Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás kezelése gyógyszerre...

Szorongás kezelése gyógyszerrel vagy gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szorongásra és pánikra szeretnék valamit. Van olyan, aki gyógyszer nélkül is meg tudott gyógyulni? Vagy gyógyszerrel?

Ha gyógyszerrel, akkor melyik gyógyszer segített nektek? Van olyan, aminek nem volt mellékhatása?

Sokáig nem tudtam enni, szorongok.



júl. 24. 09:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Rövid ideig szedtem xanaxot de leginkább önerőből jöttem ki belőle. Lassú folyamat de megoldható.

Sok sport, mozgás. Meg kell győznöd magad, hogy erős vagy, lelkileg es testileg is!

Ja es többnyire van egy kiváltó ok ami miatt kialakult ez. Ezt probáld tudatosítani, hogy mi lehetett az és mindenképp próbáld megszüntetni!

júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Én anno probàltam gyógyszer nélkül kijönni. Mindennap sportoltam, teràpia, állandóan belementem a helyezetekbe, mégis 2,5 fél év alatt nem múlt el, sőt bizonyos szempontból

romlott

is a helyzet. SSRI-t kaptam, nagyjából megfelezte a szorongásom, utána mar el tudtam érni nagyjabol tünetmentes állapotot. Másnak biztos sikerült helyrerázódnia gyógyszer nélkül, nekem nem sikerült. Egyébként mellékhatás nélküli gyógyszert nem fogsz talàlni. SSRI-ok tipikusan szexuálisan szoktak gondot okozni, ha màzlid van akkor nem fog.

júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva nagyon féltem a gyógyszertől, egy egy nagyon extrém alkalmon kívül nem vettem be semmit. Ezt értsd úgy, hogy ha 23 rohamom volt egy nap csak akkor tudott a csalàd egy frontint belémerőszakolni. Ha már 2 hete nem aludtam talán bevettem egy patikai altatót.


Terápiával mostmár 2 éve tünetmentes vagyok.


Legjobb barátnőm szintén pánikbeteg, ő egy rövidebb, de intenzív periódusban szedett nyugtatókat, ő ez után lett jobban, mostmar nekk se voltak jó ideje rohamjai, pedig ő volt amikor nálam is jobban kivolt.


Szóval megoldható gyógyszer nélkül, de az rengeteg meló é lehet nem is jön össze. Gyógyszer erősen meggyorsítja a folyamatot

júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
16%
Meditacio
júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Neked milyen terápia segített?

Mennyi ideig jártál terápiára?

A barátnődnek milyen gyógyszer segített? Azóta nem szed gyógyszert?

júl. 24. 11:44
 6/48 anonim ***** válasza:

Semmi extra nem volt, pszichológushoz jártam heti 1x, ez igazából máig megvan. A 4. Szaki lett jó, vele 1,5 év volt, mire lett értelmezhető javulás.


Barátnőmnek nyár végén kezdődött a pánik, ősztől járt pszichológushoz, ő is a sokadik alkalommal talált jót. Tavasz elején ment el pszichiáterhez. Magán doki, tartott rendesen terapiát, nem csak felírja a bogyót és szevasz. Szóval heti egy pszichológus, heti 2 pszichiàter. Májusig heti 2 nyugtató volt, volt benne feles frontin, de egy csomó mást is kipróbált a doki. Aztán jött az intenzív rész, 20 nap folyamatos lónyugtatózás, nem tudom mi volt, de nagyon erős cucc, volt olyan, amit szúrni kellett. Aztán ennek volt egy levezető része gyengebb nyugtatókkal és nyár közepére már jól is lett, nyár elején elhagyhatta a gyógyszereket. Ez volt tavaly, havonta, kéthavonta 1x a pszichiáter ránéz, pszichológus meg hetente van.

júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a gyógyszer álmatlanságot okozott, így mondhatni, csak rontott a helyzetemen. Holisztikus szemléletű orvoshoz fordultam, az segített.

Első körben gyógynövényekkel próbálkoznék a helyedben, érdemes lehet olyan gyógynövényt is bevetni, aminek az emésztésre is van jótékony hatása. Pl. citromfű. Nálam volt, hogy egy hete tartó tenziós fejfájást oldott meg napi 2 bögre citromfű tea cirka két nap alatt.

Fontos a megfelelő vitamin és ásványianyag bevitel is. B-vitaminok, D-vitamin, magnézium.

Manapság meditációs, relaxációs zenéket is hallgatok, ha nagyon feszült vagyok, szoktak segíteni, általában addig keresgélek a youtube-on ilyenek között, amíg meg nem találom azt, ami éppen jólesik. A hangdrum zenék nálam pl. nagyon beváltak. Ellazítanak és feltöltenek, szívesen hallgatom őket tevékenykedés közben is.

júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
Kiemélném, hogy ez csak a mi történetünk, nyílván minden embernek más fajta kezelés kell, de az biztos, hogy egy jó szakember elengedhetetlen. Sajnos igen zsebbe nyúlós (barátnőmnek ez a kezelés kb havi 500 ezer forint volt), de egy pszichológust mindenképp érdemes keresni, aztán ő tud esetleg olcsóbb alternatívákat a gyógyszerre is akár, az is jó lehet, ha néhány konzultació van a pszichiáterrel, felírja a gyógyszert és terapiára csak pszichológushoz jarsz.
júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Amikor jött a pánik, volt valamilyen technika, ami segített nektek? Van esetleg videó róla, hogy mit kell ilyenkor csinálni?

A pszichológus milyen technikát tanított a pánikrohamra vagy a szorongásra?

júl. 24. 14:16
 10/48 anonim ***** válasza:

Több légzőgyakorlatot próbáltam, nekem ez jött be. Számolsz, az elején gyorsabban, aztán lassabban


4 beszív

4 megtart

6 kifúj

4 szünet

Ismétlés

júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!