Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom egy képzelt világban...

A húgom egy képzelt világban él! Mi ez? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A húgom most 12 éves. én 18 vagyok. Aggódom érte. Nagyon visszahúzódó, az osztályából mindenki zakkantnak hiszi. Emberekkel nem nagyon tud kommunikálni, csak velünk, a családjával, de szűk körben. Szóval nagyi, anya, apa, én de már ilyen nagybácsi, vagy unokatestvérrel sem. Viszont az élettelen dolgokkal úgy bánik, hogy félelmetes. Sosem lép a fűre, mert azt mondja, attól meghal. A fákat simogatja, de úgy mintha egy nagyon jó barátja lenne. Még ha eszik egy virslit, azzal is megbeszéli, hogy most megeszi, de ha kijön belőle, akkor jobb élete lesz, és nem hal meg soha. Mindig könyvet olvas, és a társainál mintha 10 évvel idősebb lenne. Nagyon okos, komoly és nem is ronda. De a fiúk eszébe se jutnának. Órákon már mondta a tanára, hogy soha nem jelentkezik, de ha mégis szólítják megmondja a megoldást. Mintha érzelemmentes lenne az élete, és olyan mintha csak a természet boldogítaná.Ilyenek, hogy ajándékozás nem nagyon jut eszébe. Mármint ha ad valami ajándékot, csak odanyújtja, és nem mond semmit mellé. Ha pedig mi adunk neki, ilyen sablon szöveg, mintha unott robot mondaná, kösz de nem kellett volna, nagyon tetszik. Kérdezgetjük, miket szeret, és elvisszük vidámparkba, moziba, de semmi. ugyanaz az unott fej. Mintha nem is gyerek lenne. Nem rajong egy pop/rock sztárért, a szobája fehér, üres. Mit tehetnénk? Pici baba kora óta ilyen. Bocsi ha sok lett, de jó lenne a válasz. Így olyan fura... Nyugi nem hiszek a természetfeletti lényekben, szóval meg sem fordul a fejemben, hogy talán UFO lenne :D Ember, de milyen? Ti ismertek ennyire természet szerető bezárkózott embert? JA és ha nem mondtam volna, lány.

2013. nov. 8. 14:14
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem meg az debil, aki nem tudja elfogadni, ha valaki egy kicsit is más, mint a többi ember (ezt az 56%-os-ra értem). Én is nagyon szeretem a természetet, gyerekkoromban a kertben én is ölelgettem a fákat. Ha valaki azt mondja, hogy emiatt zakkant vagyok, az az ő baja, nem túlzottan érdekel. Szerintem ez a kislány csak nagyon érzékeny, de ezzel nem bánt senkit, úgyhogy ha jól érzi így magát, nem értem, mért nem lehet elfogadni, hogy ő ilyen.
2013. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
4%
Meg a 75%-osra is.
2013. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj nagyon szép az elmélet hogy csak attól még hogy más fogadjuk el oké,de akkor sem lehet azt mondani nincs semmi probléma ez nem megoldás!

Meg hogy zseni,ugyan már én is nagyon jól rajzolok mégsem lettem zseni és halomszámra olvastam a könyveket.

Az a legjobb ha olyan környezetbe kerül(művészek közé) akik ugyanolyanok mint ő és akkor még nem fajulhat el ez az elkülönülés sőt szakmát is kap. ennyi,de azt mondani hogy ez normális csak annyit érnek el hogy a homokba dugják a fejüket

2013. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 sheex ***** válasza:
53%
Elvittétek már egy erdőbe ahol folyik a patak? :) Én a Börzsönyben voltam ősszel, felejthetetlen volt. Főleg azok a színek. A csúcs körül glóriaként jelent meg a felhő. Van az erdőben patak is. Próbát megérne valami hasonló hely. Csak olyan szállás kell, ahol nagy az udvar és külön tud vonulni pl rajzolgatni. Mi a Butellában voltunk, nagyon szép a látvány, csak felér egy munkásszállóval, de nem voltak nagy igényeink. A tájkép mindenért kárpótolt. Megkérdeztétek már tőle amúgy, hogy miért gyűri össze a rajzokat?
2013. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
22%

Ez a rajzösszegyűrés tényleg érdekes!

Ha én nem akarom, hogy valaki lássa vagy olvassa amit rajzoltam vagy írtam akkor vagy iratmegsemmisítőbe dobom, vagy össze-vissza tépem, úgy, hogy azt tényleg ne lehessen kitalálni mi volt az.

2013. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:
Ez a Börzsönyös jó ötlet!Azért nem tudom miért gyűri össze. Mindjárt hazaér. Talán majd megkérdezem tőle. :)
2013. nov. 8. 15:52
 37/60 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem is tudom. Azok alapján, amiket leírtál eléggé tehetséges lehet és éppen ezért többnek tartja magát másoknál. Biztosan ki fogsz akadni ezen, de nekem ez a véleményem. Amúgy anyád mit reagált a flegma válaszára? mert szerintem baromi sértő ilyet mondani valakinek, aki semmit nem tett ezért. Nem hiszem, hogy zseni lenne vagy hasonló, egyszerűen csak egy elkényeztetett kislány, akinek egy kicsit jobb a kézügyessége, mint a társainak és könnyebben megy a tanulás, emiatt azt képzeli, hogy ő találta fel a spanyolviaszt, emiatt ő már szóba sem áll az emberi lényekkel, hiszen azok csak alacsonyabb rendű lények, akik még a lábaihoz sem érnek fel. Én anyád helyében kicsit elbeszélgetnék vele, hogy az élet azért nem így működik és megtanítanám, hogy emberi hangon beszéljen másokkal, nem még adnám alá a lovat éveken keresztül.
2013. nov. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
32%
Én is ilyen voltam 12 évesen, csak az állatokért és a genetikáért voltam oda, nem rajzoltam fényképeztem.Mindenem dugdostam mert úgy éreztem, vagyis inkább tudtam senki nem ért meg, csak bolondnak tartanak. Egyetemen jó társaságba kerültem és kinőttem, habár sokak szemébe még most is fura vagyok nehezen kommunikálok idegenekkel, és imádok a laboromban lenni, imádom a munkám, és képes vagyok ha elmegyünk kirándulni az összes másképp álló fűszálat lefényképezni. De már nem rejtegetem kiállításom is volt, abban hogy elfogadjam magam a férjem nagyon sokat segített és az idő. Már jóval nyitottabb vagyok mint tízen évesen, de még most is iszonyatosan precíz.....
2013. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 sheex ***** válasza:
60%
Szerintem magával nincs kibékülve valamiért, ezért gyűri össze a rajzait. Az meg már másodlagos, hogy ki lehet venni a szemétből, bár olyasmi, mint egy üzenet. Csak nagyon gátlásos szegényke. Tudtára adja a környezetének, hogy tud valamit, de visszahúzódó is egyben és nem akar vele dicsekedni. Ő csak úgy van magának. Ez a pár hozzászólással előttem lévő emberke javasolta a "művész képzőt", ahol hasonló lelkületű társait oktatják. Szerintem is nagyon jó ötlet :) Az pláne tetszik, hogy azt csinálsz, illetve rajzolsz, amit akarsz és nem szabott a témakör.
2013. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
37: a párbeszédes nem mindig fordul elő. sőt nagyon kevés helyzetben. Ezzel nem azt szeretné sugallni, hogy ő most lázad, hanem azt, hogy képes egyedül élni, és nem kell róla gondoskodni.
2013. nov. 8. 15:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!