Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom egy képzelt világban...

A húgom egy képzelt világban él! Mi ez? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A húgom most 12 éves. én 18 vagyok. Aggódom érte. Nagyon visszahúzódó, az osztályából mindenki zakkantnak hiszi. Emberekkel nem nagyon tud kommunikálni, csak velünk, a családjával, de szűk körben. Szóval nagyi, anya, apa, én de már ilyen nagybácsi, vagy unokatestvérrel sem. Viszont az élettelen dolgokkal úgy bánik, hogy félelmetes. Sosem lép a fűre, mert azt mondja, attól meghal. A fákat simogatja, de úgy mintha egy nagyon jó barátja lenne. Még ha eszik egy virslit, azzal is megbeszéli, hogy most megeszi, de ha kijön belőle, akkor jobb élete lesz, és nem hal meg soha. Mindig könyvet olvas, és a társainál mintha 10 évvel idősebb lenne. Nagyon okos, komoly és nem is ronda. De a fiúk eszébe se jutnának. Órákon már mondta a tanára, hogy soha nem jelentkezik, de ha mégis szólítják megmondja a megoldást. Mintha érzelemmentes lenne az élete, és olyan mintha csak a természet boldogítaná.Ilyenek, hogy ajándékozás nem nagyon jut eszébe. Mármint ha ad valami ajándékot, csak odanyújtja, és nem mond semmit mellé. Ha pedig mi adunk neki, ilyen sablon szöveg, mintha unott robot mondaná, kösz de nem kellett volna, nagyon tetszik. Kérdezgetjük, miket szeret, és elvisszük vidámparkba, moziba, de semmi. ugyanaz az unott fej. Mintha nem is gyerek lenne. Nem rajong egy pop/rock sztárért, a szobája fehér, üres. Mit tehetnénk? Pici baba kora óta ilyen. Bocsi ha sok lett, de jó lenne a válasz. Így olyan fura... Nyugi nem hiszek a természetfeletti lényekben, szóval meg sem fordul a fejemben, hogy talán UFO lenne :D Ember, de milyen? Ti ismertek ennyire természet szerető bezárkózott embert? JA és ha nem mondtam volna, lány.

2013. nov. 8. 14:14
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
23%
14:26: én speciel nem láttam. És ez nem is normális dolog, már ne haragudj.
2013. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
79%

Mi az szerinted, hogy normális?


Jelenleg szerintem egy fasisztoid világban élünk, ahol az egészséges, életet támogató dolgokhoz nagyon nehezen jutsz hozzá. A fákkal, természettel való testvéri szeretetkapcsolat, na AZ az egészséges, nem az, hogy valaki élettelennek mondja a füvet, a fákat. Ez a lányka egészséges, és azért szomorú, mert a világ, amibe született, szörnyű. Ennyi.

Az ő normái az egészségesek, nem a bolygóé.

2013. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
79%

13: És mégis milyen veszélyt jelent magára és másokra?

Nem lép a fűre. Ffffúúúúúdeveszélyyeees!!!! Fuss, amerre lááááátsz!

2013. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet, hogy Asperger-szindrómás? Nagyon passzol minden...
2013. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
62%
antiszociális
2013. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit, mintha gyermekkori magamról olvasnék. :)


"Nagyon visszahúzódó, az osztályából mindenki zakkantnak hiszi."


Ez rám is igaz volt. Nem kedveltem az osztálytársaim, nem akartam beszélgetni velük, nem érdekeltek. Inkább félrevonultam olvasni, tanulni. Hazaértem, a kutyámmal játszottam, olvastam, tanultam.

Azt képzeltem, hogy benne vagyok a regényeimben, és mindig valamelyik szereplő bőrébe bújtam.


"Viszont az élettelen dolgokkal úgy bánik, hogy félelmetes. Sosem lép a fűre, mert azt mondja, attól meghal. A fákat simogatja, de úgy mintha egy nagyon jó barátja lenne. "


Ebben sem látok problémát. Aranyos, kicsi lány, aki nem akar fájdalmat okozni sem fűnek, sem fának, sem virágnak.


" De a fiúk eszébe se jutnának. "

12 éves. Ezzel sincs semmi probléma.


"Órákon már mondta a tanára, hogy soha nem jelentkezik, de ha mégis szólítják megmondja a megoldást. "


Tehát tanul, figyel, de nem akar a figyelem középpontjában lenni.


"nem vega. szóval az állatokhoz sem kötődik"


Én sem vagyok vega, mégis kötődöm az állatokhoz.


Összefoglalva, zárkózott, magának való kislány még. Egyelőre tanul, élvezi a természetet, a természet szeretetét. Nincsenek barátai, de nem is igényli, hogy legyenek. Ezzel nincs semmi probléma.

Én is hasonló voltam, és sikeres mérnöknő vált belőlem. ;)

2013. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez a viselkedés azzal kapcsolatos, amit említettél, hogy sok rossz dolog érte,és talán csalódott az emberekben, és emiatt nem tud kapcsolatokat létrehozni, valószinűleg önvédelemből ilyen. Aki azt írja, hogy debil az szégyelheti magát a szóhasználata miatt. A kislány talán az olyan emberek miatt ilyen, mint aki egy ilyet ideír.
2013. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
71%
#14 Maximálisan igaza van.
2013. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
34%

"Nem lehet, hogy Asperger-szindrómás? Nagyon passzol minden..."


Én is Aspergeres vagyok és sértő ez az állítás az Asperegesekre nézve. Nem szoktam a fákkal beszélgetni, néha eltűnni, virslikkel beszélgetni mielőtt megeszem őket. Nem kéne az beszűkült tudatállapotot az Asperger szindrómával egy kalap alá venni, az Asperger szindróma nem egy betegség hanem egy állapot, annyi hogy más a felfogásunk és nehezebben kommunikálunk. Egy Aspergeres is ugyanolyan életet él mint más emberek.

2013. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
82%

Régen én is olyan voltam, bár a természethez való kötődése egyedi, én az állatokat jobban szerettem/szeretem.

De egyébként ugyan úgy visszahúzódó, csöndes gyerek voltam, az érzelmeimet nem mutattam ki, és én is csak a szűkebb családi körben viselkedtem, "normálisan".

Rám még a tanárok egy része is azt mondta,hogy hülye vagyok, és autista gyanús is voltam, de nem vagyok az, megvizsgálták.

Például egy angol órán nem akart fogni a tollam és a lap szélén próbáltam bejáratni, erősen rányomtam, aztán meglátta a tanár és felháborodottan mondta,hogy vizsgáltassam ki magam mert nem vagyok normális.(mert ő azt gondolta,hogy rám jött valami "roham".-akkor ki a hülye?!)

Szerintem idővel változni fog a húgod, kissé egyedi, én úgy gondolom,hogy ennyire nem voltam fura gyerek, pedig én is az voltam, de minden egybevéve nem tűnik annyira gáznak a helyzet.

2013. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!