Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/186 anonim ***** válasza:
100%

"mert a legtöbb ember olyan primitív,vagy okádékul néz ki"

Szóval épp ez az..miért a külsőről ítéled meg az embereket,meg miért hiszed,hogy más nem lehet olyan jó,mint te,vagy talán jobb is?Ez nem beképzeltség meg nagyképűség meg egoistaság,meg bunkóság meg önteltség,meg hadd ne mondjam mi!itt egyszerűen az a helyzet állhatott elő,hogy valóban másnak hiszed magad,mint ami vagy.De ez nem baj.Csak akkor lesz nagy baj,ha koppansz egyet!De ha nem koppansz,akkor valóban olyan ember vagy,amit leírtál.Hiszen egy tökéletes embert hiszel magadról,mert hibákat nem láttam az írásodban(önértékelés teljesen pozitív)..de mondmár..hogyan csinálod,hogy ilyen jól értékeled magad,mivel éred el a tökéletességet?

Itt az sántít,hogy mindenből f_sza vagy!:S

2010. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/186 A kérdező kommentje:
Hm??? Milyen maci?
2010. máj. 3. 22:06
 63/186 anonim ***** válasza:
19%
CSÓRÓK...JAJJ DE AZT HANGOZTATJA,HOGY Ő HÚDE F_SZA GYEREK!!!xĐĐĐ na majd buksz anyád meg apád nélkül,asszem..
2010. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/186 anonim ***** válasza:
100%
A tévémaci az m1-en:) bár nem tudom megy-e még. Tudod, ha köp a maci, alszanak a kisgyerekek:)
2010. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/186 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ám mindenkinek pénzze arra,hogy bejárjon gyúrni,vazze!xĐ

Felháborítóak a hozzászólásaid,megh. mindenkit hülyének meg butának nézel...pedig ki a primitív..xĐ hát nem te?...vagy nem is..

te szerintem neked protekciód van a suliba..

2010. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/186 A kérdező kommentje:
Ugyan már, miért buknék a szüleim nélkül? Önálló típus vagyok.
2010. máj. 3. 22:13
 67/186 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül kell gyúrni, én se gyúrok. Ha elmegy futni/úszni, otthon fekvőtámaszozik vagy valami már azzal is lead pár kilót meg jobban néz ki.
2010. máj. 3. 22:15
 68/186 anonim ***** válasza:
100%

Jajj,hát én ilyen embernek nem nyalom a seggét,már bocsi!nem érdekel,ha az előző hsz.-eimet is leértékeled ezzel együtt,és kisebb százalékos leszek,nem érdekel,ha írsz e-mailt vagy választ és akk most nagyon leb_szol(merthát menő gyerekeknél ez a divat!)

dehát nem ám ettől lesz vki király...xĐ hallod..

Én se képzelem nálad többre magam.Sőt...

..a te egód az egekbe van az enyémhez képest."Ég és föld"

2010. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/186 A kérdező kommentje:
Jó egyébként átjött amit írtatok, meg tényleg igazatok van egy-két dologban csak... jó tudom hülyén hangzik de tényleg nem akarok lesüllyedni az átlagember szintjére :S
2010. máj. 3. 22:19
 70/186 A kérdező kommentje:
XD nem b@szok le senkit ahhoz te túl hülye vagy, hogy annyi időt pazaroljak rád, látszik az írásodból :D meg nem is pontoztam le senkit nyugi én nem szórakozok ilyen hülyeségekkel :D
2010. máj. 3. 22:21
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!