén is telített a piac... Az általad olyan sokat fikázott, 30 éves szovjet technológiával is elég hatásos bacikat lehetett előállítani (csupán pár rezisztencia gént kell bevinni néhány "alapból" is nagyon virulens baciba; ezen technológia "barátságosabb" változatát ebben a pillanatban is több millió laborban használják világszerte; pl. antibiotikum rezisztenciát kódoló géneket is bevisznek egy "célgén" mellett egy plazmiddal, így tudják később szelektálni a plazmidot felvett bacikat azoktól, melyek nem vették fel).


Egyéb "világmegváltó" ötleted van?

2010. máj. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/186 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem bírod ki, hogy ne fikázd le.


1. Ezt csak példának mondtam. De mondjuk ha amire én odajutok, addigra megcsinálnak mindent, amit baktériumokkal meg lehet (ezt kétlem, de mondjuk), akkor az még jobb, mert akkor el lehet kezdeni többsejtűekkel foglalkozni, totál új állatfajokat létrehozni pl, amik sokkal jobban megfelelnek az emberek szükségleteinek. Ez még jobb, a baktériumok úgyse érdekelnek senkit, mert nem olyan látványosak. Mondjuk lehetne csinálni különböző oxigéntermelő élőlényeket, amiket ha ledobnak más bolygókra, megváltoztatják annak az atmoszféráját vagy a talaját, és így előkészítik a bolygót az emberek számára.


2. Haha, a haditechnológia pont az, ami sosem lehet elég telített, arra mindig van pénz, és arra emlékezik a legjobban az utókor. Ha azt hiszed, hogy a kormányok hátradőlnek, mert „ó, ne kutassunk tovább, minek, jó lesz nekünk az a kis szovjet himlővírus is”, akkor hülyébb vagy, mint gondoltam.

Egyébként meg a hidegháborús szovjet meg amerikai biofegyvereket nem véletlenül nem használták, mert iszonyat veszélyesek. Azokat ma is nagyon nagy hülyeség lenne bevetni, de ma már jár ott a géntechnológia, hogy olyanokat hozhatnak létre, amik csak a célterületen fejtik ki a hatásukat, és így gyakorlatilag arra, aki ledobja, veszélytelen.

2010. máj. 7. 12:08
 170/186 anonim ***** válasza:
100%
oxigéntermelő állatokat, amiket ledobnak más bolgyókra :D te beteg vagy :D:D
2010. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!