Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás kezelése gyógyszerre...

Szorongás kezelése gyógyszerrel vagy gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szorongásra és pánikra szeretnék valamit. Van olyan, aki gyógyszer nélkül is meg tudott gyógyulni? Vagy gyógyszerrel?

Ha gyógyszerrel, akkor melyik gyógyszer segített nektek? Van olyan, aminek nem volt mellékhatása?

Sokáig nem tudtam enni, szorongok.



júl. 24. 09:28
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Nem szedál le, de kurvára szorongtam a 2. héten tőle, de az csak talán olyan 4-5 napig tartott. Escitalopramot írtak föl mint kb mindenkinek elsőre. De akármelyikkel másik SSRI-vel kezdhettem volna, érdemi különbség nincs köztük hatásfokban. Ezt leszámítva "csak" a brutális szexuális mellékhatás ami nálam jelentkezett. Olyan 4-5 hét után kezdtem érezni, hogy jobban vagyok, de azért közel sem tett tünetmentessé.
júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:

Ja en paroxetine-t kaptam eloszor maganban, az is SSRI, egyedul a libido-ra volt hatassal, paroxetine az a hatoanyag, mint pl a escitalopram. Hat azt rogton duloxetine, kis mennyisegben olanzapine, hogy lenyugodjak. Nem tudom ma miert minden egyes szo szerint minden egyes pszichiater SSRI-ket tomkod, amikor nekem pl nem.


Es javasolta a holgy, hogy jobb lenne befekudni, hogy beallitsak a gyogyszereimet. Vegul amikor kimentem kaptam Moclobemide-t Mirtazapine es Quetiapine. Teljesen mas mint az SSRI-k, de oke... SSRI jobbra balra alul felul.

júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

2es/21-es vagyok:


moclobemidet nekem is ajánlotta a pszichiater miután a többi probálkozás is kudarcot vallott a szexuális mellékaháts megszünetésére (váltás duloxetinre, majd bupropion hozzáadása). De kb alig találni róla nem semlegeses véleményt neten, elég ritka szer és a beszámolók nagyrésze is hatástalannak találta (különösebb mellékhatás nélkül). Épp nagyon szarul voltam, szóval nem vállaltam be azt, hogy még 2 hónapig szarul legyek ameddig kiderül, hogy használ-e. Így ujrakezdtem az escitalopramot. Szoktam néha morfondirozni, hogy vajon használt-e, de ezekkel a lightos cuccokkal nincs túl jó tapasztalatom. Pl. buspironeról is rengetegen panaszkodnak, hogy nem használt. Én kipróbáltam, ugyan elég kis dózisban (napi 2x10) de konkrétan semmennyire nem oldotta a szorongásomat. Persze a két szernek semmi köze nincs egymáshoz, de én már nagyon szkeptikus vagyok. Talán ez a gepirone hatásosabb lesz, már ha lesz Európában egyáltalán.

júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
*vajon használt volna-e
júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

21

Mivel csökkentetted amikor nagyon szorongtál? Vettél be valamit amikor felerősödött a szorongás? Írtak hozzá más gyógyszert is, benzot? Ha írtak, azt hogy kellett szedni és meddig?

Már nem szeded a gyógyszert? Mennyi idő múlva gyógyultál meg?

júl. 25. 16:08
 26/57 anonim ***** válasza:
Persze kaptam benzot (xanax), de nem nagyon vettem be. Amúgy szedhettem volna az első hónapban akár mindennap, de azért óvatosan bántam vele, néha bevettem. Mint mondtam, a durva szorongás hamar elmúlt, de azért volt pár a szokásosnál is sokkal intenzívebb rohamom akkor. Igazából az akkori pszichiáterem nem is szólt arról, hogy vigyázzak, mert lehet átmeneti romlás, csak mire hozzákerültem azért viszonylag tájékozottabb voltam a témában (neten olvastam beszámolókat) és valamennyire megnyugtatott a gondolat, hogy ez "normális". Ő hivatalosan csak azért adta mivel az első 1 hónapban még nem hat az antidepresszáns, ezért kell valami átemenetileg a szorongásom kezelésére.
júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

18

Ha 45 napja szedek napi fél szem medazepámot, azt mennyi idő alatt tegyem le, hogy ne legyen elvonási tünetem? Hogy csökkentsék? Mennyit vegyek be?

Elkezdtem úgy, hogy 2 napot kihagytam, csak 3. nap vettem be, de nagy elvonási tüneteim lettek 3. nap, így el kezdtem újra folytatni fél szemmel. Már 5 napja szedem minden fél szemmel.

Szerinted, hogy tegyem le, hogy ne legyen elvonási tünete?

júl. 25. 20:49
 28/57 A kérdező kommentje:

26

Amikor jött az erős szorongás nem próbáltál valeriánát vagy más gyógynövényt? Hogy bírtad ki?

júl. 25. 20:52
 29/57 anonim ***** válasza:

azert a moclobemide szamara - ha csak 300mg-ot szedtel lehet semmi hatasa, feljebb menve kezd lehet hatni, bar a 150mg-os formulat nem is lehet kapni. En 600mg-al kezdtem. Es egyebkent azonnal hat. Nem kell 2 hetet varni. Ez egy RIMA, nem egy escitalo vagy valami SSRI vagy egyeb visszavetel gatlo. Ez azonnal noveli a szukseges monoamine-okat.


MAOI-knal fontos azert az etrend megvalogatasa. A moclobemide egy RIMA, itt semmi ilyesmi nem kell, kb 900mg-nal, de meg nagyon ott sem.


Nem tudom miert irod ezt, hogy 2 honap. Nem tudom milyen beszamolok vannak. Elegge le lett szukitve a kor. 300 mg - 900mg a tartomany, es semmi dieta semmi szexualis semmi mellekhatasa nincs. Nem tudom miert kellett ennyire lejaratni. Majdnem tokeletes antidepresszans. Nekem azonnal hatott lehet azert mert rogton 600mg-al kezdtunk. Ha van mellekhatas az is minimalis.


Beszamolok:


[link]


[link]


[link]


De gondolom csak gyakorirol jottek negativ beszamolok, fix, hogy van pozitiv is, csak ki lett szelektalva a negativ.


Egy tokeletes antidepresszans ahogy a redditen is irjak. Mellekhatasok nelkul szo szerint. Nem ugy mint az SSRI-k meg a tobbi.

júl. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
Hozzatennem elnezest, hogy a kerdezonek alacsony a pulzus(?)/vernyomas(?) mar nem emlekszem. A moclobemide pont felviszi egy kicsit. Ezt ki lehet egesziteni Xanax-al sublingualis vagy simaval. Szerintem ez egy tokeletes kombinacio. Nincs ertelme lejaratni a moclobemide-t avagy a termeket; Aurorix egy RIMA nem MAOI szeru.
júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!