Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik személyiség típus...

Melyik személyiség típus vagy? (teszt)

Figyelt kérdés

Melyik jellemző rád leginkább? (Ha nem gond akkor kort és nemet is írjatok lécci, ja és nincs jó vagy rossz válasz, hajrá :) )


1.:

I) magának való, csendes, mély, koncentráció, befelé forduló, gondolkozik mielőtt cselekszik


E) társasági, beszédes, általános, cselekvés, kifelé forduló, cselekszik mielőtt gondolkozik


2.:

N) lehetőségek, átfogó kép, jövő, újítás, vágyakozás, idealizmus, változtatás


S) tények, részletek, jelen, gyakorlatiasság, élvezet, realizmus, használat


3.:

F) együttérzés, szubjektív, személyes, dícséret, résztvevő, értékek alapján dönteni, rövidtávú látásmód


T) analizálás, objektív, logikus, kritika, szemlélő, elvek alapján dönteni, hosszútávú látásmód principle


4.:

P) elkezdeni vmit, megismerés, rendetlenség, alkalmazkodó készség, spontaneitás, késés, rögtönzés


J) befejezni vmit, döntés, rend, kitartás, kontroll, pontosság, tervezés



A választott négy betűt kell összeírni. Tehát pl. ha az 1. kérdésen az első jellemző rád (I), a 2.-on a második (S), a 3.-on az első (F), és a 4.-en a második (J), azaz 1-I 2-S 3-F 4-J, akkor ISFJ vagy.


A betűk jelentése, ha valakit érdekel:


Introverted - befelé forduló

Extraverted - kifelé forduló


iNtuition - intuitív

Sensory - érzékelő (5 érzékszervvel)


Feeling - érzelmi beállítottság

Thinking - logikai beállítottság


Percieveing - észlelő

Judging - megítélő


2010. jan. 18. 04:01
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/212 anonim ***** válasza:
100%
Én ESTJ vagyok, de nem minden igaz rám.
2010. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/212 A kérdező kommentje:

Ha nem igazán ismersz magadra a leírásból, akkor talán nem is abba a típusba tartozol. Én pl. annak idején egy betűt tévedtem és évekig nem is foglalkoztam ezzel a rendszerrel, mert az INTP nem igazán illett rám. Aztán kitölzöttem egy tesztet (a 72-es teszt abgol változatát, ami az előző oldalon linkelt tesztek között van), meglepődtem az eredményen (INTJ), de elolvastam a leírást, ami megdöbbentően illett rám.


Aki bizonytalan, az két dolgot tehet:

1.) Olvas a jungi funkciókról és azok alapján ismeri meg önmagát, de ez kezdőknek esélytelen (és egyelőre nincs túl sok leírás erről magyarul).

2.) Temperamentumok alapján próbálja megtalálni a típusát. A temperamentumok:

SJ: [link]

SP: [link]

NT: [link]

NF: [link]

Ezt sokkal könnyebb eldönteni, mint a típust és innen már azt sem nehéz kideríteni, mert 16-ról rögtön 4-re szűkül a választék.

2010. dec. 30. 15:59
 133/212 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az, ha valakinek fejletlen az érzékelő oldala?
2011. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/212 A kérdező kommentje:

"Milyen az, ha valakinek fejletlen az érzékelő oldala?"


Hát ha intuitív az illető és azért fejletlen, akkor nem jegyzi meg a részleteket vagy elfelejti őket és csak az átfogó képre/benyomásra emlékszik. Nem jegyez meg (vagy képtelen megjegyezni) dátumokat, adatokat, konkrét részleteket. Aztán úgy is megnyilvánul, hogy a saját testi szükségleteit sokszor észre sem veszi, pl. olvasás közben egyszer csak hatalmasat kordul a gyomra és ekkor jön rá, hogy már órák óta farkas éhes és wc-re is kell mennie (de azért még végigolvassa azt a fejezetet :) ).


Ha érzékelő az illető és úgy fejletlen az érzékelő oldala, az nem tűnik egészségesnek, de talán túlzás betegnek titulálni. De ez csak sejtés a részemről, mert rosszul érzékelő érzékelővel még nem találkoztam (vagy csak nem emlékszem :) ), nem is nagyon tudom elképzelni milyen lehet.

2011. jan. 24. 18:17
 135/212 anonim válasza:
100%
Valószínűleg INTP :) F/21
2011. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/212 intj1977 válasza:
100%
2011. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/212 anonim válasza:
100%

ISTP 16/L

persze pont az, ami csak angolul van.. :D :)

2011. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/212 A kérdező kommentje:

Van az magyarul is ;)


[link]

2011. ápr. 23. 17:56
 139/212 anonim válasza:
100%

INFJ vagyok (4 féle teszt ugyanazt az eredményt adta).


Mindig is sejtettem, hogy valami nem stimmel nálam, vagyis más vagyok, mint a többiek, hát ez az eredmény ezt még egyértelműbbé tette :D

ez van....


29/L

2011. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/212 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, annyira nem vagyok gyakori... Nagyon igaz... Azt odaírhatták volna, hogy kiváncsi, okoskodó... Ez az ismerőseim véleménye... 11/L
2011. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!