Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek mi a kötelező...

Szerintetek mi a kötelező szűrővizsgálatok agyrém igazi oka?

Figyelt kérdés

Azokat a maszlagokat, hogy az egészségünk érdekli őket, hagyjuk, maradjunk a realitásoknal...

Megelőzési célja sincs, mert ettől nem lenne kevesebb beteg, csak több diagnózis.

Az egészségügy leterheltséget sem hiszem, mert az egészségügyben ma kb. semmire nincs kapacitás, egy vérvételre sem.

Az állami költségeket és bevételkiesést sem hiszem, lehet, hogy így több kicsi kiadásuk lesz, és nem kevesebb nagy, de nem hiszem, hogy sokat nyernének ezzel egy csomó dologra viszont úgyis számolatlanul szórják a pénzt.

Azt sem gondolom, hogy az ilyen irányú szakorvosoknak kevés lenne a munkája, akár az állami szektorban.

Szóval én kifogytam az ötletekből, ki mit tippel?



júl. 1. 06:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
30%
Összmortalitásra való különös tekintettel, bár ugye itt megbeszéltük, hogy az senkit sem érdekel, mert elsősorban a gazdasági szempontoknak kell számítani, ahogy itt ezt pár náci már korábban is ideröfögte.
júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
63%
"És majd a kemo meg a sugár, meg a biopszia nem lesz fájdalmas és megalázó?" de, különösen akkor, ha minden ártalmatlan szarra is elkezdik a biopsziákat a túldiagnosztizálások és hamis riasztások megnövekvő száma miatt, hogy az orvos is védve legyen!
júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
38%

23-as, gondolod, hogy majd itt a vergődésedre bárki is ilyen válaszokat fog neked adni. Kutatást ne indítsunk arra, hogy te elhidd azt, amire 500 kutatás van már? És minek? Az ilyen laposföldes mindentagadók ,mint te úgysem fogják elhinni, se a kutatást, se a statisztikát, se semmit.

Meg amúgy is az ótás rooosszz, a gyóccer is roooossszzz, meg a vizsgálat is roooosssz. Csak ez kalapálod úgyis.

Akkor te majd nem mész, és majd hős leszel, mint sok más barom, aki kezelhető betegségben hal meg.

júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
78%

"Egyáltalán nem fájdalmas, vagy megalázó, ahogy fentebb írták. Ugyan melyik pontja az?"


Hát mondjuk nekem a mammográfia kifejezetten fájdalmas volt, bár ki tudja, lehet hogy azért, mert fibrocystic mastopatia-m van. A nőgyógyászati vizsgálat se épp fájdalommentes, és bizony mindkettő lehet megalázó is. A fájdalom és megalázottság olyan érzés, illetve érzelem, amit az egyén maga határoz meg. Ami nekem fáj, neked lehet hogy nem és amibe te épp bele akarsz halni, azt lehet hogy én meg sem érzem. Ugyanígy ami szerintem megalazo, az szerinted nem az, és simán lehet, hogy amit te annak érzel, az nekem semmiség

júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
91%
#21 Akkor vezető haláloknak számító szív- és érrendszeri betegségekre miért nincs kötelező szűrés? Mondjuk egy gyors és olcsó laborvizsgálat és vérnyomás mérés, hogy ne szívinfarktus vagy sztrók legyen a vége. Direkt megnéztem a statisztikát, daganatban 30 ezren, keringési betegségben 39 ezren halnak meg. Ezt már több kérdésnél is írtam, többek között itt magukat orvosoknak vallóknak is, de eddig még egyetlen választ sem kaptam, csak lepontozást. (most is jöhet, ha gondoljátok)
júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
63%

27-es én nagyon sok mammográfián, rákszűrésen vagyok már túl, soha egyik sem fájt. Annyira biztos, hogy nem, mint a kemoterápia.

28-as, de aztvis szűrik, amiket leírtál az a házi orvos dolga. Az, hogy nem csinálja, már más kérdés, az enyém pl csinálja, sőt covidv óta véroxigént is mindig néz, meg végighallgatja a tüdőmet is, ahogy kell.

júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
15%

26


Nem vagyok szakember, így lehet nagyon idióta a kérdés: a szív és érrendszeri betegségeket hogy előzöd meg? Mondjuk egy szivrohamot. Mert a daganatos betegségnel az időben felfedezett daganat jól kezelhető

júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
34%

23-as, gondolod, hogy majd itt a vergődésedre bárki is ilyen válaszokat fog neked adni. Kutatást ne indítsunk arra, hogy te elhidd azt, amire 500 kutatás van már? És minek? Az ilyen laposföldes mindentagadók ,mint te úgysem fogják elhinni, se a kutatást, se a statisztikát, se semmit.


Élettudományi területen 2 diplomám van, mindkettőt kitűnővel szereztem. Ha 500 kutatásod van rá, várom őket egyenként. Estig van időd.

júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
77%

"Annyira biztos, hogy nem, mint a kemoterápia."


Azon is atestel mar, hogy van viszonyítási alapod? De megegyszer, a fájdalom egy totál szubjektív érzés.

júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
#26 Ez nem kötelező szűrés, a háziorvosod csak lelkiismeretes. Én 5 éve láttam utoljára a háziorvosomat, amikor jogosítványt hosszabbított. Minden egyéb vizsgálatra és szűrésre a céges betegbiztosítást veszem igénybe.
júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!