Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom egy képzelt világban...

A húgom egy képzelt világban él! Mi ez? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A húgom most 12 éves. én 18 vagyok. Aggódom érte. Nagyon visszahúzódó, az osztályából mindenki zakkantnak hiszi. Emberekkel nem nagyon tud kommunikálni, csak velünk, a családjával, de szűk körben. Szóval nagyi, anya, apa, én de már ilyen nagybácsi, vagy unokatestvérrel sem. Viszont az élettelen dolgokkal úgy bánik, hogy félelmetes. Sosem lép a fűre, mert azt mondja, attól meghal. A fákat simogatja, de úgy mintha egy nagyon jó barátja lenne. Még ha eszik egy virslit, azzal is megbeszéli, hogy most megeszi, de ha kijön belőle, akkor jobb élete lesz, és nem hal meg soha. Mindig könyvet olvas, és a társainál mintha 10 évvel idősebb lenne. Nagyon okos, komoly és nem is ronda. De a fiúk eszébe se jutnának. Órákon már mondta a tanára, hogy soha nem jelentkezik, de ha mégis szólítják megmondja a megoldást. Mintha érzelemmentes lenne az élete, és olyan mintha csak a természet boldogítaná.Ilyenek, hogy ajándékozás nem nagyon jut eszébe. Mármint ha ad valami ajándékot, csak odanyújtja, és nem mond semmit mellé. Ha pedig mi adunk neki, ilyen sablon szöveg, mintha unott robot mondaná, kösz de nem kellett volna, nagyon tetszik. Kérdezgetjük, miket szeret, és elvisszük vidámparkba, moziba, de semmi. ugyanaz az unott fej. Mintha nem is gyerek lenne. Nem rajong egy pop/rock sztárért, a szobája fehér, üres. Mit tehetnénk? Pici baba kora óta ilyen. Bocsi ha sok lett, de jó lenne a válasz. Így olyan fura... Nyugi nem hiszek a természetfeletti lényekben, szóval meg sem fordul a fejemben, hogy talán UFO lenne :D Ember, de milyen? Ti ismertek ennyire természet szerető bezárkózott embert? JA és ha nem mondtam volna, lány.

2013. nov. 8. 14:14
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
57%

Pszichológus mi, onnan csak egy lépés, hogy telitömjék "kedélyjavító" kutyaszarral, amitől jobb biztos nem lesz.Manapság ez a bevett szokás, mert ez a legegyszerűbb az orvos és a szülők részéről is:nem tudunk mit kezdeni a gyerekkel?Adjunk neki dilibogyót!...Ahelyett, hogy venné a fáradtságot a delikvens és kezdettől fogva úgy istenigazából megbeszélné a napi dolgokat a gyerekével.Igaz, ez kicsit tovább tart, mint beletukmálni a gyógyszert, vagy havi egyszer elvinni a dilidokihoz.

Ez a mai felnőtt társadalomra nézve szégyen.


Engem is küldettek már anyámmal pszichológushoz ovis koromban, mert sötét színekkel rajzoltam, gondolták biztos depressziós vagyok, plusz ellenem szólt az is, hogy ebéd után képtelen voltam aludni.Kevés volt az alvásigényem, ez van, úgy látszik, nem szalag gyártmány vagyok, van egyéniségem, bocsánat!Persze a pszichológus semmi bajomat nem találta.Később megszerettem élénk színekkel is rajzolni, rajztehetségem pedig mindig kiváló volt.

Művészies lélek vagyok én is és mindig jobban elvoltam magamban, mint nagy társaságban.

Szerintem azokkal van valami baj, akik nem tudják elfogadni az emberek közötti különbségeket.Az egyéniséget pedig különcködésnek titulálják.Sajnos ez az oktatás hibája is, hogy egy skatulyába akarnak szorítani 100 gyereket.

Birkagyár...

2013. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
52%
szerintem meg ő igazából egy unikornis :)
2013. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
53%

Mennyire aranyos kislany... De orulnek J egy ilyen testvernek. Azert gyuri ossze a rajzait, mert zarkozott, nem akarja, hogy lassatok mit rajzol. Meglehet, ugy erzi nem ertenetek meg, miert rajzol novenyeket. Regen en is vonzodtam a novenyekhez, de nem ennyire, mint o. Az allatokat viszont imadtam akkor is :-)

Vigyetek el neha legalabb egy erdobe setalni. Nagy elmeny lenne neki. Egy elvont, almodozo kis muveszlelek. :-)

2013. nov. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
0%
Ne etessétek a trollt...
2013. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy láttam a filmeke amikből összehoztad a sztorit... De nem kellene szivatnod vele ezeket a bambákat.
2013. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem zseni a kislány, de a művészi érzékét lehet tovább fejleszteni.

A stílusán meg csiszolni kell, mert anyucival elég bunkó volt a párbeszédben.

2013. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
54%
OMG nagyon szánalmasak vagytok itt... 1 az, hogy ez egy kamu kérdés. 2. hogy itt bameg mindenki ilyen volt, kezdve a drága 17 éves lányon át a többire. Maradjatok már ezzel a barom indigó meg kristálygyerek dumával... Nem kell ide Börzsöny-féle giccsparádét írni, meg a többi ömlesztett baromságot, hogy jajj ez a kislány egyedi, zseni, tehetség stb. El kell vinni pszichológushoz mert aki 12 évesen virslikhez beszél ott vmi probléma van. Ha meg ekkora tehetség járassátok különórára. Ja és a másik idióta válaszolónak: Én még soha nem láttam Budapesten olyat, aki a parkban ölelgette volna a fákat...
2013. nov. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
65%

"De a fiúk eszébe se jutnának"


Könyörgöm egy 12 éves lánynak miért kéne pasiznia.

Azzal még rá ér 5 év múlva is.


Egyébként általában akik nem tudnak beilleszkedni v krízis éri őket védekezésképp teremtenek maguknak egy saját világot saját szabályokkal. Mert ott az lehet aki csak akar, ha ez érthetőbb a videojátékok ugyanígy működnek. Ez egyfajta védekezési mechanizmus nálam is ez volt a szüleim válásánál.


Engem elvitek pszichológushoz (szintén 12 éves voltam) mert azt hitték meghibbantam, pedig csak a légkört nem bírtam elviselni.


Talán kérdezd meg a húgodat h miért alkotta ezt a sajátos világot, bár szerintem azért mert az iskolába szívatják.

A rossz hír az h gúnyolódás és megalázás hatására csak még jobban bele menekül és sokkal nehezebb kiszedni onnan.

2013. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim válasza:
0%
Ha nem zavar kérlek Írd le hogy merre laktok és hogy hívnak mert lehet ismerem és tudok neked segíteni. Egyébként nincs baja csak egyszerűen ilyen nekem például be jönnek az ilyen lányok de egy kicsit én is fura vagyok.
2014. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:
Hello.Azóta van valamilyen fejlemény???Hogy viselkedik mostanában?
2015. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!