Elengedjem a lanyomat?

Figyelt kérdés
Udv. A lanyom 16 eves most jutott el oda, hogy iskolat szeretne valtani. Nyelvi elokeszitobe jar(4+1) most masodikas, mar 10 eve ebbe az iskolaba jar es szerintem kicsit meg is unta, de problema van az osztalykozoseggel, az ofovel es a tanitassal is. Kituno tanulo, most fog nyelvvizsgazni, mar eldontottuk, hogy valtunk csak meg nem, hogy hova. Viszonylag nagy varosban elunk de nem talalt itt olyan iskolat ahova meg szivesen jarna meg 3 evig. Viszont 120km.el arrebb megtalalta 'almai iskolajat' a problema az, hogy igy kollegista lenne. Szerintetek elengedjem?
2014. febr. 6. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Sokáig azon voltam, hogy ha majd gyermekem lesz, akkor megpróbálok annyira jó szülő lenni, hogy mindig velem akarjon maradni. Ez hülyeség. 16 éves. Engedd. Had próbálja meg. Ha nem megy neki, úgyis visszajön hozzád. Gondolom jó nevelést kapott, így nem kell félned attól hogy egy drogos, ribi lesz. Sok előnye van. Önállósodik és jobban megállja a helyét a világban. Pénzt kell neki beosztania. Nem lesz minden nap az amit anya főz. Megtanulja, hogy az életet értékelni kell és meg kell dolgozni mindenért. Én mint aki szigorú szülőnek indult, majd engedett biztosan engedném neki. Nem törném össze az "álmait" az álmai iskolájáról.
2014. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
94%
Szia! Általánosságban egy mai 16 éves már elég jól eligazodik a világban, és ha némi felügyelet is van (koleszban) szerintem el lehet engedni. Mindazonáltal Te ismered a lányodat mennyire megbízható, de ha kitűnő tanuló, akkor gondolom nem egy hebrencs típus. Másrészről, ha gondok vannak az iskolával, nem érzi jól magát az a tanulás rovására mehet. Az sem baj, ha kicsit megtapasztalja a szabadságot, önállóságot. Szerintem engedd el, ha még sem válik be az "álomiskola", legrosszabb esetben hazaköltözik és kerestek új iskolát.
2014. febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
igen, engedd. de mi a baj a kollégiummal? én 14 évesen mentem kollégiumba, tölünk 200km-re, 2 hetente jártam haza. ráadásul mi 14-en voltunk egy szobában, de én igyis nagyon szerettem. 28 N
2014. febr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Engedd el, 16 évesen már eléggé önálló az ember. Főleg úgy, hogy ő szeretne oda menni, nem te kényszeríted.
2014. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Engedd el, a kolisok összetartanak, végre egy jó közösségben lesz, ami eddig hiányzott neki a mostani osztályában. Annyi feltételt szabnék, hogyha romlik a tanulmányi eredménye, akkor vissza kell jönnie.
2014. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engedd. Ha nem erzi jol magat, ha nem tanul jol, maximum kerestek neki kozelebbit.
2014. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hozzánk két lány járt, aki kolis volt, az ország északnyugati részén, az egyikük Pestről jött, szóval nem a szomszédból:) De a másik se sokkal közelebből. És mind a ketten nagyon jó tanulók voltak, sőt, mivel magukról kellett gondoskodniuk gondolom a koleszban, ezért sokat segítettek másoknak is, főleg az egyikük, nagyon anyáskodó volt, ha valakinek arra volt szüksége, meg házias. Szóval, szerintem jó ember lett belőlük:))
2014. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Talan azert feltem mert az apja ugy kezeli mint egy 4 evest.. nagyon el van kenyeztetve es nem tudom, hogy birna egyedul egy idegen varosban.. Bar szerencsere nagyon talpraesett.
2014. febr. 6. 15:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen.


Nézd, vagy elkényeztetett és úgy bántok vele, mint egy négyévessel, vagy talpraesett. A kettő együtt nem szokott menni.


Neki teszel a legjobbat, ha jó messzire kerül tőletek - kivált az apjától! -, és megtanul a saját lábán megállni. Én is kolis voltam, gimiben is, egyetem alatt is, és áldom az eszemet, hogy kiverekedtem magamnak a lehetőséget.


Nem beszélve arról, hogy ha álmai iskolája tényleg az álmai iskolája, akkor ne tedd tönklre az életét holmi gyerekes (mert ebben az esetben a ti viselkedésetek a gyerekes) túlféltéssel.

2014. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi,megoldodott. O iden nem tanul biologiat viszont ott tanulnak szoval igy gyondolom nem veszik at szerencsere es nem kell elengednem!
2014. febr. 7. 23:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!