Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem lehet a Frontint,...

Miért nem lehet a Frontint, Xanaxot, Rivotrilt recept nélkül kapni a gyógyszertárakban?

Figyelt kérdés
És milyen következményei lennének, ha lehetne őket szabadon, vény nélkül vásárolni?

júl. 7. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Rivotrilt:Szorongásoldó, nyugtató-altató, izomlazító és epilepszia ellenes hatással rendelkezik.


xanax:

Szorongásos állapotok.

Depresszióval társult szorongás.

Depresszió.

Az előbbi betegségek szervi vagy más betegségekkel társulva.

Pánikbetegség.


Rivotrilt :görcsgátló, nyugtató, izomlazító és szorongásoldó hatása van


Frontin:zorongásoldó, nyugtató-altató, izomlazító és görcsgátló hatással rendelkezik.


Én ezeket találtam ról és a következtettésem a következő:

Én szerintem azért ,mert a gyógyszerek nem biztos ,hogy kompatibilisek egymással.Ha recept nélkül is kaphatóak lennének akkor 1;Sokan túladagolnák 2;Nem biztos ,hogy a használó tudja azt ,hogy melyik gyógyszer melyikkel kompatibilis.Szóval sokan rosszul lennének emiatt.

3;Sokan valószínűleg rászoknának és azután is szednék miután már nem kell nekik.

4;Állítólag a drogdillerek tán ezekkel szokták ,,higítani" a drogjaikat szóval azok is korlátlanúl férnének hozzá és felvirágozna a drog terjesztés is a sokszori hígitásnak köszönhetően.

júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert erős, veszélyes gyógyszerek.
júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Az aspirint is keverni lehet es euforiat okoz, mindegy nem mondom el. Van kopteto amit szinten nagy adagban veszel be, euforia meg LSD szeru. Es van egy rengeteg veny nelkuli dolog ami ilyen. Peldaul egyik belrendszerrel mukodo veny neluki is, azt hasznaljak nagy mennyisegben az opioid "leszokok". Veszelyes gyogyszerek..


Rivotrilra azt mondta egy lehet gyogyszeresz vagy penztaros (neha beszall a gyogyszeresz is ha sokan vannak), azt mondta azert venykoteles es kell szemelyi/jogsi mert sokan visszaeltek vele (aki ki a f*sz irta fel nekik mert aki felirja haziorvoskent a rivotrilt "altato" vagy "szorongasoldonak az nem jart egyetemre).


Xanax-al nincs gond, minden gyogyszerre ra lehet kattintgatni, ahogy emlitettem veny nelkuliekre is. Panikosok gyakran ezt szedik, nekik pl muszaj. Rivotrilt is neurologusnak kene felirnia, mert egy antiepileptikum elsosorban, aki nem hiszi nezze meg a betegtajekoztatot, majd szorongasra. Es a szorongas mas mint a feszultseg pl. vizsgaidoszak miatt.

júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Mert akkor nyakra főre szen

dné mndenki ha kell ha nem. Így is soka indokolatlanul szedik, hát még akkor ha feliratni se kellene.

júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Mintha nem lenne elég függő így is...
júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

En napi szinten eszem a frontint egy ideje es oszinte leszek nem kivanom senkinek egyebkent. Zombi uzemmodba tesz.


Barmelyikrol is beszelunk, a legnagyobb gond az, hogy a magyar ember nem kulonosebben tudja mi az, hogy mertekletesseg (nezzuk csak meg az alkoholfogyasztast) . Ennek alapjan az ilyen gyogyszerek amik raadasul fuggoseget is okoznak , teljes mertekben ertheto hogy nem lehet veny nelkul kapni. Arrol nem beszelve hogy az ilyen gyogyszerek (a frontin mindenkepp) iszonyuan tonkretesz ha alkohollal kevered. Es hat tudjuk hogy mi vagyunk azok akik megkerdezik a dokit hogy “azert inni lehet ra?”


Van mar eleg nikotin es alkoholfuggo az orszagban, gyogyszerfuggokbol is van boven eleg.


Plusz ahogy elottem is irtak, az emberek nem feltetlenul vannak tisztaban azzal hogy mit mivel es hogyan lehet bevenni az ilyen tipusu gyogyszerek mellett. Es arrol nem beszelve hogy a sima mezei fajdalomcsillapitot is “tul lehet adagolni”, hat akkor az ilyen erosebb gyogyszerekrol meg ne is beszeljunk…

júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is szedem a xanaxot és a kevert szorongasos depressziobol klinikai depressziót csinált

Leszedal és nekem a covid óta nagyon durván torzult a valosagerzetem

júl. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Valóban, sokszor ront a helyzeten. Valamint rohadtul rajuk lehet szokni.
júl. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 drfoldesi válasza:
100%

Maga az orvosi rendelvény (vény) rendszere azért létezik, mert bizonyos gyógyszerek veszélyesek lehetnek, amennyiben nem orvos által előírt módon szedjük/használjuk. Ezért nem lehet például a legtöbb antibiotikumot patikában vény nélkül megvenni.

A benzodiazepinek (ide tartozik a xanax/frontin és a rivotril) kifejezetten veszélyes gyógyszerek, amennyiben nem helyesen használják a betegek.

Egyrészt nagyon súlyos függőséget alakítanak ki: azok közül, akik 2 hónapig szednek legalább napi 2mg 'benzó' tartalmú gyógyszert, átlagosan a 35% esetében alakul ki a fizikai függőség. A benzó függőség pedig nem játék: az elvonási tünetei rendkívül súlyosak, és állandó orvosi felügyelet nélkül gyakran halálosak lehetnek.

Ha a pszichotróp nyugtatókat elkezdenénk 'csak úgy' árulni, sokkal több függő lenne (így is van csak Magyarországon kb. 50.000 függő), ami hosszú távon senkinek sem lenne jó. A tolerancia gyorsan növekszik, és pár éven belül már napi 10-20mg-ot kell szedni csak ahhoz, hogy ne remegj. Ilyen mennyiségek nagyon gyorsan vezetnek májproblémákhoz.

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy sokan csinálnak hobbit a nyugtatók hatása alatti autóvezetésből (sokan konkrét orvosi tanács ellenére). Szerintem nem kell nagyon ecsetelni, hogy milyen gyorsan halnánk ki, ha mindenki elkezdené ezt csinálni.

Ha szorongási problémákkal küzd, jelentkezzen be a pszichiátriára (nem kell beutaló), az orvos eldönti, hogy van-e egyáltalán szüksége ilyen jellegű gyógyszerekre, és ha igen, milyen mértékben.

júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es


Mit értesz azalatt, hogy torzult a valóságérzeted?

Mi változott,mit érzel másképpen?

aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!