Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek mi a kötelező...

Szerintetek mi a kötelező szűrővizsgálatok agyrém igazi oka?

Figyelt kérdés

Azokat a maszlagokat, hogy az egészségünk érdekli őket, hagyjuk, maradjunk a realitásoknal...

Megelőzési célja sincs, mert ettől nem lenne kevesebb beteg, csak több diagnózis.

Az egészségügy leterheltséget sem hiszem, mert az egészségügyben ma kb. semmire nincs kapacitás, egy vérvételre sem.

Az állami költségeket és bevételkiesést sem hiszem, lehet, hogy így több kicsi kiadásuk lesz, és nem kevesebb nagy, de nem hiszem, hogy sokat nyernének ezzel egy csomó dologra viszont úgyis számolatlanul szórják a pénzt.

Azt sem gondolom, hogy az ilyen irányú szakorvosoknak kevés lenne a munkája, akár az állami szektorban.

Szóval én kifogytam az ötletekből, ki mit tippel?



júl. 1. 06:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
79%

7

Invazív, fájdalmas, megalázó vizsgálatot nem tehetsz kötelezővé. Ennyi.

júl. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
24%
Szomorú, hogy magatoktól nem mentek el. Az az oka, hogy jó ellene időben felismerni ma már jól kezelhető betegségeket, mert sokkal kevesebb terhet ró az államkasszára, ellátószemélyzetre, családra, munkahelyre az időben történő felismerés.
júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
86%

#7 "Szerintem egy magára valamit is adó embernek nem okoz az a kb 1 óra, amit ezekkel a vizsgálatokkal eltölt."


Mármint, hogy időpontra érkezés ellenére 2 és fél órát kell várni? Mellesleg mutass már egy olyan állami intézményt, ahol ugyanazon a napon neked lezavarják a vizsgálatokat. Ráadásul, csak jelzem, tőlünk 30-km-re van az első olyan intézmény, ahol szűrővizsgálatokat végeznek, tehát az általad említett 1 óra mondjuk tömegközlekedéssel 2x45 perc+2,5 várakozás+fél óra vizsgálat, azaz 4,5 óra+1 nap szabadság. Vizsgálatonként!

Az orvosi hozzáállásról pedig annyit, hogy 2 hete voltam anyajegy szűrésen. Április végén kértem időpontot, már ez problémát okozott, mert "csak" szűrésre kértem és az asszisztens panasz nélkül alig akart bejegyezni. Na éppen itt kellet az időpont ellenére 2,5 órát várnom és az orvos pedig a vizsgálat alatt végig megjegyzéseket tett és pofákat vágott, amiért az idejét rabolom és "a váró meg tele van tényleg beteg emberekkel".

Ezek után egy általad "magára valamit is adó ember" járjon el rendszeresen szűrővizsgálatokra!

Ameddig nem változik az eü rendszer és a benne dolgozók hozzáállása, addig nem várható el, hogy az emberek önként, szívesen járjanak szűrővizsgálatokra.

júl. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
76%

Be írányítanak probléma setén az állami egészség ügybe .Jönnek a hosszadalmas

időpont kérésekre való bejutás.Ahány vizsgálat annyi időpont.Aztán felháborodva megkérdik,hol volt eddig ? Már el van késve,túl sokat nem tehetünk.A szűrő vizsgálatok sem ingyenesek.A Tb.finomra hangolt kifosztása.

Kormány maffia állhat a háttérben.Felejtsed el,hogy fontos állampolgára vagy az országnak.Csak szavazáskor vagy az,ha beállsz a birkák közé.

júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
83%
#17 Amint olvastad, én voltam szűrővizsgálaton. Megjegyzem, lehet, hogy igazad lesz, mert az orvos hozzáállása alapján már kételkedem benne, hogy alaposan megnézett.
júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
67%
Nos sok itt az eü közgazdász, kérném, hogy akik követelik az eü fasiszta mintára történő átalakítását, vezessék le közgazdasági és eü-menedzsmenti szempontk szerint és a magyar rendszerre vonatkoztatott előtanulmányokkal és előzetes felmérésekkel megtámogatva, hogy lesz ez jobb a TB-kasszának. Mert ezt sem gondolta végig egyik kötelező szűréseket helyeslő egybites sem, csak a szociopata embergyűlölet vezérli, és most arra veri, hogy végre talált egy ürügyet arra, hogy másokat kínozhasson, ellátást vonhasson meg és a nagy közös társadalmi érdekre hivatkozva fosztogathasson.
júl. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
45%

Simán lehet pedig gazdasági oka.

Egy kezdődő betegséget kezelni sokkal kevesebb költségbe kerül, mint egy már kialakult, esetleg áttétet is produkálót.

Te is kevesebb időre esel ki a munkából.

júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
44%

19, a szűrővizsgálat és az időben felismerés jóval olcsóbb, mint a kezelés.

Jó neked, a munkáltatónak, a családodnak.

Nem csak a kezelésed kerül pénzbe, de a táppénzed is, a családod esetleges ápolási díja is.

júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
24%

Olyan vizsgákatokról beszélünk, amiket alapból mindenkinek el kellene végeztetni. Egyáltalán nem fájdalmas, vagy megalázó, ahogy fentebb írták. Ugyan melyik pontja az?

És majd a kemo meg a sugár, meg a biopszia nem lesz fájdalmas és megalázó?

Ne vergődjetek már ezen ennyit.

júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
63%
Erre az állításra kérem az alátámasztott bizonyítékot, mert ilyet bárki mondhat a szájával. Konkrétan egyes betegségekre (lebontva, ehhez epidemiológiai tanulmányokat várok első körbenÖ, beleszámolva a fals pozitív szűrési eredményekből származó felesleges beavatkozások költségeit, összehasonlítva más országok példáival, lehetőleg minimum 20-40 éves távlatokban, majd mindezt a magyar ellátórendszer vonatkozásában is számszerűsítve. Várom, köszi.
júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!