Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/186 anonim ***** válasza:
83%

Most nem azért, de ti itt milyen gimibe jártatok? 4-es, 5-ös nulla tanulással? Azért ez nem mindenhol van így lásd például Fazekas, Apáczai és társaik. Én egy ilyen erős gimibe jártam és bizony tanulnom kellett rendesen.

Szóval ne gyertek már ezzel a parasztvakítós dumával légyszi!

16:08 voltam

2010. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/186 A kérdező kommentje:

„Ha nincs pénzed, már nem is lehetsz benne az emberiség legjobb 1%-ában?”

Jajj tudom kurv@ szépen hangzik, hogy egyenlő esélyek, meg minden, de aki beleszületik egy falun a disznók közé, 6 testvérrel, életében nem jár külföldön, és nyomorog, hogy lenne ugyanakkora esélye? Ugyan már... persze hogy nem tehet róla, de akkor sincs!


Képet nem fogok ide kitenni, de ha dobsz egy mailt, küldök.


Erősnek számító gimibe járok, mindig benne van az első 10-ben az országban.


Jó abban lehet, hogy igazatok van, hogy valamennyire lenézek sok embert, de nem ok nélkül. Annyi szar ember van de komolyan :S És ez igaz, hiába mondjátok, hogy nem, csak szálljatok fel egy buszra, és nézzetek körül! Az emberek 90%-ára ha ránézek, kajak az életkedvem elmegy tőle. És most nem csak a külsőre értem.

2010. máj. 3. 16:28
 13/186 anonim ***** válasza:
83%
Én mondjuk nem Pesten jártam, hanem Szfváron, a Vasváriba, de nem tudom ismeri-e valaki. A 0 vagy kevés tanulással 4-5-ös eredmény úgy érhető el, hogy jó a memóriád, + hasznosítod a kevésbé érdekes órákat iskolában más tárgyakra való tanulásra. Ennyi. Pl.: ének, rajz, tesi, média, kinek-mi a nem érdekes:)
2010. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/186 anonim ***** válasza:
93%

Ezt minden bantas nelkul mondom. Az irasodbol siman kitunik, hogy miert talalnak onteltnek az emberek. Az irasstilusodon is latszik, hogy felsobbrendunek kepzeled magad. Az teljesen normalis, ha tisztaban vagy a kepessegeiddel, de epp azok az emberek nem okosak, akik azt hiszik, hogy mindent tudnak, ugyanis ez keptelenseg. Rengeteg dolog van a vilagon, amit nem tudsz es honnan tudod, hogy az emberek rajtad kivul mind primitivek? Csak azert, mert teged ilyenek vesznek korul meg nem biztos, hogy mindenki buta. Nagyon valoszinu, hogy csak te nezed le oket. Azon meg gondolkozz el, hogy a kulso nagyreszt adottsag. Aki csunya, nem tehet rola. Talan az nem ember? Nincsenek erzesei?


A legjobban ez arulja el, hogy milyen a gondolkodasod:

"Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni."


A legnagyobb professzorok, tudosok nem allitanak magukrol ilyet, mert ok tisztaban vannak vele, hogy nem ok az egyeduliek, akik tudnak valamit.


Nagyon sok a jo tanulo. En is kituno voltam a gimiben is, de ezt nem hangoztattam. Attol, hogy valaki 4-es vagy 5-os, kesobb mar nem szamit. Ez emberileg semmit sem mond el rolad es raadasul a tudast sem objektiven hatarozza meg. Az intelligencia nem egyenlo a diplomak szamaval. Remelhetoleg par even belul megerted, hogy mirol irtunk itt neked.


A szuleid sem azt varjak, hogy otthon sirj, hanem hogy tovabb fejleszd magad, mert attol, hogy jok a jegyeid, erzelmi nullanak tunsz, szoval emberileg kellene fejlodnod es tenyleg visszavenned. Bekepzelt vagy. Olvasd el az irasod es majd megerted, hogy miert mondja mindenki ezt.

2010. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/186 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tudja, hogy sok olyan ember van a buszon/metrón/stb.-n, aki esztétikailag nem éppen megnyerő, de bakker, attól még nem kell őket elkezdeni fikázni. Nekem sem tetszik a 80 éves Juli néni, aki rózsaszínnel rúzsozza magát, és párducmintás sapkát hord, és süt róla, hogy totál hülye, de a 13 éves lányok sem tetszenek, akik cicanaciban mutogatják a seggüket, és sminkelik magukat, és magassarkúban járnak. Ettől még nem bámulom meg őket, enm fikázódok, és ezt csak azért írtam le, hogy lásd: másnak sem tetszik az ilyesmi, de attól nem leszel okosabb, hogy lefikázod. Sőt. lesüllyedsz a szintjükre. Amúgy szerintem tudsz küldeni emailt, kíváncsi leszek:)
2010. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/186 anonim ***** válasza:
93%

"Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni."


Ez tetszik:D szerinted ha külső alapján osztályozol, akkor fogsz találni értékeset, vagy csak felszínes és értéktelen emberkékkel fogsz lógni? Ám picit a lelkeddel, belső értékkel is kéne foglalkoznod, mert sajnos a szépség, meg a pénz mulandó dolog. De amíg van, élvezd ki.

2010. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/186 A kérdező kommentje:

"Azon meg gondolkozz el, hogy a kulso nagyreszt adottsag. Aki csunya, nem tehet rola."


Dehogynem, minimális odafigyeléssel lehetne a ronda emberekből is legalább egy átlagosat csinálni (jó, kivéve az extrém eseteket meg a beteg embereket). Csak a legtöbb ember b@szik rá, túl igénytelen ahhoz, hogy elcipelje a hájas seggét a kozmetikushoz vagy sportoljon valamit.


Emailt tudok küldeni, csak itt a gyakorikérdéseken belül, ha küldöm, képet nem tudok csatolni hozzá =)

2010. máj. 3. 16:41
 18/186 anonim ***** válasza:
96%
Az,hogy a családod milyen anyagi helyzetben van,neked semmi közöd,nem járultál hozzá.Ezt már megemlíteni is igencsak beképzeltség.Azt,hogy mire fogod vinni,majd meglátod 15-20 év múlva,előre kár nagypofájúnak lenni.Az,hogy kijelented,bárkit megkaphatsz,nem más,mint beképzeltség.A jegyek pedig nem feltélenül tükrözik a valüs tudást,kismillió diák képes néhány óra alatt tökéletesen megtanulni az anyagot. Következtetés:valüban beképzelt vagy..23N
2010. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/186 anonim ***** válasza:
76%
busszal jársz?! Decikiiiiii, már nem lehetsz benne az emberiség 1%-ában. De azért szeretnék látni egy ilyen adoniszt, küldj már egy képet privátba, tényleg....
2010. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/186 anonim ***** válasza:

minimális odafigyeléssel.....


ja, lehetne, ha az embernek lenne rá pénze/ideje.

Mert nem mindenki a saját seggét nyalja egész nap, van aki dolgozik is, meg hasonlók (családja van...)

és akkor máris nincs annyi ideje.


én is szívesen mennék edzésre heti 3x, ha lenne annyi pénzem. Ma is szívessen mennék, ha végeznék addigra a ZH-val.

Igen, próbálok igényesen kinézni, de idő ill. pénzbeli korlátai is vannak az igényes kinézetnek.

Nem mindenkinek az a legnyagyobb gondja h trendy legyen.

2010. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!