Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom egy képzelt világban...

A húgom egy képzelt világban él! Mi ez? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A húgom most 12 éves. én 18 vagyok. Aggódom érte. Nagyon visszahúzódó, az osztályából mindenki zakkantnak hiszi. Emberekkel nem nagyon tud kommunikálni, csak velünk, a családjával, de szűk körben. Szóval nagyi, anya, apa, én de már ilyen nagybácsi, vagy unokatestvérrel sem. Viszont az élettelen dolgokkal úgy bánik, hogy félelmetes. Sosem lép a fűre, mert azt mondja, attól meghal. A fákat simogatja, de úgy mintha egy nagyon jó barátja lenne. Még ha eszik egy virslit, azzal is megbeszéli, hogy most megeszi, de ha kijön belőle, akkor jobb élete lesz, és nem hal meg soha. Mindig könyvet olvas, és a társainál mintha 10 évvel idősebb lenne. Nagyon okos, komoly és nem is ronda. De a fiúk eszébe se jutnának. Órákon már mondta a tanára, hogy soha nem jelentkezik, de ha mégis szólítják megmondja a megoldást. Mintha érzelemmentes lenne az élete, és olyan mintha csak a természet boldogítaná.Ilyenek, hogy ajándékozás nem nagyon jut eszébe. Mármint ha ad valami ajándékot, csak odanyújtja, és nem mond semmit mellé. Ha pedig mi adunk neki, ilyen sablon szöveg, mintha unott robot mondaná, kösz de nem kellett volna, nagyon tetszik. Kérdezgetjük, miket szeret, és elvisszük vidámparkba, moziba, de semmi. ugyanaz az unott fej. Mintha nem is gyerek lenne. Nem rajong egy pop/rock sztárért, a szobája fehér, üres. Mit tehetnénk? Pici baba kora óta ilyen. Bocsi ha sok lett, de jó lenne a válasz. Így olyan fura... Nyugi nem hiszek a természetfeletti lényekben, szóval meg sem fordul a fejemben, hogy talán UFO lenne :D Ember, de milyen? Ti ismertek ennyire természet szerető bezárkózott embert? JA és ha nem mondtam volna, lány.

2013. nov. 8. 14:14
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem semmi baja sincs, még kicsi. Volt egy ilyen osztálytársam nekem is, nagyon furi volt, de elfogadtam. Ezek általában nagyon intelligens emberek egyben. A volt osztálytársam, ő is lány, most fog végezni a BME-n, mérnöknek tanult, egyetem alatt vol munkája, több nyelven beszél. Barátot is szerzett egyetem alatt. Szerintem semmi gond nincs vele. Csak szeresd és fogadd el így.
2013. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:
18-úgy értettem, hogy úgy nem kötődik az állatokhoz, hogy pl. egy tehénnel nem bánik úgy mint egy bokorral.
2013. nov. 8. 14:57
 23/60 anonim ***** válasza:
5%
Majd még írok, ha lesz időm, addig ajánlom, olvasd el, mit írnak a kristálygyermekekről.Stimmel rá, de míg el nem olvastam a kérdésed, nem hittem volna, hogy tényleg van ilyen :)
2013. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:

Az állatokkal nem is áll "barátságban" úgy bánik velük, mint az emberekkel. Jó, élnek, de kit érdekel? Én őt nagyon szeretep, és nem is Aspergeres, csupán egy gyerek. Talán zseni, talán tök hülye, de az a lényeg, hogy nem átlagos.olyan "mindent harapófogóval kell kiszedni belőle" típus. Pl. tegnap is ez volt, anya és a húgom beszélgetett


Anya: Kaptál valami jegyet kislányom?

Húgom az meg sem szólalt, könyökölt az asztalánál és szinte hallani lehetett az agya kattogását. Amúgy szerintem egy zseni.

Megint megszólal anya: Hahó, ötöst sem kaptál?

Húgom: De, azt hiszem talán... Kettőt.

Anya: Ügyes vagy.

Húgom: mi lesz a vacsora?

Anya: Tészta, de még soká lesz kész.

Húgom: Segítsek?

Anya: De jó lenne! Megmutathatnám, hogy kell milánói-szószt csinálni!

Húgom: Hát nem érted? Csupán jó akarattal megkérdeztem, hogy segíthetek-e te pedig rögtön felajánlod hogy szakácsot csinálsz belőlem. Kimegyek a kertbe, leszedem a maradék diót, majd szólj ha KELL SEGÍTSÉG (ezt így hosszan kiemelte!)! Ugye tudod miért hangsúlyoztam? NEm szeretném ha behívnál, csak azt, hogy egy kicsit ehessek diót. (Nagyon szereti a diót) Meg azt, hogy végre társaságban legyek (Mintha az egész család mellett magányos lenne, a természetben pedig társakra lelne)


Hát nem fura?

2013. nov. 8. 15:13
 25/60 anonim ***** válasza:
45%

Magamra emlékeztet.

Én is ilyen voltam. Szerintem azért ilyen, mert sokkal érettebb azoknál, akik általában körülveszik. Ezt az osztálytársaira értem. Én 2 évvel előbb mentem iskolába mint a többi gyerek, de még így is sokszor csak ültem egész nap csöndben és bámultam ki a fejemből, mert egyszerűen nem tudtam elviselni a környezetemet, az éretlenségüket máshogy. Csak ha teljesen ignorálom őket. Most már megtanultam kezelni az ilyen "helyzeteket", de még mindig nem keresem különösebben az emberek társaságát. Szívesebben vagyok a szobámban, olvasok, filmeket nézek, játszom az állataimmal, gondozom őket. Ha valakivel beszélgetni kell, akkor órákat tudok beszélni, tudok érdeklődő és aranyos is lenni, de az nem tesz boldoggá, hogy ezért az emberek "szeretnek" vagy jófejnek tartanak. Szépnek tartanak, de én ezt sokszor inkább hátrányos tulajdonságnak érzem.

Szerintem a hugodnak idő kell, hogy kialakuljon a személyisége. Még csak 12, most fog elkezdődni az igazi "jellemfejlődése". Szerintem pár év múlva nagyon jó értékrenddel bíró, okos, érdekes lány lesz belőle, ha megtanulja helyén kezelni az embereket.

17l

2013. nov. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 sheex ***** válasza:
68%
Nekem hirtelen az ugrott be, hogy legközelebb ha lesz szülinap vagy pl most aktuális karácsony, akkor vegyetek neki egy növényt. Egy olyan növényt, amit nevelni kell és nem csak öntözni, hanem törődni vele. Mondjuk egy bonsait. Nekem nem ilyesztő amit írtál róla, inkább csodálni való. Ha belegondolsz egy normál ember sem normális, mert a mai társadalom megkövetelt rendje szerint él, de ő meg nem. Megvan a maga kis világa, csak másnak ez furcsa. Még azzal is megpróbálkoznék, hogy rajzoljon, vagy zenét írjon. Van valami hobbija, valami olyan, amivel kifejezi magát? Mert ha van, akkor olyasmi témában vennék neki valamit, hogy még jobban kiadhassa magából ami benne van, hangszert vagy hasonlót. Minden estre ha természet ennyire tetszik neki, akkor szerintem mindenképp egy gondozásra szoruló növényt kéne megpróbálni, hisz örömét lelné benne :)
2013. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
A szobája teli van növényekkel. Még egy sem halt meg soha, és a virágokat mindig elutasítja, pl a jácintot is, mert azt mondja, hogy kevés ideig élnek, és ha látná meghalni, neki óriási teher lenne. Ez a kristálygyerekes nagyon érdekes. Amúgy meg zenét nem szeret hallgatni, rajzolni nagyon szeret, de egész életében rejtegette őket. Miután megrajzolja összegyűri és kidobja. Anyu titokban persze mindig kiszedi a kukából és elteszi egy külön fiókba. Gyönyörű, részletes rajzai vannak, de mindig csak növényekről. Vagy felhőkről. Vagy egy erdőről, ahol éppen folyik a patak. Annyi mindent lehet leírni róla, de ehhez egy év sem lenne elég.
2013. nov. 8. 15:27
 28/60 anonim ***** válasza:
38%

Itt mindenki hülye? ez a gyerek nem normális,nem zseni csak szimplán mindenkit kizár a világából. Milyen hogy nem lép a fűre mert meghal? és hogy beszél a virslihez 12 éves létére aztán ha kijön belőle örökké él?? Melyik ép eszű ember gondolna ebbe bele akkor is ha imádja a természetet?!

Mindenki zakkant aki azt mondja ez teljesen természetes sőt örülj neki,hogy ilyen környezet tudatos és hogy zseni.

Majd akkor lesz zseni ha 13 éves létére elvégzi az egyetemet:S

2013. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon nagy hobbija az origami. Elképesztőket csinál. De azokat is csak dugdossa. Ilyeneket csinál mint pl. ez : [link] Bármi amit csinál nagyon aprólékos.Nagyon Gyorsan ír kézzel, de gyönyörűk a betűi.
2013. nov. 8. 15:29
 30/60 anonim ***** válasza:
56%

js még valami én képzőművészeti suliba jártam és ott olyan arcok voltak hogy húú ahhoz kell türelem,rajz terén zsenik voltak de egyéb területen valami nem stimmelt.Az egyik srác pl állandóan vámpírnak öltözött és keménykalapot viselt és ugyanígy megvolt a maga világában. Irassátok be majd a Török Pál Képző és Iparművészeti előkészítőjére ott csöndben kell gubbasztani órákig és csak rajzolni, plusz hasonszőrű elszigetelt művészekkel lesz körülvéve(én is pl csak olvastam és nem beszéltem senkivel)

De ettől még a húgod egyáltalán nem normális és nem is zseni:P

2013. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!