Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tesco árufeltöltő munkáról...

Tesco árufeltöltő munkáról van véleményetek? 16 éves lány vagyok

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
100%

(Előző - Ne haragudj, hogy történetként mesélem el, de most nagyon mesélős kedvembe vagyok)


Kérdezted még a békát.


Nos, én ha tehettem, mindig mondogattam, hogy nem használhatom, mert nem vagyok 18 éves. (valamelyik szövetkezeti papíron rajta van ez) Szóval még nem használtam egyszer sem.


Ezt sikerült párszor eljátszanom, - osztályvezetőm megkért, hogy vigyem "ezt" be békával, én meg persze elmondtam neki amit az imént fentebb leírtam és rendes volt, munkaidején kívül gyors bevitte. (nem tetszett neki, láttam az arcán) :D


Viszont később, amikor újra mentem dolgozni egy kis kihagyással, akkor örültek háza volt a tescoban és az én kedvenc osztályvezetőmnek sem volt éppen a legjobb hangulata. Megkért, hogy szedjek szét egy rácsos valamit (azon voltak a kalácsok,stb) és vigyem be őket a száraz-árú raktárba. (ami nem volt valami közel).

Rendben, fogtam magam és elkezdtem vinni, amennyit csak bírtam a kezembe (ez kb 3-4 db volt, mert elég nagyok voltak és volt ám súlyuk is) aztán a negyedénél megállított az osztályvezetőm amikor látta mit csinálok és szépen elmondta, hogy ha szeretnék kicsit több észt a fejembe, akkor fogjak egy békát és úgy vigyem be.

Miközben lefelé sétálgattam a békához, eljátszottam a gondolattal, hogy *(na most mi lesz velem, hisz egyszer sem használtam és nem mutatta meg még senki nekem, "mi-merre-hány méter")*


Találtam is egyet, megfogtam, húztam magam után (meglepően könnyű volt) és büszke voltam magamra, hogy ez megy és milyen jó vagyok. :DDD Aztán az udvar kijárata után baromi nagyot kellett kanyarodni vele és szűk is volt a hely, így kicsit bénáztam vele, de legalább ki ismertem a kicsikét és nem égtem közbe le, mert egyedül voltam ott. :D Az első kanyar után már meg is szoktam és ment mint a karika csapás! Még annyit hozzátéve, hogy gondolom te is tudod, hogy azoknak a *tartó rekeszeknek(?)* az alja ki van alakítva direkt ezeknek a gépeknek, békáknak, hogy lehessen rajta vinni a dolgokat. Nincs más dolgod, mint betolod a békát alá rendesen és elkezded le-fel-le húzogatni miközben fogod azt a külön részét ott a fogó alatt.


Itt egy kép, amin látni fogod mire gondoltam. A nő keze alatt ott van az a külön fogó rész, azt kell le-fel-le...

és megemeli akkor, hogy tudjad húzni a rekeszek tartalmát. :D

[link]


Tehát majd ha arra kerül a sor, hogy használd a békát, ne ijedj meg tőle, mert nem bonyolult és könnyű használni. Tök jó dolog, már bánom, hogy mindig halogattam. :D


De egyébként nyugodtan kérd meg őket, hogy mutassák meg neked, hogy is megy a dolog és elsőre tudni fogod, miután megmutatta, bár magadtól is menni fog, ha nekem ment. :)


ui: nekem ő az ellenségem ha megvan pakolva mint állat

[link]

2012. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ utolsó :) nem baj hogy meséltél legalább megtudtam a dolgokat :) kicsit féltem ettől a munkától mert mindenki rémisztget, hogy majd nem bírom el a cuccokat meg hogy majd egy nap után úgy elfáradok hogy többet nem megyek hasonlók....de most már megnyugodtam hogy ez nem is rossz hely :D első napod milyen volt?milyen műszakba voltál? gyakran hívnak hogy van munka?
2012. jún. 21. 21:44
 13/84 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdés...ebbe a rácsos izébe is árut raktok? nekem azt mondta egy srác mikoro szerződést mentem aláírni hogy ez szemét gyűjtő :D
2012. jún. 21. 21:51
 14/84 anonim ***** válasza:
100%

(a mesélő) :D


Azt azért itt szeretném leszögezni, hogy amit meséltem az csak arra a Tescora vonatkozik, ahol én dolgoztam. Máshol nem volt szerencsém dolgozni és nem is szeretnék, így nem tudom máshol hogy mennek a dolgok, viszont azoknak a tényeknek is van alapja, hogy amint te is láthatod, mindenhol csak szidják a Tesco-t és okkal. Tényleg rengeteg helyen még a diákokat is megalázzák és mintha csak robotoknak néznének minket. Osztálytársam próbálkozott egy másik Tescoba is, ott viszont szegényt nagyon kikészítették. Ő is pékségre került ott, de szegénynek nagyon melege volt és rosszul lett, a főnök meg még kiabált is vele emiatt. Lényeg, hogy nem megy oda többet vissza. Ne érts félre kérlek, nem elvenni akartam a kedved az egésztől, csak te is látod, hogy mindenhol szidják a Tesco-t...

Azt nem mondom, hogy ahol én dolgozok egy álom munkahely lenne, de én személy szerint szeretek ide járni dolgozni és ennek a munkahelynek köszönhetem, hogy megismerhettem rengeteg embert.


Ne aggódj, elfogod bírni a cuccokat, de egyébként nem fognak tőled lehetetlent kérni és valamilyen szinten figyelembe fogják venni, hogy lány is vagy. Főleg, hogy diák. Valóban elfogsz fáradni, de inkább csak szokatlannak fogod ezt érezni. Nem szeretnélek téged megbántani, de ha úgy fogsz hozzá állni, hogy esetleg "letörik a körmöm" vagy ilyesmi, akkor lehet tényleg ott is hagyod őket. Bár inkább ez, hogy "nem mész többet", legfőképpen azon fog múlni, hogyan bánnak majd veled, milyen emberek is dolgoznak ott valójában. Ha tényleg nagyon szemetek lesznek, akkor gondolkozz el rajta, meddig bírja a tűrőképességed.


Itt szeretnélek majd megkérni arra, hogy kérlek majd mesélj milyen is volt, milyen emberek vannak ott, miket kellett csinálnod, stb... Kíváncsian fogom várni!! :)


Nos, a második kérdésedre válaszolva.

Igen, valóban így néz ki a szemétgyűjtő is, ami annyit foglal magába, hogy ide fogjátok bedobálni a kartonokat, amikről lefogynak a tejfölök, yoghurtok,stb... Viszont nálunk ugyan ezen voltak a tejek, kakaók, szóval minden amit jégkamrából ki kellett hozni a sorok közé, és mondanom sem kell, ha nagyon sok minden volt rajta, piszkosul nehéz volt kihozni. Nálunk hátul ahol a dolgozóknak van a közlekedés, elég szűk hely és kanyarodni 1 ilyen kocsival ami baromi nehéz, nem egyszerű. Ezt gyűlöltem az egész eddigi munkám alatt a legjobban.

Ugyan is olyan kerékkel rendelkeznek ezek a kocsik, hogy a két első csak kanyarodásra szolgál, a két hátsó pedig csak előre menetre (vagy fordítva) és ha valaki ellentétes irányba volt kedves berakni a kocsit a jégkamrába, akkor rendesen meggyűlhet vele a bajod, hogy kigyere vele. Megemelni meg nem lehet a kocsit, hogy majd te megfordítod úgy, aztán csókolom.... azzal gurulva kell helyre hozni.:D Remélem neked több szerencséd lesz ezekkel a kocsikkal, ha foglalkoznod kell velük és hogy nem ilyen csoda kerékrendszeres kocsitok lesz. :D:D


Az első napom... huhh, sosem felejtem el...

Nagyon-nagyon izgultam, mivel ez volt az első alkalmam, hogy valahol is dolgoztam. Persze átolvastam, hogy megy az egész, de azért izgultam nagyon. Időbe felkeltem, véletlen se kések el, bementem a Tescoba, de a személyzetit az Istenért sem találtam meg, így a biztonsági őrtől kértem segítséget, aki segítőkész volt. Bementünk a személyzetire, aláírtam a jelenléti íveket, kaptam látogatói kártyát, öltözőkulcsot, és lematricáztattam a cuccaimat.


Erre figyelj, hogy MINDENT matricáztass le!!!!!

Ha nem fontos, ne vigyél magaddal sok cuccot, ami felesleges. De tényleg komolyan mondom, ne felejts el mindent lematricáztatni, mert miután végzel a melóval, ismét átmész a személyzetin, és ott majd nyomnod kell egy piros gombot, ami ha röviden pittyen csak átnézik a cuccaid, ha hosszan pittyen, akkor átvisznek 1 másik szobába és azt hiszem ott meg is nézik a sebeid, stb.stb..(nekem hosszú még nem volt). A lényeg, hogy ne találjanak nálad olyan dolgot, ami nincs lematricáztatva, mert akkor szívás, de erre inkább ne is gondoljunk, nem fog előfordulni.


Tehát ott tartottam, hogy lematricáztattam a cuccaim. Megkérdeztem a biztonsági őrtől azért, hogy most hogyan tovább, kimegyek és...? Azt mondta menjek a ügyfélszolgálatira, majd ott segítenek. Kijöttem a személyzetiről, leraktam az öltőszekrénybe a cuccomat, feltettem a kártyát és mentem a ügyfélszolgálatira. Ott is kedvesen,segítőkészként fogadtak és elmondtam a felállást, hogy friss osztályra vagyok beírva. A nő telefont fogott és felhívta a friss osztályvezetőt, hogy itt egy diák, ide kellene jönni. Én persze izgultam közbe nagyon. Majd jött is az osztályvezetőm, aki egy jó nagy darab, komoly ember, így még jobban féltem, hogy jajj banyek mi lesz velem... Tényleg úgy néz ki, mint aki leharapja a fejed, ha elbénázol valamit, de nem szabad külső alapján ítélni. Elindultunk hátra, én persze vonultam utána mint egy katona és útközbe találkoztunk jó pár ott dolgozóval, akiket mint fiatal-a felnőttet tiszteletbe véve udvariasan köszöntem,bemutatkoztam mindenkinek,stb aztán mondták, hogy nyugodtan tegezhetem őket.. :D Lényeg, hogy izgultam nagyon.. :D

Szóval hátravitt, adott egy fehér köpenyt, ami 6x nagyobb volt mint én, majd hátravitt a Pékségre és leadott ott dolgozni annál a lánynál, akivel később jókat beszéltem és meséltem róla. Jó páran voltak pékségen, de eleinte csak vele beszélgettem. Egyből a szeleteléssel kezdtem és a csomagolással, ahol mondanom sem kellett, bénáztam, hisz első alkalom, de nagyon rendes volt, mindig megmutatta, elmondta, ha kell 100x is megmutatja. Hihetetlen rendes volt, mindenben segített, igazából menet közbe kellett mindent megtanulnom mellette, hogy mire figyeljek kint, stb..

Természetesen így már nem izgultam, csak az emberektől tartottam igazából, de mindig átküldtem őket a lányhoz akivel voltam. Nagyon megtetszett a pékség, és jó volt utána úgy dolgozni, hogy azért hasznosnak érezted ott magad és a munkámmal segítettem rengeteget a lánynak, hisz egyedül csinált mindent. Meg is köszönte, ami jól esett és el is ment a nap így.

Az osztályvezetőm a 2. napomon nem a pékségre vitt, hanem hátra a jégkamrába pakolni egy diák lánnyal. Kiadta a feladatot, és utána ott hagyott minket.. Mi nem igazán haladtunk a dologgal, pedig igyekeztünk, mert tényleg nagyon szigorúnak tűnik az osztályvezető látszatra, de mire vissza jött, finoman közölte, hogy amit eddig csináltunk egyenlő a nullával, aztán segített nekünk szerencsére. Igazából nagyon jó fej, rendes pali, bár nem sokat van velünk, csak kiadja a feladatot, és elmegy mert rengeteg dolga van. Még is baromira bírom, nagyon jó fej pali, bár nem beszélgettem vele igazából, bárcsak tudnék vele, de nem azért hogy "benyalsz a főnöködnek" hanem csak úgy beszélgetni, jobban megismerni őt is .. Volt szerencsém 2 napot vele dolgozni a pékségen, mert kellett a segítsége és velünk volt, igaz szigor az volt, de nagyon jó volt. Volt, hogy nem volt bent, így más osztályvezetőt kaptam, aki egy nő volt ,de nagyon-nagyon rendes volt velem.


Igazából rengeteget mesélhetnék még neked, de nem szeretnélek untatni és már késő is lett, holnap pedig megyek dolgozni. Sajnos nem hozzájuk megyek a Tescoba, mivel nyári munkára szereztem egy hosszútávú munkát étterembe, jó fizetéssel. Gyorsan válaszolnék még az egyik kérdésedre.


Ez az ami az agyamra tud menni a legjobban. Hogy nincs semmi munka és nem sokat lehet menni hozzájuk. Egyszerűen nincs pénzük, ezt ők mondták, mert megkérdeztem az osztályvezetőt, várható lesz-e diákmunka. Én először azt hittem a szövetkezetemmel van gond, így beléptem még másik két szövetkezetbe azon kívül, hátha több esélyem lesz, hogy munkát kapjak náluk. Szóval nem valami gyakran megyek hozzájuk dolgozni sajnos, majd ha betöltöm a 18, talán elmegyek kasszásnak hozzájuk, mert azt sokszor keresnek, hosszabb időre.


Én nekem most muszáj mennem, holnap este felé tudok csak lenni , ha kíváncsi vagy valamire, nyugodtan kérdezd meg és ne haragudj ha untattalak, visszaolvasva rengeteg olyan rész van, pl az osztályvezetőm, de hát nagyon bírom,na.. :D Miatta is mennék még vissza.


Jó éjt!! :)

2012. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 A kérdező kommentje:
Köszi hogy megírtad mindenképpen megfogom írni az első napot már várom :)
2012. jún. 22. 20:34
 16/84 anonim válasza:
Az szeretném kérdezni, hogy melyik diákszövetkezetnél vagytok?
2012. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Én a Diáknavigátornál vagyok (Székesfehérvár).

2012. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
100%

(A hosszú irományos)


Na voltál már dolgozni? Nem mesélsz? Megígérted. :-)

2012. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs munka de talán jövő héten 3 nap lesz :) jó lenne már nagyon :D
2012. júl. 4. 18:34
 20/84 anonim ***** válasza:
100%

(a hosszú...)


Szorítok nagyon neked!!

Remélem szerencsével jársz és végre mehetsz.


Aztán kialakul majd egy vélemény az egész árufeltöltésről.. :D

2012. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!