Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek mi a kötelező...

Szerintetek mi a kötelező szűrővizsgálatok agyrém igazi oka?

Figyelt kérdés

Azokat a maszlagokat, hogy az egészségünk érdekli őket, hagyjuk, maradjunk a realitásoknal...

Megelőzési célja sincs, mert ettől nem lenne kevesebb beteg, csak több diagnózis.

Az egészségügy leterheltséget sem hiszem, mert az egészségügyben ma kb. semmire nincs kapacitás, egy vérvételre sem.

Az állami költségeket és bevételkiesést sem hiszem, lehet, hogy így több kicsi kiadásuk lesz, és nem kevesebb nagy, de nem hiszem, hogy sokat nyernének ezzel egy csomó dologra viszont úgyis számolatlanul szórják a pénzt.

Azt sem gondolom, hogy az ilyen irányú szakorvosoknak kevés lenne a munkája, akár az állami szektorban.

Szóval én kifogytam az ötletekből, ki mit tippel?



júl. 1. 06:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
40%
37, másfél hónap alatt három negyven alatti prosztatarákosunk volt, és egy korábbi betegünk most halt bele, szintén 40 alatt. nem értem az embereket :(
júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
50%

tök mindegy, mert bármelyik vizsgálatnál, ha daganatot találnak, akkor így is-úgy is műtőasztalra kerül


Csak az nem mindegy, mikor.

júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

40


Nem volt részem benne, de nem tudom elkepzelni, hogy ezeket érzéstelenítés nélkül csinálnák. De még mindig az a lényeg, hogy az adott személy mit él még fájdalmasnak vagy megalazonak

júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
0%
#42 Te vagy a második, aki ebbe beleköt. Miért ennyire nehéz egy összetett mondatot értelmezni??? Azt írtam "Ha csak a megalázó/nem megalázó a vita lényege...". Egy szóval sem írtam, hogy mindegy mikor!
júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
91%

#41:

Pont a prosztatarák szűrést nem tették kötelezővé. Gondolom azért mert a törvényt férfiak írták.

Ők ne legyenek kötelezhetőek, csak a nők? Vajon miért?


Ez a törvény inkább jogi kérdéseket vet fel.

Megszűnt a beleegyezési jog?

Ki rendelkezik az emberek teste felett? Az állam?

Mert ha így van, és ők mondhatják meg kötelezően hogy ki turkálhat az emberek testnyílásaiban, akkor ez egyéb jogi kérdéseket is felvet.

Mert ha járvány lenne még megérteném, de ennek semmi köze a járványügyhöz.

Ha meg gazdasági államérdek akkor ezzel az erővel arra is lehet hivatkozni hogy kevés gyerek születik ami kihat a gazdaságra, így majd idővel mesterséges megtermékenyítésre is kötelezik majd a nőket????

Ha nem az emberek rendelkeznek a saját testükkel akkor valójában bármit tehet az állam velük. Ezen kellene elgondolkodni.

Nem vagyok a szűrővizsgálatok ellen! Hasznosnak tartom.

De legyen mindenkinek joga eldönteni aki fizeti a TB-t, hogy mikor milyen vizsgálatra megy el, ne legyen kötelező. Pl. bele lehet gondolni hogy rengeteg felnőtt van aki autista, szellemi fogyatékos, pánikbeteg, szorongó, fehér köpeny szindrómás stb. Őket hogy kényszerítik olyan vizsgálatokra amit esetleg nem akarnak? Begyógyszerezik őket?

Egyébként valószínűleg nem fogja bírni a terhelést az állami eü. ezért lehet majd menni a magánklinikákra amik NER-es (vagy NER közeli) kézben vannak. Lényeg hogy hordjuk oda a pénzt.

Ha valaki kap egy behívót az állam által kijelölt időpontra, az ingyen van. De ez az emberek nagy százalékának nem felel meg (gondoljunk arra hogy a nők nagy része lehet hogy pont akkor menstruál vagy egyéb dolga van). Így aki módosíttatni akarja az időpontját az már pénzbe fog kerülni. Ha alapból maszekhoz megy az megint pénzbe kerül.

júl. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
87%

Két racionális célt tudok elképzelni. Adatbázis építést --ne feledjük, 2026 jan-1-től nem érvényesül a GDPR/adatvédelmi jog, mesterséges intelligenciára kötik az egészségügyi adatainkat, külföldi felhő szervereken tárolhatják őket. Az adat sok pénzt érhet, illetve sok célra felhasználható.


Ezenkívül valamilyen nemzetközi elvárásnak megfelelés, egészségügyi mutató javításának a célja is ott lehet: mi végezzük a legtöbb szűrővizsgálatot, példamutató az egészségügyünk.

júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
40%

#41

A frusztrált emlődiagnoszta vagyok.

Nem kerül pénzbe az időpontmódosítás, még esti időpontot is tudunk adni annak, aki munka miatt nem tud jönni korábban.

Más: kedves, amikor a hölgy a módosított időpontjára sem jön el, nem mondja le, pedig beírhattam volna egy sürgőset a helyére.


Az erőszakos kényszerítést én sem tudom értelmezni. Így nem fog menni. A testnyílásos gondolatmenetet (lehet nem Te voltál, bocsánat) meg engedjük már el, senki sem perverzióból turkál a másikban, egyszerűen diagnosztizálható, szemmel látható betegségekről van szó, amelyeket hagyunk elhatalmasodni, aztán várjuk az eütől a csodát.

júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
76%

#47:

Itt nem minden válasz szól neked személy szerint. Lehet hogy a te szakterületeden "egyszerűen diagnosztizálható, szemmel látható betegségekről van szó", de azt nem mond már nekem hogy a méhnyakrák szűrés ránézésre történik. Ott bizony benyúlnak az emberi testbe nem "szemmel látható. És a vastagbél szűrésnél is akinél a széklet vér teszt vért mutat (akár egy aranyér miatt is) annak bizony benyúlnak a végbelébe.

Persze a te szakterületedhez te értesz, azt nem vonom kétségbe.

De bizony elég sokan erőszakként élik meg hogy kötelezve lesznek ezekre a vizsgálatokra. Más fórumon olvastam hogy 19-20 éves szűz lányok is kétségbe vannak esve hogy akkor most rá lesznek kötelezve a nőgyógyászati vizsgálatra (ugyanígy az idősebb vallásos szűz nők)?

A gumibottal és pénzbírsággal fenyegetés helyett ösztönzőket kellett volna kitalálni pl. kevesebb tb-t fizessen aki szűrésekre jár vagy hasonló, de ne kötelezzenek senkit arra amit ő erőszakként él meg. Minden ember más és más, nem egyformák az emberek.

A szűrés hasznosságával egyetértek veled, csak ne "rendőrállami módszerekkel" tegyék.

júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
Breaking news. Rékássy Balázs szerint a megoldás a magasabb TB járulok ha nem megy el valaki szűrni. Szerintem még mindig megnyugtatóbb, mint a bírság. Breaking news. [link]
júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
100%
49, akkor már inkább a bírság.
júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!