Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik személyiség típus...

Melyik személyiség típus vagy? (teszt)

Figyelt kérdés

Melyik jellemző rád leginkább? (Ha nem gond akkor kort és nemet is írjatok lécci, ja és nincs jó vagy rossz válasz, hajrá :) )


1.:

I) magának való, csendes, mély, koncentráció, befelé forduló, gondolkozik mielőtt cselekszik


E) társasági, beszédes, általános, cselekvés, kifelé forduló, cselekszik mielőtt gondolkozik


2.:

N) lehetőségek, átfogó kép, jövő, újítás, vágyakozás, idealizmus, változtatás


S) tények, részletek, jelen, gyakorlatiasság, élvezet, realizmus, használat


3.:

F) együttérzés, szubjektív, személyes, dícséret, résztvevő, értékek alapján dönteni, rövidtávú látásmód


T) analizálás, objektív, logikus, kritika, szemlélő, elvek alapján dönteni, hosszútávú látásmód principle


4.:

P) elkezdeni vmit, megismerés, rendetlenség, alkalmazkodó készség, spontaneitás, késés, rögtönzés


J) befejezni vmit, döntés, rend, kitartás, kontroll, pontosság, tervezés



A választott négy betűt kell összeírni. Tehát pl. ha az 1. kérdésen az első jellemző rád (I), a 2.-on a második (S), a 3.-on az első (F), és a 4.-en a második (J), azaz 1-I 2-S 3-F 4-J, akkor ISFJ vagy.


A betűk jelentése, ha valakit érdekel:


Introverted - befelé forduló

Extraverted - kifelé forduló


iNtuition - intuitív

Sensory - érzékelő (5 érzékszervvel)


Feeling - érzelmi beállítottság

Thinking - logikai beállítottság


Percieveing - észlelő

Judging - megítélő


2010. jan. 18. 04:01
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/212 A kérdező kommentje:

Te vagy a tizedik. Grat :) Persze valójában csak 8-an vagyunk, adminok kettőnek számítanak :) (tesztelés miatt van egy-egy sima user-ünk).


Reklámozással haladunk, a valódi gondunk jelenleg technikai, ugyanis nem látnak minket a keresők. De majd megoldjuk gondolom.


Nade ami a problémádat illeti. Ha úgy gondolod, hogy az önismeret segít, akkor nem is vagy annyira elveszve. Nem pár nap alatt, de előbb utóbb összeszedsz annyi tudást innen-onnan, hogy teljesen megérted mit miért csinálsz. Olvasgass MBTI mellett Enneagramról és Big5-ról, mindegyikhez vannak tesztek pl. [link] -on. És ami a legfontosabb, a jungi funkciók. Ha azokat meglátod és megérted magadban (és másokban), akkor már legalább saját magad számára nem leszel fura :) Ezeket én fórumokon olvasgatva értettem meg igazán ( [link] meg intj forum, de neked gondolom az infj forumon kell keresgélned: [link] ). És végül találtam egy NAGYON hosszú, funkciókra koncentráló INTJ leírást, na az egy meghatározó élmény volt. INFJ-ből nem tudom, hogy van-e ilyen, gondolom valahol biztos van, az legyen a végső cél. De utóbbinak alapismeretek nélkül nem érdemes nekikezdeni, meg kell érteni a 8 jungi funkciót előtte.


Egyébként az INFJ típust pont azért nem tudom felfogni, mert annyira hasonlít az INTJ-re és mégis teljesen más (meg persze az sem segít, hogy olyan ritka). INTJ-t értem (nyílván), de milyen az amikor valaki pont úgy gondolkodik mint egy INTJ, de nem a világot akarja megérteni kvantum mechanikával és okkultizmussal, hanem jobbá akarja tenni jótékonykodással... és még az embereket is megérti. Na itt fogy el a képzelőerőm.


Különben valószínűleg pont az intuitív gondolkodásod lehet az, ami számomra nem fura, lévén ugyanazt az introvertált intuíciót használjuk.

2010. nov. 2. 18:08
 122/212 A kérdező kommentje:

Ja, előző válasz az INFJ-nek szólt.


LastOne.Left:


Az 1984-ben látottak soha nem valósultak meg eddig szerencsére. Csúnya világ lenne az. De működne. Főleg akkor, ha csak egy ilyen társadalom lenne, egy vezetőséggel, nem pedig 3-4, amik folyton háborúznak. De még a háborúskodás közben is olajozottan működött minden. Abban a rendszerben mindenkinek megvan a feladata és el is látja, mint egy gép. A dolgozó nem kérdez, nem vágyakozik, nem lázad, csak végzi a dolgát. Ha mégis emberként kezd viselkedni, akkor veszélyezteti a rendszert és eltüntetik, nemcsak az embert, de az eszmét is amit képviselne. Én csak a filmet láttam, de abból nekem az jött le, hogy hiába hihetetlenül igazságtalan az a rendszer, egyszerűen annyira stabil és hatékony, hogy belülről esély sincs megdönteni. Ez benne az ilyesztő, mert ha egyszer megvalósulna egy ilyen, akkor legfeljebb magától tűnne el. Említed a háborúskodást, nos 1 ilyen társadalom nem háborúzik, mert nincs kivel. És abban a rendszerben senki sem hiszi, hogy szabad lehet, mert egyszerűen nem tudják mi az. Még a vezetők is a rendszer szolgái. Nincsenek eszmék, hősök meg boldogság, csak propaganda, agymosás és munka. Az egész olyan mint egy hangyaboly. Egy hangyaboly önmagában szerinted önpusztító?


Ha csak egy ilyen társadalom lenne a bolygónkon, akkor én nem látom miért ne tartana a technikai fejlettség jóval előrébb, mint jelenleg.


Egyébként az a nagy szerencse, hogy ezidáig senki és semmi nem volt képes egyesíteni az egész emberiséget vagy egy jelentős részét, tartósan ahhoz, hogy ezt megvalósítsa. Irónikus, hogy az embernek ez a gyengesége, tökéletlensége az, ami ugyan képtelenné teszi az együttműködésre, de egyben megakadályozza, hogy ilyen módon pusztítsa el a szabadságát.

2010. nov. 2. 18:37
 123/212 BernieErzsesztone válasza:
90%

Nah gyorsan írok még, majd holnap vagy valamikor utánna folytatom, az 1984 témakört nem én vetettem fel, valami kavarodás lesz itt. de most engedélyeztem a rendszernek hoyg kiírja a becenevem. szóval akkor azért beszállok a témába.ha ilyen rendszert akarnának létrehozni én lennék az első aki megtámadná, egy, kettő, soha nem fog sikerülni iylet létrehozni, mert 16 féle személyiség típus létezik, és ehhez a társadalomhoz ki kell írtani a személyiséget, ez soha nem fog sikerülni szintén. max ha egy kiüresített embert leklónoznak pár milliárd példányban miután kiirtották az emberiséget.

ez már ugye hitlernek sem sikerült.

persze lehet a vegyiparnak sikerülni fog. lásd meddőség terjedése és öröklődése. :)

mindemellett fenti társadalmat álnevén úgy hívják hogy pokol, és az embert nem erre gyártották le hogy ott éljen.

lásd, mindenki szeretetre van legyártva. mit kedveltek jobban? ha valaki szeret titeket vagy ha gyűlöl? melyik a jobb? :D

tehát a cél nem 1984 hanem egy pozitív utópia. :)

ahol mindenki szereti egymást, és normálisan békében élnek az emberek. és amíg ez ilyen nem lesz nem nyugszom. azt megígérhetem :)


jó éjt. :)

2010. nov. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/212 A kérdező kommentje:

Az 1984-et én vetettem fel egy vita folyamán, ami még jópár oldallal ezelőtt kezdődött.


Én azt állítottam, hogy ha egy embercsoportban nem az emberek jólétére koncentrálunk, hanem a rendszer hatékonyságára, akkor az sokkal eredményesebb rendszert eredményez (szenvedés árán), mintha az emberek igényeit vennénk figyelembe. Erre a példa az 1984. Nem mintha ez lenne a cél, csak ellenpélda LastOne.Left állítására, hogy ilyenkor a rendszer önpusztító és nem hatékony.

2010. nov. 3. 00:37
 125/212 BernieErzsesztone válasza:
90%

érdekes hogy ezen tipródtok ...


miért?

2010. nov. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/212 anonim ***** válasza:
100%

Látod kedves kérdező...BernieErzsesztone is belelátja azt, amit én mondok, hogy képtelenség egy ilyet létrehozni, mert széthullik...egyébként kedves BernieErzsesztone mi csak a kérdezővel azon beszélgettünk, hogy én azt állítottam, hogy a legjobb döntéshez, mindkét tengely egyenlő arányú használata szükséges...hogy az igazi racionális gondolkodásba beletartozik az emberek viselkedésének figyelembevétele is ugye hideg logikával...és pont azt mondtam, hogy aki ezt nem teszi meg, annak hiányzik a F oldalból egy kicsi, mert érzéketlenül áll a dolgokhoz, nem gondol bele abba, hogy milyen következményekkel jár rövid távon, ha ily módon robotokká akarja alakítani az embert...csak és kizárólag a szeretettel lehet összekovácsolni a csoportot, anélkül képtelenség. Tehát azt mondom, hogy ha az F az erősebb egy emberek feletti döntésnél, akkor az érzelmeskedő...ha a T oldal dominál, akkor pedig érzéketlen...de mégis ott van az emberben az együtt érző, józan eszű hozzáállás is, amikor átlátja az ember elvakultság nélkül, hogy mi a legjobb megoldás. Én azt állítom tehát, hogy a szeretet maga az eszköz, amivel létre lehet hozni utópiát, és nem érzelmeskedésből, hanem józan eszemmel belátva. És azért nincsen ez még így, mert az ember alapvetően önző, és még természetesnek is tarja, vagyis nem próbál cselekedni az ellen...és igazából a személyiségtípusokban a tengelyelbillenés, pontosan az önzés miatt van. Ha egyensúlyba lenne, amit írtam neked kedves BernieErzsesztone, hogy mindegyik ott van bennünk, akkor lenne teljes valakinek a személyisége, tulajdonképpen, akkor lenne igazi ember az illető....most is az, csak az önző magatartás mégis csak torzít nem? :)


Szóval én részemről nincsen tipródás, csak felvetettem egy okosságot a kérdezőnek, hogy még jobban rendbe tudjuk szedni ezt a 8 betűt, és még valamivel egységbe tudjuk hozni azokat, mégpedig a tökéletes, teljes személyiség bevezetésével, szó szerint egyetemesítéssel. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/212 anonim válasza:
100%

ENFP 33/F Habár kicsit bizonytalan voltam, hogy nem esetleg mégis ENTP. De nagyon érdekes tapasztalat volt.

Valóban igaz, hogy inkább belekezdek dolgokba, mint befejezzem őket. Sokszor csak a "majdnem kész, de használható"-ig jutok el. Fejlesztőmérnök vagyok, de lehet, hogy mégsem ez a jó munka nekem?...

2010. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/212 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet, hátha segít:

ENTP and ENFP: ENFPs are more sensitive with a good understanding of emotions. ENTPs are more original in their ideas while ENFPs are more original in their character.


vagyis:

ENTP és ENFP: az ENFP-k érzékenyebbek, és jól megértik az érzelmeket. Az ENTP-k eredetibbek az elképzeléseiket illetően, míg az ENFP-k eredetibbek a jellemüket illetően.

2010. nov. 30. 20:11
 129/212 anonim válasza:
100%

Köszönöm! Pff, hát most még bizonytalanabb lettem. Valószínűleg pengeélen táncolok a kettő között. Próbáltam egyesével súlyozni a felsorolt tulajdonságokat és vagy 50-50%-ra jövök ki, vagy minden egyes tulajdonságnál felteszem magamnak a kérdést, hogy "jó, de milyen témában?".

Megbarátkoztam az ENFP-vel, de most mégiscsak lehet, hogy ENTP vagyok. Még foglalkoznom kell vele. Mindenesetre köszönöm, hogy közzétetted a tesztet. Pár napja hallottam az egészről, azért kerestem rá.

2010. dec. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/212 A kérdező kommentje:

Azért akad ennél jobb teszt is :) Itt találsz párat: [link]


Próbáld meg a Jung félét vagy a 94 kérdésest, azok sztem egész megbízhatóak.

2010. dec. 2. 00:08
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!