Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elengedjem a...

Szerintetek elengedjem a lányomat osztálykirádulásra?

Figyelt kérdés
Jövőhéten a lányom 3 napos osztálykirándulásra menne majd.Nemrég voltam fogadó órán és beszéltem erről ott még néhány szülővel.Szerintük kilencedikeseknek még nem szabadna több napos osztálykirándulásra menni mert úgyis berugnak.Mesélték, hogy a lányomék osztályából sokan járnak inni és bulizni rendszeresen és több problémás gyerek is van főleg hogy 4 diák bukott le tavalyról.Az osztályfőnök véleményét is kikértem erről aki szerint ez az osztály a legproblémásabb az egész iskolában viszont szerinte nem lesz semmi baj mert megígérték a diákjai hogy jól fognak viselkedni mert ha nem akkor soha többet nem fogja őket sehova se vinni.Mi legyen?
2018. máj. 26. 13:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
95%
Engem csak az érdekel, hogy ha a szülők úgy gondolják, sok a három nap, mégis ki szavazta meg, mert erről ősszel a szülőin szokott döntés születni...
2018. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
31%
A kilencedikesek 95%-a nem szűz...
2018. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezer százalék, hogy elengedném. Engem is mindig elengedtek a szüleim és nagyon örültem neki, míg azok, akiket nem engedtek el mindig rosszul élték meg, hiszon csomó élményből kimaradtak. Már általános iskolában is voltunk több napos osztálykirándulásokon, sőt. Hetedikes koromban voltunk két hetet Németországban nyelvtanulás céljából egy iskolai programban úgy, hogy még csak nem is együtt laktunk, tanárokkal, hanem mindenki be volt osztva egy német családhoz. Gimiben szintén mindig több napos osztálykirándulásra mentünk. Nem, nem csak abból állt a kirándulás, hogy múzemokat látogattunk és túráztunk...ha a programnak vége volt, akkor a tanár elköszönt és mindenki azt csinált, amit akart. Igen, éjszakába nyúlóan-hajnalig ittunk, ki többet, ki kevesebbet és igen hülyéskedtünk, beszélgettünk, buliztunk, mászkáltunk a városban. Soha senkinek nem lett semmi baja egy kis másnaposságot leszámítva. Ettől még mindenki értelmes ember lett, senki sem lett züllött, tanulatlan stb., mindenki jó tanuló volt, mindenki egyetemre ment és néhányan màr le is diplomáztak, dolgoznak. Én egyszerűen nem értem, hogy miért kellene eltiltani egy gyereket egy osztálykirándulástól... Le kell vele ülni, el kell neki magyarázni, hogy vigyázzon magára, vigyázzanak egymásra stb., stb., és ennyi.
2018. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Elengedném, hiszen én neveltem, bízom benne, hogy nem csinál hülyeséget. Ha inni akar, felölem igyon, de tudja a mértéket. Mi is ittunk ilyen idősen 1-1 sört, vagy bacardit, de nem rúgtunk be.
2018. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
92%
A lányodat kérdezd meg, hogy van-e hozzá kedve. 25 éve is sokan iszogattak, páran füveztek és szexelgettek is olyan gimis osztályok kirándulásain is, ahol 4,5 feletti volt az osztályátlag, később 4,8-cal érettségizett az osztály.
2018. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért nem a problémás gyerekeknél kérdés, hogy mehetnek-e. Rájuk kéne figyelni inkább jobban.


Nálunk általánosban jöttek szülők segíteni vigyázni ránk. Egyik osztálytársnőm apukája a fiú szobában aludt, de jó fej volt, és lehetett mellette/vele inni (mértékkel), és nem is volt ott sokat, tényleg csak felügyelt.


Szerintem az ilyen kontrollált engedékenység a legjobb, nem maradnak ki semmiből, de baj sem lesz.

2018. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
91%
Elengedném,mindennek megvan a maga ideje. Inkább ez,mint h családanyaként kezdje potolni a tinikort,mert ezt látni a ,mostani 30 40 50 veneseken..
2018. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
98%

Miért kéne megfosztani a lányodat ettől az élménytől?

Te hány éves voltál az első több napos kiránduláson?


Mi már 7.-8. osztályos korunkban is több naposra, és 1 hetesre mentünk, középiskolában meg már alap volt a 3-4 nap. Mindenki jól érezte magát, senkinek semmi baja nem lett.


Ha a lányod szeretne menni, akkor tartsd tiszteletbe, és szó nélkül engedd el!

2018. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
84%

Én 32 vagyok,4 5 évesen már 2 hetes táborban voltam. Lányom most 1

Osztályos 1 napos osztkirre megy, jövőre 2 napos lesz. 15 évesen miért ne mehetne több naposra. Anno mi is 5 napra mentünk. Igen,íttunk is. Akkor ittam először sört,de azért mert szalonnát sütöttünk este és ahhoz az való.. De nem rúgtunk be. Miért ne mehetne? Osztkirek a legjobb bulik.. 😊

2018. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy becssznek :D, ehhez nem kell több napos sem.
2018. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!