Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás kezelése gyógyszerre...

Szorongás kezelése gyógyszerrel vagy gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szorongásra és pánikra szeretnék valamit. Van olyan, aki gyógyszer nélkül is meg tudott gyógyulni? Vagy gyógyszerrel?

Ha gyógyszerrel, akkor melyik gyógyszer segített nektek? Van olyan, aminek nem volt mellékhatása?

Sokáig nem tudtam enni, szorongok.



júl. 24. 09:28
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
0%

Pszchiatertol hallottam tegyunk azert kulonbseget a szorongas es a feszultseg kozott, a szorongasnak van hatterben egy kivalto oka es sokkal erosebb mint egy feszultseg, hosszabb, tobb jellemzo (sokszor ismeretlen) tunete van ami atmehet mentalis betegsegge, avagy nekik van, ilyen jellemzo peldaul PTSD-re, major depresszio, borderlineokra, erosen aktiv pszichotikus emberekre szer alatt vagy anelkul, szemelyisegzavarokra peldaul paranoia, skizotip sz. zavarok.


A feszultseg inkabb idegesseg, esetleg rosszindulatu izgulas, az elet hetkoznapjat megzavaro enyhe idegesito tenyezok, szellemi hattere lehet eros de altalaban enyhe. Inkabb rovid tavu, hosszu tavon ismet idegesito, de az alternativak halmaza nagyobb, peldaul pszichologia terapia, megbeszelni az illetovel, sokszor szoban is eleg megnyugtatni egy hosszu tavu ideges helyzettol. Erre pelda a jelenleg zajlo egyetemi felvetel, valakit felvesznek valakit nem, futas kozben kibicsaklik a bokaja, esetleg meg kell muteni es nem tud sokat csinalni, ezek mint idegesitoek de nem szorongtatoak.


Remelem lehet azert erezni a kulonbseget a ketto kozott.


Panikosoknak a Xanax szokott lenni nagyon mas nem. Csak azt hasznaljak a panikosok. Van sublingualis Xanax is, nyelv ala berakod, megkeruli a majadat is, erosebb hatas kb 30mp alatt. Van Xanax SR is meg, lehet probalkozni. Mellekhatas nincs, sokan azt gondoljak, mondjuk annyi, mint minden hosszabb tavu gyogyszernel, hogy az elso 2 hetben picit almos leszel es elso 2 - 3 nap meg jol fogod erezni magad. Utana a szervezeted felismeri es tudja hova kell felhasznalni.


Fuggosegtol nem kell tartani, babona, antidepresszansok is fuggoek, antipszch. is, aki azt gondolja a nervenphlege szedi ki mindig a feszultsegbol akkor az o meg arra, a fuggoseg nem valogat sajnos, legyen az macskagyoker, nervenphelege, viz, sport, buli, alkohol, szex, pedofilia.

júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

11

Én a medazepamot szedem. Mi a különbség a xanax és a medazepam között? A xanax nem viszi le a vérnyomást?

A xanax és a xanax sr között mi a különbség?

júl. 25. 08:26
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

De leviszi, arra amennyi neked nyugalmi allapotban kene, hogy legyen, de mivel ideges vagy ezert magas vagy a pulzusod is magas.


Az SR hosszu felszivodasu, hatasu, de nem olyan eros. Egesz napra szinte eleg. A sublingualis Xanax a legjobb megoldas a paniktol fuggoen, azonnal kifejti hatasat es kb 6 oran at erzed a hatast.


A felezesi ido meg a DOA nem ugyanaz


- DOA (duration of action) ami jelen esetben 6 ora kb, az a fiziologiai hatasa egy szernek, azaz ameddig erzed a hatasat erosen/gyengen/alig.


- Felezesi ido inkabb itt 8-12 ora, ami az egesz testben (beleertve a fiziologiai, protein raktarak, clearance, stb..) jelen levo gyogyszer felezesenek ideje. Vannak olyan molekulak a gyogyszerbol aminek hatasa sincs, de kiurul a felezesi ido alatt. Ez mar biohasznosulas, tovabb ne menjunk bele.


Lenyeg: a hatasi ido (jelen esetben xanax sima kb. 6 ora) nem a felezesi ido (8 - 12 ora)

júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:

Szeretnék kérdezni pár dolgot.

A sublingualis xanaxot lehet alkalomszerűen szedni? Csak amikor jön a pánik? Vagy minden nap kell szedni?


Nem szedálja le az embert? Nekem alacsony a vérnyomásom és gyógyszer nélkül is jól alszok. Csak napközben erősen szorongok és ilyenkor legszomjam van.

Szorongok, de nincs bennem düh vagy harag.


Mind a három xanaxot lehet csak alkalomszerűen vagy mindegyiket folyamatosan kell szedni, naponta?


Eddig soha nem szedtem gyógyszert. Nagyon érzékeny vagyok a mellékhatásokra. A valerianat se szedtem, mert bódult vagyok tőle.


A medazepamot 45 napja szedem, napi fél szemmel, de most ár egyre jobban szorongok. Ez azért van, mert a szervezetem mostmár nagyobb mennyiséget akarna a medazepamból?


Most Scippát írtak nekem, de még nem kezdtem el szedni, mert félek, hogy az elején felerősíti a tüneteimet és eddig senki nem magyarázta el nekem, hogy most hogy egyeztessem össze a Scippát és a medazepamot. Hogyan álljak áta medazepamról a Scippára, hogy minél kevesebbet szenvedjek közben. 15 hónapja szenvedek és szeretném már jól érezni magam.

A medazepamot rögtön le lehet cserélni a sublingualis xanaxra?


A sublingualis xanax jobb lenne együtt a Scippával, mint a medazepám?

júl. 25. 10:20
 15/57 anonim ***** válasza:
52%

A sublingualis nem megy at a majon, azonnal a veraramba kerul, gyorsabban hat, gyorsabban urul ki. Persze lehet alkalom szeruen. Arra vannak ezek kitalalva. A rivotril kivetelevel mert az elsosorban antileptikum - az, hogy valaki mindennap szedi az mar helytelen (velemenyem szerint). Nem hiaba utodnek ki 0.5m-tol amikor 20mg a max dozis/nap... Egy kicsit altat valoban, de ha hozzaszokik a szervezet akkor nem annyira. De akkor akkor szedd amikor rohamod van, mert akkor megy fel pulzus meg vernyomas.


Ha mindennap kell szedni azt szerintem az orvos itelje el. Valeriana kozel semmit nem tartalmaz olyan mennyisegben barmit ami xanax vagy venykoteles gyogyszer lenne. A medazepamtol nem szorongsz azert mert tobb kene, az sovargas de a mar psziches dolog lenne (placebo ahogy a valeriana), ha nem szedned akkor lenne, de az sem egyik naprol a masikra, kb 5 nap - 1 het mire elvonasi tunetek lennenek.


Mindenkinek Scippat irtak fel, irnak fel, fogalmam sincs miert (escitalopram, citalopram), rengeteg mas gyogyszer van mellekhatas neluk peldaul Moclobemide, tianeptine tehat nem ertem.


Szerintem te nagy felelmet erzel a gyogyszerek irant, ezek nem erosek, az erosok az mas kategoria. En egyszerre szedek 4 gyogyszert. Tudtommal nem haltam meg sajna. En is szedtem amit te, Azonnal le tettem mert a mellekhatasok miatt, szerintem az egy fos gyogyszer, ha elmagyarazod dokinak farmakodinamikailag akkor szerintem latja, hogy mit pofazol, en elmondtam es jo sokat valtottunk nem hulyeskedtunk.


Amire alig van panasz az a lamotrigine. A napi szorongasra valoban a rivotril, es ennyi eleg lenne. De ha alacsony a vernyomasod eloszor kardiologia mielott barmi. Eloszor kardiologia ha mar felraktak Scippara de nem veszed be. Nem fogsz meghalni, majd 80 evesen vagy tobb. Kardiologiai velemeny utan mutasd meg a pszichiaternek, hogy a Scippa tanacsolt-e. Bar erzesem azt mondja majd igen... de egy probat meger az fix. Kerj beutalot kardiologiara. Nekem korhazban nem szarakodtak, azonnal vervetel, allergia teszt, kardiologiai vizsgalatok majd utana kb 2 - 3 gyogyszer, de ez korhaz nyilt osztaly - talan ez a jo benne. oda is adjak a eredmenyeket stb..

júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:

A medazepamtól vagy a scippatól voltál rosszul?


A medazepam milyen típusú problémán szokott segíteni? Én amióta szedem bódult vagyok. Napi fél szemet 45 napja. Szerinted lehet a medazepamtol a bodultsag?


Voltam kardiológián és minden jó volt.


Miért írnak ki mindenkinek az elején benzot az ssrihez?


Szerinted, ha a scippát elkezdem, akkor előtte tegyem le a medazepámot vagy szedjem együtt?


Ha 45 napig szedtem a medazepamot, akkor hogy tegyem le, hogy ne legyen elvonási tünet? Hogyan kell fokozatosan?

Vagy ne tegyem le a medazepamot, amíg a scippa be nem áll?


Az ssritől jobb kedve van az embernek? Egyensúlyba kerül tőle?

júl. 25. 13:43
 17/57 A kérdező kommentje:

1 duke81

Neked milyen hatása volt a xanaxnak? Minden nap szedted? Mennyi ideig?

Én már tudatosítottam, hogy mi a probléma, de ez sajnos tőlem független dolog, nem tudom megváltoztatni a környezetemet, amitől szorongok.

Miután tudatosítottad a problémát, mit csináltál?

júl. 25. 13:48
 18/57 anonim ***** válasza:
63%
Minden benzot nagyon lassan erdemes letenni, folyamatosan felezve, mondjuk 1-2 hetente fele annyit veszel be, sniccerrl vagdosd. Csak ugye most erre jön a scippa elkezdése, és ha mellette elkezded csökkenteni a benzot akkor nem fogod tudni, hogy a scippa elkezdesetol vagy rosszul vagy a benzo elhagyasatol. Mindig van aki beirja, hogy ő egyik naprol a masikra letette a benzot es semmi baja nem volt, jó neki, de azért nem ez a jellemző, erdemes óvatos lenni és nem sietni.
júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:

17

Rövid ideig szedte. Enyhén megnyugtatott de feltem, hogy rászokom ezért inkább úgy döntöttem megpróbálom gyógyszerek nélkűl.

Bálam a szülőkkel együtt élés volt a gond, apám lehetetlenűl nehéz természete. Miután külön költöztem sokkal nyugodtabb lettem.

júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

2

Mennyi ideig szedted a gyógyszert? Még mindig szeded?

Neked melyik SSRI segített? Mást is szedtél hozzá?

Az SSRI nem szedált le? Milyen hatása volt?

júl. 25. 14:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!