Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
 151/186 anonim ***** válasza:
100%
ó dehogynem:) majd rájössz:)
2010. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/186 anonim ***** válasza:
100%

Örülök,hogy legalább megpróbáltad!Ez már egy pozitív dolog tőled,és legalább ezért már meglehetne téged dícsérni.De ide figyelj!Mi az,hogy más ember értéktelen,és hogyha meghalna,nem hiányozna senkinek??Te a szüleiden meg a rokonságodon kívül kinek hiányoznál,most mondd meg őszintén?És ha egy x ember meghalna,aki a te ismerősöd,elfelejtenéd egy nap alatt,hogy meghalt,v. mi?

Én már nem vagyok abban biztos,hogy tudnék mégegyszer szerelmes lenni egy fiúba..

..:S ezek után,amiket itt leírtál..

...lehet,hogy a többi is ezt képzeli magáról..mármint kivétel mindig akad,de nem biztos h. a kivételbe leszek szerelmes..d(-_-)b

2010. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/186 A kérdező kommentje:

„ó dehogynem:) majd rájössz:)”

Ó ezt már ezerszer hallottam, „jajj, majd meglátod, majd rájössz, hogy ez lesz meg az lesz”, jósolgatni mindenki nagyon tud, mégse történt soha semmi.


„Te a szüleiden meg a rokonságodon kívül kinek hiányoznál,most mondd meg őszintén?”

Einstein se hiányzott volna senkinek, ha meghal 16 évesen, mégis így utólag azért örülünk, hogy nem halt meg!


Amúgy nyugi a legtöbb fiú nem elég intelligens ahhoz, hogy amit írok, megértse, vagy egyáltalán eszébe jusson.

2010. máj. 6. 22:21
 154/186 anonim ***** válasza:

Én ezennel befejeztem ezt a kérdést.

Vicc az egész:)!


Pontosabban, nem hanem egy elég súlyos pszichológia probléma. Normál önértékelésű ember nem gondolkodik így.

Ezek után meg szerintem mindenki látja, hogy messze vagy az emberiség legjobb 1%-tól, de még a 10%-tól is.

Ugyanis nem csak az IQ alapján néznek, hanem mondjuk csapatmunka, EQ, együttműködési képesség, kapcsolatépítés ilyenek.


De ez lényeges dolgot azért még leírok:

NEM AZÉRT NEM KEDVELNEK A TÖBBIEK, MERT OLYAN JÓ VAGY!

Ha valaki az emberek 90%-át lehányadékozza, értéktelen embernek tartja, akkor azt nyilvánvaló, hogy nagyon kevesen fogják kedvelni vagy elismerni.

Nagyon rossz úton haladsz.


Van kb. 1 millió tartalékom, de itt is most fel merném tenni, hogyha nem változol meg, az életben nem érsz el semmi maradandót.


A genetika sem úgy néz ki, hogy egyedül dolgozol, mint az übermensch, a többiek meg csicskák körülötted. Ott is nagyon nagy szerepe van a csapatmunkának, és valószínűleg a Te szavaiddal élve ott is elég sok hányadék ember lesz.


Én a helyedben mindenképp nagyszabású önértékelést tartanék, minél fiatalabb vagy annál könnyebb változni.

Remélem azért Te is látod, hogy nagyon nem stimmelnek nálad a dolgok (legjobb 1%, ez most így ezek után számomra annyira komikusnak jön le:D:D).


Na végeztem, sok sikert az életben!

Ha megváltozol még nagy ember is lehetsz ezekkel a képességekkel, ha nem, akkor valami kisfőnök, akit utálni fognak a beosztottjai, mint a sz*rt.

2010. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/186 anonim ***** válasza:

16 évesen ne képzeld már olyan intelligensnek magad! Az iq nem minden, ezer dolog van a világon, amiről fingod nincs. Ilyenek például az egészséges világszemlélet és érzelmek.

Egyébként nekem most sem hiányzik Einstein...de mind1:D

Bármibe le merném fogadni, hogy ha majd nagy genetikus leszel, akkor sem fogok semmit tudni arról, amit alkottál, és rohadtul nem fogsz hiányozni halálod után sem az emberiségnek (még a szakmabelieknek sem), maximum a családodnak (ha lesz sajátod). Tudod az ember nem a kollégáinak, tanítványainak hiányzik hosszútávon (ha nincs velük normális kapcsolata, neked pedig valszeg nem lesz), hanem a szeretteinek (ami neked szintén nem valószínű, hogy lesz, ilyen hozzáállással!), tudod: a feleségének/férjének, gyerekeinek, unokáinak, testvéreinek. Hát ha te ilyen leszel 50 éves korodban is, jó esélyed van rá, hogy ha találsz egyáltalán nőt, aki hozzádmegy, hamarosan faképnél hagy, nemhogy gyereket szüljön neked! Szerinted van ember aki azért képes szeretni, hogy milyen okos-ügyes vagy, és nem azért, mert törődsz vele? Mert ha ezt hiszed nagyon nagyot tévedsz! lehetsz akármekkora agy, ha nem vagy képes normálisan viselkedni az emberekkel szemben.

2010. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/186 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen tragikusan felfogni a kérdező hozzáállását. Akinek 20 éves koráig még egyszer sem fordult meg a fejében, hogy a fél világ "értéktelenebb"/megérett a tisztítótűzre az nem is volt igazi kamasz...

Mellesleg, ki nem akarta 16 évesen megváltani a világot? Ilyen korban mindenkinek vannak hasonló gondolatai, melyek hozzátartoznak a személyiségfejlődéséhez, csak nem mindenki ad nekik ilyen nyíltan hangot (többek között annak idején én sem). De fájjon majd később a kérdező feje emiatt, amikor rájön, hogy valójában hogyan működik a világ... Higgyétek el, ha majd 10 év múlva valaki az orra alá dörgölné a mostani sorait, akkor zavarában csak ennyit mondana, hogy "Jaj, fiatal voltam, ne cukkolj már!".


A kérdező is gondolom, hogy azért akar genetikus lenni, mert a tervei szerint majd a jövőben génterápiával akar gyógyítani (remélem, hogy nem a "rák" ellenszerét akarod felfedezni, mert akkor elég nagy csalódás lesz, amikor megtudod, hogy a "rák" több ezer egymástól eléggé különböző betegség összefoglaló neve; mellesleg még egy egyénen belül is hatalmas a genetikai variábilitása a sejteknek) egy/több ma még leküzdhetetlennek tűnő betegséget. Majd az egyetemen rájön, hogy ez nem főleg a genetikusok dolga, még millió más "szakma" foglalkozik génekkel, biotechnológiával csak jelenleg még nem is tudja, hogy ilyenek léteznek és ezért akar genetikus lenni (javíts ki, kérdező, ha tévednék). Amúgy ez önmagában nem baj, majd kiforrod magad az évek folyamán...

2010. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/186 A kérdező kommentje:

Na jó tökmindegy elegem van, nem is tudom, hogy gondolhattam, hogy ilyen innen-onnan összeszedett senki emberek majd megértenek. Volt egy problémám, reméltem valaki hátha tud segíteni, de ehelyett csak oltogattok. Mindegy, úgyis megszoktam már, hogy csak magamra számíthatok az életben, mert mindenki hülyének néz, de majd meglátjátok, hogy egyszer mindannyian ismerni fogjátok a nevem! Tessék én is tudok jósolgatni és ez százszor biztosabb, mert tudom és kész.


Amúgy nem akarom a rák ellenszerét felfedezni, meg semmi ellenszerét se, meg biotechnológiával se akarok foglalkozni, annál sokkal-sokkal nagyobb terveim vannak! De teljesen mindegy, úgyis hülyének vagyok nézve, de ha széllel szemben kell elérni a céljaimat, hát akkor úgy fogom!


61% a szar kis 1 milliód meg tartsd meg, szükséged lesz rá a szánalmas kis életedhez.


Na én is léptem. Majd 10-20 év múlva jusson eszetekbe ez a kérdés, és majd meglátjuk, kinek lett igaza!

2010. máj. 6. 23:45
 158/186 A kérdező kommentje:
Rohadtul fel tudjátok húzni az agyam, pláne, hogy én tényleg megpróbáltam azt, amit írtatok, de nem ér semmit! Na mindegy.
2010. máj. 6. 23:55
 159/186 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen, de legalább írd le, hogy akkor mégis mit akarsz felfedezni, hogy tudjuk, hogy te voltál. (És komolyan érdekel).
2010. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/186 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem valamilyen szinten aranyos a kérdező hozzáállása:).

Olyan tipikus lázadó kamasz:D.

Senkik, majd én megmutatom, megváltom a világot, és mindenki ismerni fogja a nevem:).


Ok, akkor sajnos meg kell tartanom az 1 milliómat, pedig ennél biztosabb fogadást sose fogok találni:(.


Asszem hatalmas lelki válságba fogok kerülni, hogy a 138-as IQ-s istencsászár szarnak hívott.

Már még ott tartok, hogy röhögök rajta:).


Ja, meg persze "irigy" vagyok nagyon, csak tudnám, mire.

2010. máj. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!