Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elengedjem a...

Szerintetek elengedjem a lányomat osztálykirádulásra?

Figyelt kérdés
Jövőhéten a lányom 3 napos osztálykirándulásra menne majd.Nemrég voltam fogadó órán és beszéltem erről ott még néhány szülővel.Szerintük kilencedikeseknek még nem szabadna több napos osztálykirándulásra menni mert úgyis berugnak.Mesélték, hogy a lányomék osztályából sokan járnak inni és bulizni rendszeresen és több problémás gyerek is van főleg hogy 4 diák bukott le tavalyról.Az osztályfőnök véleményét is kikértem erről aki szerint ez az osztály a legproblémásabb az egész iskolában viszont szerinte nem lesz semmi baj mert megígérték a diákjai hogy jól fognak viselkedni mert ha nem akkor soha többet nem fogja őket sehova se vinni.Mi legyen?
2018. máj. 26. 13:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erőből sose engedd el osztálykirándulásra.

Ha akar iszik máshol,és meg is dugják. Viszont ha nem olyan szemilyésű a láníod mit parázol?

Nálunk sosem volt kérdés h a szüleim elengednek-e v sem Pedig én osztályommal is gond volt annó,meg az osztály 90%-val

2018. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt nem értem? Te a saját gyerekedben nem bízol?Nem te nevelted véletlenül? Ha ő nem iszik (mért inná magát részegre?), akkor mit érdekel téged a többiek egészsége?
2018. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Engedd! Ne foszd meg ettől az élménytől! Ami az ivást illeti,nem kizárt,hogy lesznek olyanok,akik fognak inni, de azt te tudod,hogy mennyire megbízható a lányod.
2018. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
91%

Aki inni akar úgy is inni fog. Nálunk volt egy lány aki kórházba került, gyógyszerre ivott.

Ha a lányodban megbízol, esetleg a barátait ismered engedd el. Ha nem bízol benne akkor ne engedd.

Neked kell tudni mennyire ismered.

2018. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen igen.

Ne zárd ki a közösségből rögtön az elején. Adj neki(k) egy esélyt, hogy bizonyíthassanak, ne írd le őket így előre, ez nem fair.

Amúgy ha 17 évesen mennek, akkor is berúgnak plusz szexelni is fognak. Akkor ennyi erővel nem engednéd el őt sehová?

Aki bukott, az nem feltétlenül egy tűzrevaló sátán, csak legfeljebb gyengébb képességű vagy épp a szülei leszrják otthon és úgy nő mint a gaz.

Nálunk is volt pár bukott diák, akik amúgy nagyszerű emberek, és örülök, hogy velük tölthettem a kamaszkoromat.

37N

2018. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 szántóvető ***** válasza:
19%
kéne 1-2 szülőt küldeni velük.
2018. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
93%

Engedd el. Ez is a felnőtté válás(és a közösségbe való beilleszkedés) része, ne csessz ki vele. Ha jól nevelted, nem fog részegen fetrengeni az udvaron.

Nálunk már általános iskola alsó tagozatban egy hetes volt az osztálykirándulás. 8.-ban Siófokra mentünk pár napra, voltak páran akik ittak, de nem lett baj belőle.

9.-ben Spanyolországba mentünk a sulival, volt aki kb 10 napon keresztül ivott, volt aki ott rúgott be először igazán, hányt először, de nem lett belőle semmi baj és nem csinált senki gyereket. Én (és még jópáran) megálljt tudtunk mondani pár pohár után.

2018. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
100%
Mindenkeppen engedd el hiszen kimarad egy elmenybol...elotte beszelgess el vele es mond meg neki h bizol benne es h ihat de mertekkel... probalj vele oszinten beszeleni es ha ertelmes megerti 15/L
2018. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat, csak a nyitókérdést.

Természetesen engedd el.

Az, hogy a lányod lerészegedik-e, az őrajta (vagyis a ti neveléseteken) múlik. Ha igen, nem kenheted rá, sem a társaira, sem a tanárra a felelősséget.

Ha viszont az osztályban a 4 problémás gyerek részeg lesz, a lányod meg nem tart velük, akkor neki ebből semmi baja nem lesz.

Viszont az elég valószínű, hogy a problémás gyerekek beisznak. Gyermeteg és ostoba érvelés, hogy "nem lesz semmi baj mert megígérték a diákjai hogy jól fognak viselkedni mert ha nem akkor soha többet nem fogja őket sehova se vinni".

Ez viszont a tanár problémája lesz, ill. ha valami bajuk esik, az ő felelőssége. A lányod (és remélhetőleg sokan mások is az osztályból) egyszerűen csak jól fogja érezni magát és ez így van rendjén.

2018. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
96%
Mi is ittunk 9.be osztálykiránduláson. Na bumm.. Mégis normális felnőtt lett belőlem. Ennyi erővel ne engedd sehová...
2018. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!