Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Elengedjem,...

Mit csináljak? Elengedjem, vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Bajban vagyunk a párommal. Eléggé elszúrtam, és attól félek, hogy már késő visszafordítani.


Volt egy dolog, ami miatt nagyon sokszor eljátszottam a bizalmát, sok fájdalmat okoztam neki vele. Ennek ellenére kitartott mellettem, én meg mindig újra megtettem...pedig sokszor figyelmeztetett is, hogy ennek szakítás lesz a vége. Amúgy csodálatos az életünk, nagyon szeretjük (szerettük) egymást, csak ez a probléma kavart be mindig. Van egy 2 éves fiúnk is. Nem terveztünk, de örültünk neki, és eszünk ágában sem volt elvetetni.


3 hónapja megint beleestem abba a hibába, ő meg végképp kiakadt, és közölte, hogy van a munkahelyén egy férfi, akinek nagyon tetszik, és ő is mostanában elkezdett érezni valamit iránta, és nem is érti, hogy mégis miért tart ki mellettem, amikor folyamatosan átvágom, és jobb lenne neki most már végleg nélkülem. És minden ilyen alkalommal közelebb került ahhoz a férfihez, mert újra csalódott bennem és a kapcsolatunkban, és most már nem bírja tovább.


Kikönyörögtem egy utolsó esélyt, és komolyan megijedtem én is, hogy elveszíthetem, és azóta tényleg azon vagyok, hogy ez ne fordulhasson lő többször, itthon vagyok, és megpróbálok a legjobb párja lenni. Ennek ellenére azt látom, hogy nem képes megbocsájtani, tudom, hogy rá gondol sokat, be is vallotta. Tudom, hogy csak a gyerek miatt maradt velem, és azt is látom, hogy ennek ellenére kűzd azért, hogy szeretetben legyünk együtt, de attól félek, valami végleg elszakadt benne, és látom, hogy nem boldog.

A férfivel is megszakította a kapcsolatot, erre tegnap látom a telefonjában, hogy azt írta neki, hogy hiányoznak a beszélgetéseik. Most erre mit reagáljak?


Próbálok neki megfelelni és olyan életet élni, amiben boldog, de félek, hogy ez már nem működik. Mit tegyek?



2014. febr. 12. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
elég egyértelmű, hogy a gyerek miatt és esetleg sajnálatból van már csak veled amit ugye magadnak köszönhetsz... hogy már nem érez semmit.... engedd elmenni... had legyen boldog.. nélküled!
2014. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Férfi vagy, hódítsd vissza. Ha még melletted van, valamit érez. De ha valakinek eljátsszák a bizalmát nem is egyszer, azt utána szinte lehetetlen visszaszerezni. Üljetek le, beszéljetek meg mindent. Miért játszottad el a bizalmát? Hogy jutott idáig a kapcsolat? Stb. Utána hagyj neki időt, de közben teperj. Ne kérdezgesd a másik férfiról, ne hánytorgasd fel neki, mert itt csak te vagy a hibás és nem ő. Bókolj neki, vidd el "randizni", kedveskedj stb. amit ő szeret, amivel anno meg tudtad fogni. Mert hát meg is kell tartani, nem elég megfogni.
2014. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Attól félek, csak azért maradt itt, mert nincs hova menni, itt mégis megvan mindenünk, én is besegítek a gyereknél, ketten csinálunk mindent,szabadon él, sokkal nehezebb lenne neki egyedül...
2014. febr. 12. 20:50
 4/13 Passiflora ***** válasza:

"Volt egy dolog, ami miatt nagyon sokszor eljátszottam a bizalmát, sok fájdalmat okoztam neki vele. Ennek ellenére kitartott mellettem, én meg mindig újra megtettem..."


Jól feltételezem, hogy ez valami nagyon komoly dolog lehetett, ha még így névtelenül, teljesen ismeretlenül sem akartad leírni, hogy mivel is játszottad el a bizalmát?

2014. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Leírom, ha az segít, csak nem ezt akartam témává tenni. Az ital. Nem vagyok agresszív vagy ilyesmi, amikor iszom, csak mondjuk havi rendszerességgel megesik, hogy többet iszom a kelleténél...sokkal többet. Ilyenkor nem emlékszem semmire, állítása szerint éjszakákat sírt át emiatt, mert olyan állapotban jöttem haza. Főleg a terhesség óta lépett fel erélyesebben, de előtte is voltak miatta nagy vitáink. Ilyenkor mindig egy ideig visszafogtam magam, voltak fogadalmaim, amiket nem sikerült betartani, idővel minig megtörtént újra. Ennyi
2014. febr. 12. 21:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Addig menjetek szét, amíg nem késő, boldogtalanul együtt élni a legrosszabb, a gyereknek is, aki mindent meg fog érezni. Nem igyekezni kell, hanem olyannak kell lenni. Ezek szerint Te nem vagy érett (még) egy biztos párkapcsolatra, akkor ne kényszerítsd a másikat, hogy mégis éljen veled ill. Ő szakítson meg egy bimbózó kapcsolatot, amikor hasonló helyzetben Te nem tennéd !!
2014. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Leültök, megbeszélitek őszintén. Ha kell, többször is. Mi olyan nehéz ezen?
2014. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ugasd meg vele...minthogy itt siránkozz
2014. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Milyen hibát követtél el amiért csalódnia kellett benned?

Megcsaltad?


Egyébként én a párodat sajnálom. A gyerek miatt csinálja. Ha nem lenne vagy lelépett volna , vagy téged dobott volna ki.

2014. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon el tudja cseszni az ital a házasságokat.Én is amiatt hidegültem el a férjemtől.Már elegem volt abból, hogy keresztbe állt szemmel,bamba fejjel lássam, alig forgó nyelvvel...de mindig azt mondta, ő nem részeg, semmi baja...áhh...


A sors iróniája, hogy én nem csaltam meg, viszont ő meg igen.Az volt rá az indok, hogy nem szóltam hozzá,eltávolodtunk.... könyörgöm, de miért...???ördögi kör...

De mikor ezután válni akartam, teljesen megváltozott,észbe kapott, nem iszik, udvarol,és én lassan újra belészerettem...mert még maradtak érzéseim irányába, és fordítva is...


Szóval,remény az neked is van,szerintem...

2014. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!