Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik személyiség típus...

Melyik személyiség típus vagy? (teszt)

Figyelt kérdés

Melyik jellemző rád leginkább? (Ha nem gond akkor kort és nemet is írjatok lécci, ja és nincs jó vagy rossz válasz, hajrá :) )


1.:

I) magának való, csendes, mély, koncentráció, befelé forduló, gondolkozik mielőtt cselekszik


E) társasági, beszédes, általános, cselekvés, kifelé forduló, cselekszik mielőtt gondolkozik


2.:

N) lehetőségek, átfogó kép, jövő, újítás, vágyakozás, idealizmus, változtatás


S) tények, részletek, jelen, gyakorlatiasság, élvezet, realizmus, használat


3.:

F) együttérzés, szubjektív, személyes, dícséret, résztvevő, értékek alapján dönteni, rövidtávú látásmód


T) analizálás, objektív, logikus, kritika, szemlélő, elvek alapján dönteni, hosszútávú látásmód principle


4.:

P) elkezdeni vmit, megismerés, rendetlenség, alkalmazkodó készség, spontaneitás, késés, rögtönzés


J) befejezni vmit, döntés, rend, kitartás, kontroll, pontosság, tervezés



A választott négy betűt kell összeírni. Tehát pl. ha az 1. kérdésen az első jellemző rád (I), a 2.-on a második (S), a 3.-on az első (F), és a 4.-en a második (J), azaz 1-I 2-S 3-F 4-J, akkor ISFJ vagy.


A betűk jelentése, ha valakit érdekel:


Introverted - befelé forduló

Extraverted - kifelé forduló


iNtuition - intuitív

Sensory - érzékelő (5 érzékszervvel)


Feeling - érzelmi beállítottság

Thinking - logikai beállítottság


Percieveing - észlelő

Judging - megítélő


2010. jan. 18. 04:01
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/212 anonim ***** válasza:
100%
INTP 21/L.
2010. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/212 anonim ***** válasza:
30%
INTJ 63/F vagyok a zelejirű. Hagyd a francba ja zegészet, oszt gyere jáccani a zIndex fórum "Törzsasztal játékok"-ba, annak legalább van értelme! :-)))
2010. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/212 A kérdező kommentje:

„Először is letisztáznám, hogy nem azt állítottam, hogy az egyik oldalad önző, vagy a másik...én azt mondom, ha valamelyik oldalból "hiányod" van a gondolkodásmódodban, az az önzés miatt van. Nem azért vagy önző, mert elbillen, hanem azért billen el, mert önző vagy. Van különbség. :)„


De nem billen el. Így alakul ki, vagy így születünk, nemtudom, de nem rendelkezünk alapból egyensúlyi állapottal (feltéve egyáltalán hogy létezik, de blabla... már írtam hogy szerintem miért nem). Ráadásul épp azok tudnak a leginkább önzetlenül szeretni, akik erősen F-ek. Az S-nek és N-nek pedig a világon semmi köze sincs az önzéshez, hiszen azzal csak az információt dolgozod fel.


„...és én azt mondom, hogy e rosszat fokozod a második döntéssel, az elsővel pedig csökkented...„


Én meg pont az ellenkezőjét vallom. Ellentétesek a nézeteink, mivel te Fe használó vagy én meg Te használó. Ha egyensúlyban lenne nálad a kettő (vagyis négy, Te, Ti, Fe, Fi), akkor elgondolkoznál azon, hogy hogy a leghatékonyabb a rendszer (és nem a csoport) (Te), elgondolkoznál azon, hogy van aki megérdemli az erőforrást, mert jó ember (belső értékek alapján) és van aki nagyon rossz ember (de egy Fi használó ennek ellenére adna neki is), és elmélkednél azon, hogy van-e hiba az elgondolásban (ez Ti, amit használsz is az Fe mellett én viszont csak akkor ha muszáj).


A második verzió nem ront, ezt már ezerszer leírtam. Maximalizálja a rendszer hatékonyságát szenvedés árán, az első viszont minimalizálja a szenvedést és ezért a hatékonyságot hajlandó feláldozni. És ne mondd, hogy az a hatékony, ha mindenki boldog, mert nem igaz. Az a hatékony rendszer, ami eredményeket produkál, nem pedig az ahol mindenki boldog. Ahol mindenki boldog az az emberek szempontjából ideális, de egyáltalán nem biztos, hogy hatékony. Nézd meg pl. az 1984-et, az hatékony rendszer.


„S ha egyezik a két érték? Ha igazságosan járok el, akkor bizony nem válok elfogulttá, csupán egyetlen dologgal kapcsolatban...ami teljes objektivitás, de ezt sem nevezném fanatizmusnak, inkább annak, hogy a szubjektivitásom maga a tárgyilagosság, s ez megköveteli bizony, hogy egyeztessem a belső/külső értékrendet, magyarul figyelembe véve mindent, hogy a legjobb döntés születhessen.„


De honnan tudod, hogy a külső értékrend jó? Miért nem az alapján döntesz, hogy szerinted mi a jó és mi a rossz? A válasz az, hogy ez Fi lenne, amit pedig te leírsz az Fe. A kettőnek lehet ugyanaz a véleménye, de más úton jutnak el oda.


„...lehető legjobb döntés mindig az önzetlen, és az a legkorrektebb, ha az egyén mindig abból a szempontból dönt.”


Ez a lehető legjobb döntés az emberek szempontjából. De vannak más szempontok is, az emberek jóléte csak egy a sok közül, ami nem feltétlenül vezet a leghatékonyabb rendszerhez, mert eleve nem az az elsődleges.

2010. okt. 13. 18:31
 114/212 A kérdező kommentje:

„...az egyén maga dönti el, mikor hogyan viselkedik, vagyis maga határozza meg a gondolkodásmódját...„


De azt nem tudod önkényesen eldönteni, hogy hogyan dolgozod fel az információt, akkor se ha belegebedsz. Ha látsz egy üres poharat az asztalon, akkor nem te döntöd el, hogy mi jut róla eszedbe. Ha akarod se tudod eldönteni, hogy márpedig neked arról a pohárról az egykori kutyád jut eszedbe aki hiányzik, vagy egy kvantum mechanikai jelenség, amit épp akkor értesz meg.


„...ha kitalálod, hogy gépészmérnök akarsz lenni, vajon akkor is megerőszakolod magad, hogy megtanuld?”


Amennyiben az irodalom és a művészetek érdekelnek és nem szeretem a technikai dolgokat, akkor igen, főleg akkor, ha a művészetekhez értek, a gépekhez meg nem.


„...mindenkiben ott van minden, csak nem mindenki hagyja érvényre jutni mindkét tengelyüket a 4 variációból, mert valamelyiket érzi "kényelmesnek", de ha belemélyedünk, vajon tényleg kényelmes e?”


Mindenkiben ott van a 8 funkció, de a szerepük nem egyenrangú. A dominánsban az ember megbízik, a sajátjában is, de sokszor akkor is, ha másnál látja. Nekem a 4 tudatos funkció az Ni Te Fi Se, a 4 árnyék funkció (ezek felett nincs tudatos hatalmam, jönnek amikor jönnek) az Ne Ti Fe Si. A dom (Ni) és a másodlagos (Te) az amit helyesnek tartok, az Fi használókra felnézek, az Se megnyilvánulásait feleslegesnek tartom (de magam is elmerülök benne). Az árnyék funkciók megnyilvánulásait az emberek általában nem szeretik vagy éppen ellenkezőleg, imádják. Ezért van az, hogy engem lenyűgöz, amikor valaki egy pillanat alatt összerögtönöz egy halom random dolgot valami poén formájában (Ne), kissé irritál a Ti, de az eredményét elismerem, viszont az Fe-t és az Si-t nem szeretem, és mindig látom, hogy mi velük a baj. De tudom, hogy egy ISFJ (aki Si Fe Ti Ne tudatos és Se Fi Te Ni árnyék funkciókat használ) pont ilyen meggyőződéssel látja kb az ellenkezőjét. Melyik a helyes? Mindkettő, egyik sem. Nekem az enyém, az ISFJ-nek meg a sajátja. Ugyanannak az éremnek a két oldala.


Mindent amit eddig mondtál pontosan ki lehet fejezni MBTI-vel. De mindig csak egyvalami felé mutat az irány, sosem az egyensúly felé. Az Fe-t számtalanszor bemutattad, és mellé Si-t vagy Ni-t. Pl. ez:

„elolvastam x eszméket, de direktbe vallást is(tanítás szinten), s valahogy nem volt kerek összefüggő, egymást kiegészítő egyik sem...hiányzott belőlük a rendszer, s furcsa mód elmentettem magamnak belőlük bizonyos részleteket(belső megérzés alapján), összeillesztgetve a képkockákat, hogy meglegyen a teljes kép.„

és ez:

„Az Fe: morálisan jó és rossz megítélése egy külső értékrend tükrében. Ez is saját értékrendet alakít ki, de külső tényezőket vesz alapul (szokások, neveltetés, kultúra, vallási tanítások, akármi).”

Olykor Ti-t használsz, de a Te-t ellenzed a leginkább, ezért gondoltam, hogy domináns Fe vagy (ExFJ). Te-t egyszer sem mutattál eddig, de Ne-t sem, és az Se se jött elő. Ni-re vagy Si-re is utal amit az előbb tőled idéztem, de a bizonytalanság nem egyensúlyi állapotra utal, hanem az én gyakorlatlanságomra (eh, van ilyen szó?).


„Pozitívumnak nevezik azt a hitet, amelyben a gyakorlat teoretikusan van jelen, amelyben az eredendően szubjektív csak objektívként lesz a cselekedetek és az élet vezérfonala, amely nem tud újra szubjektív lenni”


Lehet, hogy rosszul értelmezem, úgyhogy inkább azt mondom nem értem.


„Exceptio probat regulam”


Ez meg szerintem a szabályt minősíti vagy a jelenséget amit leír. Vagy a szabály pontatlan és azért fordulnak elő kivételek, vagy a jelenséget nem lehet leírni szabályokkal (sokszor nem is érdemes). De Jung állítólag azért írta ezt le, mert még a halálakor sem volt biztos benne, hogy a rendszer amit alkotott megállja a helyét.


Én meg úgy vélem, hogy egy személyiséget körül lehet írni szavakkal (de minek, túl sok van), négy betűvel viszont nem. De egy gondolkodásmódot elég jól le lehet írni azzal a nem éppen egyszerű rendszerrel amit Jung meglátott és megalkotott.

2010. okt. 13. 19:18
 115/212 anonim ***** válasza:
100%

kérdező. :)


sok a szöveg mindkettőnk részéről, egy kérdésem lenne.


Tudsz e olyan dolgot mondani, mindegy, hogy rendszer vagy nem, de ahol nem kell beleszámítani az emberek viselkedését a menetbe/döntésbe? Egyetlen egyet mondj, és akkor elismerem, hogy F vagyok, és T nincs bennem érvényre jutva. :)

Mert igazából ezen van elcsúszva a szituáció, mivel te azt gondolod, hogy én érzelmekből, meg sajnálatból döntök az emberek gondolkodásmódját figyelembe véve, szó szerint bezársz engem, beskatulyázol, de abba nem gondolsz bele, hogy ez hideg logika. Szóval ilyenről szó sincsen...és igazság szerint te nem tudsz olyan helyzetet mondani, ahol nem kell beleszámolni az emberek hozzáállását a döntésbe...képtelen vagy, mert a természetet nem tudom megváltoztatni egy döntéssel, csak emberek munkájának használásával...no de akkor megint ott van az ember munkája és viselkedése...:P

másrészről pedig...ha egy ember idegeskedik, aggodalmaskodik, fél, irigykedik és sorolhatnám...akkor vajon hatékony e a munkája? biztos, hogy nem, mert nem tud odakoncentrálni...tehát "boldogan", nyugalomban sokkal hatékonyabb a rendszer és nagyobb eséllyel él túl...;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/212 A kérdező kommentje:

Ok mondok egyet. Társadalom az 1984 mintájára. Teljesen jól működik. Ott egyedül az volt a gond, hogy több ilyen társadalom is volt és ezek háborúztak egymással (a vezetők). Na én azt mondom, hogy egyetlen ilyen társadalom lenne csak. Egyetlen egységes disztópia. Háború, éhezés és persze jólét és boldogság nélkül. Ha 1000 éve ilyen lenne a világ, akkor talán már a csillagokat járnánk.


Ne értsen félre senki, én egy ilyen rendszerben csúnyán végezném, mert ellenállnék... és ezzel semennyire nem ingatnám meg a rendszer stabilitását.

2010. okt. 18. 00:54
 117/212 BernieErzsesztone válasza:
100%

Sziasztok,

egy párkereső oldalon kitöltöttem a fenti tesztet, de az teljesen részletes, és INFJ vagyok, csak az a ciki hogy nő.

tini koromban mondjuk inkább ENFJ voltam, de minnél öregebb leszek annál jobban súlyosbodik bennem ez az INFJ.

most kb ott tartok hogy segítség, segítség, segítsen valaki, mert kissé húzós a helyzetem. mit tud magával kezdeni egy INFJ a mindennapokban?képes társat találni?képes valódu hivatást találni, nálam jelenleg minden megállt be van dögölve, patthelyzet. fogalmam sincs mihez kezdjek.valamerre tovább kéne menni az úton.

(persze kitaláltam egy két megfelelő irányt, de valami hiányzik még.nem értem)

2010. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/212 A kérdező kommentje:

Előző:

Az miért ciki, ha egy INFJ nő? :) A Feelerek többsége nő, szal azt hiszem mondhatjuk, hogy ez nálad normális.


Bevallom az INFJ az egyik személyiségtípus, amit nem tudok felfogni. Elolvasom amit írnak róla, de nem áll össze, nem tudom elképzelni. Ezért én nagyon nem is tudok mit tanácsolni neked, annak ellenére, hogy hasonló helyzetben vagyok. Max elmondhatnám én mit csinálok, de az nyílvánvalóan nem segít :) Esetleg reklámozhatnám megint azt az MBTI oldalt, amit egy INTJ kollégával alkotunk, de a fórum része még mindig kissé üres, a leírások meg gondolom annyira nem segítenek ilyen helyzetben. Vagy nem is tudom. Tudod mit? Nézz be egyszer oda, aztán ha nem segít, akkor legalább megpróbáltad. (Nem akarom már annyit reklámozni, inkább elküldöm a címét email-ben)

2010. nov. 1. 18:32
 119/212 BernieErzsesztone válasza:
100%

Szia,


beregeltem az oldalra időközben,szavaztam tevékenykedtem(már ez is segítség jól esik). Klassz hogy ilyet csináltatok. Szerintem még jobban kellene reklámozni még több helyen.


sok probléma gyökere hogy az ember nem ismeri magát.


közben találtam egy weboldalt ami rámutat mi is az egyik fő bajom:


[link]


A common refrain among INFJs -- of EVERY age -- is "I don't know what I want to be when I grow up." Another variation is, "I don't know what to do with my life."


nah ez itt a gáz. semmire sem tudom igazán feltenni az életem, mert nem tartom értelmesnek. és itt jön a képbe amitől dobok egy hátast:


Great careers for INFJs:


Clergy / Religious Work

Director of religious education

Religious educator


a vicc kedvéért még: Editor / art director (web sites)


végül is most kb ebbe fogtam bele.ki fogok tartani és mellette fentiek hobbi szinten fognak menni. persze nőként nem leszek pap :D de jótékonysági munkákban részt veszek...


persze a pár választás okozza a másik problémát...no comment.


egyébként én is találtam olyan személyiségtípust ami annyira távol áll tőlem hogy fel sem tudom fogni, pszicho képességek ide vagy oda.


Hidd el magam számára is fura vagyok főleg az intuitiv dolgok miatt. Nekem a megoldás bevillanni szokott. levezetni nem szokásom. Ami még ennél is rosszabb van hogy leül mellém valaki és lényegében hallom a gondolatait, hogy tombol dühében bezárva a fejébe, vagy hogyan szidja önmagát. Nem gyakori, de félő áthatja az egész életem, nincs menekvés.


ezt van ezt osztotta a gép. az már csak a hab a tortán hoyg folyton erkölcsi konfliktusokba keveredek a vicc hogy győzni szoktam. Akkor is ha mások erőfölényben vannak....fura ez. Nehezen barátkozom ezzel. Mások meg aztán főleg.

2010. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/212 anonim ***** válasza:
100%

kérdező.


Nem ismerem a művet, az 1984 címűt, bár elolvastam valamiféle rövid leírást, de mégsem olyan jól működő, mert nem egységes még mindig, ugye több ilyen közösség van jelen, és egymással harcban állnak. Másrészről pedig tudatlan emberekkel hogy akarsz te a csillagokba jutni? Harmadrészt pedig, ha körülnézünk a bolygónkon, akkor ugyanezt láthatjuk, amiről ez a szerzemény szól...Háborúval akarunk békét elérni, tudatlanságba tartott embereket vonultatnak fel a harcokban, mint nyers erőt, ami nem gondolkozik...és azt hiszik így válnak szabaddá, de csupán csak szolgái a vezetőknek...Bocsi ezért az eszmefuttatásért, de ez az igazság...és már amióta emberiség van...szóval a te teóriád szerint már konkrétan a csillagokban kéne lennünk, de nem történt meg, tudományos fejlettség ide vagy oda. :)


Kedves ENFJ/INFJ hölgy. :)


Mi lenne, ha tovább haladnál még magában a keresésben? Úgy értem, hogy az oké, hogy egy személyiségtípusba vagy sorolható, de vajon te tényleg ez lennél? Pont azt beszéltem a kérdező kollégával, hogy szerintem a személyiség besorolás csak megmutatja, hogy kinek mik az erősségei, gyengeségei, és pont azért, hogy az egyén vegye a fáradtságot, és változtasson a hozzáállásán, így saját magát javítva, könnyebben boldogulva a való életben, szabaddá válva, hibáitól szabaddá, amik csak emésztik túlontúl. Vagy te beletörődtél, hogy ilyen vagy? Bocsi ezekért a kérdésekért, csak azt írtad "Segítség, segítség!" :)


üdv és várom válaszod

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!