Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elengedjem a...

Szerintetek elengedjem a lányomat osztálykirádulásra?

Figyelt kérdés
Jövőhéten a lányom 3 napos osztálykirándulásra menne majd.Nemrég voltam fogadó órán és beszéltem erről ott még néhány szülővel.Szerintük kilencedikeseknek még nem szabadna több napos osztálykirándulásra menni mert úgyis berugnak.Mesélték, hogy a lányomék osztályából sokan járnak inni és bulizni rendszeresen és több problémás gyerek is van főleg hogy 4 diák bukott le tavalyról.Az osztályfőnök véleményét is kikértem erről aki szerint ez az osztály a legproblémásabb az egész iskolában viszont szerinte nem lesz semmi baj mert megígérték a diákjai hogy jól fognak viselkedni mert ha nem akkor soha többet nem fogja őket sehova se vinni.Mi legyen?
2018. máj. 26. 13:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
33%

Segitseg! Mi csak 11.-ben ittunk egy uveg bort 16-an!!! Tanarnal le is buktunk es azt mondta legkozelebb inkabb szoljunk, es megkinal o minket.

Na de 9.-esek berúgnak? Es a tanar? Ó Itt meg senki nem irja, hogy 18 alatt nem szolgalnak ki szeszesitallal. Azaz ha szereznek, azt ugyan hogyan...(tudom szereznek).


Kerdezo:

Batran engedd el. De elotte beszelgess vele es vedd elo kemenyen ezt a temat. Kerd meg ne igyon, kerdezd meg kikkel lesz egy szobaban. Mit fog csinalni, ha megkinaljak. Mi lesz, ha nem ker es utana cikizni kezdik?

Fel kell ra kesziteni es el kell mondani az aggodalmaidat.

Segitseget jelenthet a cikis helyzetbol, kenyszerito tarsasagi ivasbol valo kimentese a lanyodnak igy: ajanld fol neki, hogy ha "bajban" van kuldjon cswten vagy sms-ben egy jelet neked pl szomoru fejecske vagy egy betu vagy egy .irsjel magaban. Te ekkor folhivod es valami kamu urugyet mondasz neki, hogy csaladi ugy fontos beszelni. O meg fogja magat elnezest ker a tobbiektol, hogy o anya az, es kimegy az adott helyisegbol. Utana akkor megy vissza, amikor akar vagy lefekszik aludni..ha nem tud mert az o szobajukban van az ivos buli, akkor atmehetne masokhoz. Reggel eleg azt mondania rossz hirt kapott (nem akarja elmondani) es le akart fekudni inkabb aludni.

De legjobb az lenne, ha a szallason lenne lehetosege olyanokkal egy szaobaban lenni, akik hozza hasonloan nem isznak.


Ha nem engeded el rad fg haragudni. Meg kell biznod benne, de elotte KELL beszelni errol a temarol.

2018. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is anno ennyi idősen ilyen osztályba voltam ahol voltak hasonló problémák. Igaz inni ittunk, de ahhoz képest hogy voltak jó néhányan olyanok akik nagyon szerettek inni 15-16 évesen mégis tudták tartani magukat, tehát senki sem rúgott be hányásig, és mindenki egy darabban, időben visszaért a szállásra, és az ég világon nem volt semmi probléma.

Szerintem nyugodtan engedd el, em véletlen lesz tanári felügyelet!

2018. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam el a többi választ, csak annyi: mi is 3 napos osztálykirándulásra mentünk 9.-ben és 10.-ben is. A gimi fekete báránya volt az osztályunk, nem a tanulmányi eredményben, hanem a magatartás miatt, megvolt a "kemény mag." Szó nélkül elengedtek a szüleim, tudták, hogy nem fogok hülyeséget csinálni. Nem is szálltam be a gáz dolgokba, elvoltunk a barátnőimmel, egy-két normális fiúval, beszélgettünk, nevetgéltünk és ennyi. Engem pont nem érdekelt, hogy valaki attól érzi menőnek magát, ha s..ggrészegen mászkál félmeztelenül a szobák között.

Szóval, ha bízol a lányodban, engedd el nyugodtan.

2018. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
70%
Zárd be egy toronyba amíg meg éli a 20. telét és addig ne engedd ki! Hagyjuk már ha biztos vagy abban, hogy jól nevelted és leülsz vele beszélgetni a kirándulás akkor talán tudsz hatni rá. Ha nem engeded el akkor meg milyen jó lesz neki majd hallgatni, hogy itt voltunk ott voltunk de jó buli volt. Te mit csináltál abban a 3 napban?
2018. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Általános negyediktől kezdve jártunk 3-5 napos oszálykirándulásokra. Igen, volt aki szívott, drogozott, ivott gimiben, de tudod ez nem kötelező program, én sem csináltam :D Itt látszik majd, hogy sikerült megnevelni a lányod, és ez mit sem jelent, hogy elengeded-e vagy sem.
2018. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
100%
A tesóm 6.-ba jár, és tegnap jött meg 2 naposról. Semmi baja nem lesz, max kiszáradt a szája annyit mesél az élményről :) Engem se engenstek el annak idején 8.-ban 3 naposra, meg is bántam. Ha inni csak nem fognak, ha a tanár ott van és lebukhatnak....
2018. máj. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Doctor Manhattan ***** válasza:
Ha berúg, majd kijózanodik. Ennyi. Mindenki átesik rajta.
2018. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!