Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik személyiség típus...

Melyik személyiség típus vagy? (teszt)

Figyelt kérdés

Melyik jellemző rád leginkább? (Ha nem gond akkor kort és nemet is írjatok lécci, ja és nincs jó vagy rossz válasz, hajrá :) )


1.:

I) magának való, csendes, mély, koncentráció, befelé forduló, gondolkozik mielőtt cselekszik


E) társasági, beszédes, általános, cselekvés, kifelé forduló, cselekszik mielőtt gondolkozik


2.:

N) lehetőségek, átfogó kép, jövő, újítás, vágyakozás, idealizmus, változtatás


S) tények, részletek, jelen, gyakorlatiasság, élvezet, realizmus, használat


3.:

F) együttérzés, szubjektív, személyes, dícséret, résztvevő, értékek alapján dönteni, rövidtávú látásmód


T) analizálás, objektív, logikus, kritika, szemlélő, elvek alapján dönteni, hosszútávú látásmód principle


4.:

P) elkezdeni vmit, megismerés, rendetlenség, alkalmazkodó készség, spontaneitás, késés, rögtönzés


J) befejezni vmit, döntés, rend, kitartás, kontroll, pontosság, tervezés



A választott négy betűt kell összeírni. Tehát pl. ha az 1. kérdésen az első jellemző rád (I), a 2.-on a második (S), a 3.-on az első (F), és a 4.-en a második (J), azaz 1-I 2-S 3-F 4-J, akkor ISFJ vagy.


A betűk jelentése, ha valakit érdekel:


Introverted - befelé forduló

Extraverted - kifelé forduló


iNtuition - intuitív

Sensory - érzékelő (5 érzékszervvel)


Feeling - érzelmi beállítottság

Thinking - logikai beállítottság


Percieveing - észlelő

Judging - megítélő


2010. jan. 18. 04:01
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/212 anonim ***** válasza:
100%
Hátha kiválasztanak majd szöveget is értelmezni...
2011. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/212 anonim ***** válasza:
100%

ISTP

21F

2011. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/212 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam vegig minden kommentet, ugyhogy elore is elnezest kerek, ha volt mar ilyesmirol szo!


Az I es a T betu kivalasztasa nagyon konnyen sikerult nekem mar a megadott kulcsszavak alapjan is. A 2-es ponton mar kicsit gondolkodnom kellett, de az N betu osszessegeben azt hiszem, jobban illik ram.

Szoval az INT-ig stimmel a dolog, a P es a J viszont mar komoly fejtorest okoz.

Amikor sajat szavaiddal jellemezted egy korabbi hozzaszolasodban a P es J tipust, az alapjan egyertelmuen azt mondanam, hogy a J illik ram (vagyis akkor INTJ vagyok). De a megadott kulcsszavak alapjan is inkabb J-t mondanek, mivel a P betunel a spontaneitas a fo szempont, ami a legkevesbe sem jellemez engem.


Most jon viszont a csavar: korabban mar tobbszor is kitoltottem ezt a szemelyisegtipizalo tesztet es ott rendre INTP-t kaptam eredmenyul. Ha elolvasom az INTP-hez es az INTJ-hez tartozo leirast, akkor mindkettot igaznak erzem magamra.


Lehetseges tehat, hogy az INTP-nek es INTJ-nek a kevereke legyen igaz ram? Jelent-e valamit, hogy ha az ember nem tudja egyertelmuen besorolni magat egy tipushoz (gondolok itt mondjuk a megfelelo onismeret hianyara, esetleg onertekelesi zavarokra)? Vagy gyakori az, hogy egy ember egyszerre tobb tipusnak a vonasait is mutatja?


Szivesen olvasnam errol a velemenyed!


INTP/INTJ (?) 26/F

2011. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/212 Stella90 ***** válasza:
100%
ENTP 21/L
2011. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/212 A kérdező kommentje:

11-16 13:18:


Hát igen, akadnak olyanok, akik nem tudják eldönteni, de ez nem tudom miért van :) A típusok mögött meghúzódó, és azok elkülönülését eredményező funkciók miatt nincs intp-intj keverék, mert csak a felszínen hasonlítanak, a gondolkodásmódjuk valójában teljesen eltérő (és nagyon könnyen a halálba idegesítik egymást :) ).


Ami jól látható különbség, hogy az intp még mindig a rendszert elemezgeti, zavarja ha logikátlanság van benne, amikor az intj már rég eldöntötte, hogy az a rendszer jó-e vagy rossz (értsd: hasznos/hatékony avagy nem), akkor is ha logikailag teljesen rendben van, de akkor is ha nincs, lényeg, hogy működik-e.


Továbbá az intp mindenfélén elmélkedik, olyanokon is, ami egy átlag földi halandónak még tudatmódosító szerek hatása alatt sem jut eszébe, ezzel szemben az intj nem ilyen változatos, viszont ha érdekli valami, akkor teljes erővel kutat, és minél gyorsabban a végére akar járni, azonnal kell neki az infó.


Amúgy sokan vélik magukon felfedezni más típusok vonásait, de ez nem olyan meglepő, mert az, hogy valaki pl. Thinker még nem jelenti azt, hogy olykor ne hallgatna a szívére, de ettől nem lesz Feeler, mert nem ez a jellemző gondolkodásmódja.


Amúgy van ennek a témának szentelve egy külön oldal/fórum (magyar), írtuk itt korábban. Ha nem láttad vagy nem találod, akkor: [link]

2011. nov. 17. 03:07
 156/212 anonim ***** válasza:
100%
INFJ - 23F Bár nem hiszem h szörnyszülött lennék...
2011. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/212 anonim ***** válasza:
100%
INFP 21F
2011. dec. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/212 anonim ***** válasza:
100%
INTP lány (23)
2012. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/212 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még én írtam 2 évvel ezelőtt:"

ISFP

17/L

Egy valami nem igaz rám: "Nem túl jó az anyagiak kezelésében, a spórolásban " A többi igen o.O"


Most megcsináltam még egyszer és ISTJ jött ki, ami hihetetlen, de minden szava igaz rám, ennyit változtam volna?


19/l

2012. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/212 A kérdező kommentje:

"Most megcsináltam még egyszer és ISTJ jött ki, ami hihetetlen, de minden szava igaz rám, ennyit változtam volna?"


Ennyit nem. A két típus nagyon különböző. Az egyik extrém módon konfliktuskerülő, a másik abszolút nem, az egyiket lekötik a fizikai ingerek, a másikat sokszor hidegen hagyja. Az egyik leginkább szubjektíven, szimpátia alapján dönt, a másik hideg logikával. Az egyik a mának él a jelen pillanatban, a másik előre tervez és a múltat veszi alapul mindenekelőtt. És a legfontosabb: az egyik nem szereti a korlátokat, szabályokat, a másik meg nem tud nélkülük élni.


Valószínűleg a hasonlóságot láttad meg a kettő között, ezért érzed/érezted, hogy a másik típus is illik rád. Pedig valójában nem.

2012. ápr. 13. 20:26
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!