Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elengedjem a...

Szerintetek elengedjem a lányomat osztálykirádulásra?

Figyelt kérdés
Jövőhéten a lányom 3 napos osztálykirándulásra menne majd.Nemrég voltam fogadó órán és beszéltem erről ott még néhány szülővel.Szerintük kilencedikeseknek még nem szabadna több napos osztálykirándulásra menni mert úgyis berugnak.Mesélték, hogy a lányomék osztályából sokan járnak inni és bulizni rendszeresen és több problémás gyerek is van főleg hogy 4 diák bukott le tavalyról.Az osztályfőnök véleményét is kikértem erről aki szerint ez az osztály a legproblémásabb az egész iskolában viszont szerinte nem lesz semmi baj mert megígérték a diákjai hogy jól fognak viselkedni mert ha nem akkor soha többet nem fogja őket sehova se vinni.Mi legyen?
2018. máj. 26. 13:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Ne csessz ki vele.
2018. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Igen, valószínűleg az osztályból többen fognak inni. De te ismered a lányod! Ha úgy gondolod, hogy ő is ilyen, és nem szeretnéd hogy ezt tegye, akkor ne engedd el, de számolj vele hogy nem lesz túl boldog tőle. Ha megbízol benne, tudod hogy nem, vagy csak mértékkel iszik, és a csoportnyomás hatására sem törik meg akkor engedd, hiszen nem lehet baja. Én egy pohárnál többet sosem ittam osztálykirándulásokon, mert tudtam hogy a tanárt vennék elő bármi is történik, amúgy se vagyok híve a fiatalkori berúgásnak, és az osztályomat se nagyon szerettem. De mindig voltak akik szintén nem ittak, és elvoltunk.
2018. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
98%

Mi általános iskola második osztálytól egy hetes erdei iskolába jártunk...

Most komolyan az a kérdés, hogy egy 15 éves elmehet-e három napra? Igen, inni fognak, meg bulizni. Mint a kamaszok általában. Na és? Nem ettől fog lecsúszni.

2018. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem az ofőt. Ha szerinte ez a legproblémásabb osztály, hogy juthatott eszébe a három napos kirándulás?

Én amúgy nem mennék bele. Saját tapasztalat, hogy a diákok fűt fát ígérnek ilyenkor, de nem tartják be, úgyis megoldják az ivást. Osztálytársaim ugyanezt csinálták.

2018. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
A legfontosabb maradt ki a kérdésből: a lányod milyen személyiség? Könnyen befolyásolható? Jó tanuló, jó a magatartása? Te olyannak ismered, aki ilyenekbe belemenne? Szerintem adj neki egy esély, az előtte levő napokban pedig beszélj vele erről. Ne megtiltani tiltsd meg neki, hogy igyon, hanem kérd meg, hogy ne tegye, vagy ha mégis, akkor beszélj vele, hogy hogyan tegye okosan, mértékkel. Magyarázd el neki, hogy ne keverjen többféle piát, és ha úgy érzi, hogy elég volt, akkor nem ciki visszautasítani, és ne felejtsen el minden pohár valami után egy pohár vizet is meginni.
2018. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
13%
Férjem kísérő pedagógus volt hetedik osztályosoknál. Az még hagyján, hogy ittak a gyerekek, de dugtak is. 😕 én nem engedném el a helyedben.
2018. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

Minden osztálykiránduláson isznak és cigiznek, a lényeg, hogy arra figyeljen, hogy ne szexeljen, de ha mégis, akkor gumival!

Az, ha valaki kilencedikesen egyszer berúg, az tapasztalatnak jó lesz, hogy legközelebb majd mértékkel igyon. Ha becsúszik egy gyerek, az azért sokkal sokkal rosszabb.

Egyébként meg itt leginkább a lányodat kéne megkérdezned, hogy ő szeretne-e menni.

2018. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%
Ja, mert ti nem mentetek ottalvós kirándulásra az iskolával! Haha!
2018. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Kilencedikben egy hetet voltunk kirándulni az osztállyal külföldön. Igen, sokan ittak. Viszont nem volt kötelező. 6 barátnőmmel minden este kártyáztunk, társasoztunk. A helyedben elengedném a lányt. De nyilván te tudod, milyen személyiségű.
2018. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%
7-> elég gáz ha nem vigyáznak annyira a gyerekekre, hogy HETEDIKESEK dugnak :D Nem azért megy a tanár velük, hogy vigyázzon rájuk este is?
2018. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!