Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a gyermeketekn...

Mit tennétek ha a gyermeketeknek öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem kamu kérdés, de ki kell magamból írnom amit érzek, mert nagyon tanácstalan vagyok. Nem én vagyok a szülő.

3hónapja egészségügyi problémiáim vannak(fülemmel, fejemmel)és már annyira kikészített az egész, hogy lelkileg teljesen összeomlottam. Az orvosok nem tudnak rájönni mi a bajom, akárhánynál voltam mind mást mondtak.Pár napja fülzúgásom van, ami fokozza az egészet,nem bírom elviselni, rettegek hogy soha nem múlik el. Kérlek ne írjatok a fülzúgással kapcsolatban semmi nagatívat, mert már így is össze vagyok omolva.

Anyukámnak is mondtam már hogy nem bírom és azt akarom, hogy vége legyen, de ettől ő is csak sírt, és fél. Két hete voltam pszichológusnál, de nem vett komolyan így vissza sem rendelt. Tegnap voltam pszichiáternél, frontint és kedélyjavítót írt fel, de nem érzem ezt sem megoldásnak.Már enni sincs erőm, annyira idegesít a zúgás, hogy csak kihányom, mindig rosszul érzem magam. Állandóan az jár a fejemben hogy meg akarom ölni magam. Már egy órája tanácstalanul sírok és próbálok nem kárt tenni magamba. Egyszerűen nem látok rá esélyt, hogy rendbe fogok jönni, elviselhetetlen ez a "betegség" számomra. Egyedül anyukám a támaszom, egyedül az ő fájdalma tart vissza attól hogy megöljem magam. Ma már arra is gondoltam hogy betelefonálok a kórházba, hogy öngyilkos akarok lenni, de nem szeretnék egy ágyhozkötve begyógyszerezve feküdni, és anyukám tönkretenni. Mit tegyek?

18/L


2017. jún. 13. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:

..nekem is szokott kattogni...lehet valami gyulladás ráhúzódott...úgy sejtem..a térd is akkor kattog ha az ízület gyulladásban van! Nincs valami gócod pl. mandulád???? Vagy sima fülgyulladásból...? NE hagyd ennyibe..magánorvos a megoldás tényleg.. /előző voltam/...

a kattogásnak gyanítom semmi köze a zúgáshoz ill. lehet valami értágulat belül...mindenre van megoldás a 21.században NE add fel! Férjem húga 15 éve küzd sokízületi gyulladással, kórházról kórházra, fájdalommal lázzal küzd...mindig csodálkoztam hogy máig nem törte meg, vidám, aranyos..:)

előző voltam..

2017. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
...és igen a gégefő is lehet gyulladásban /kisgyerekeknél ez a kruppos köhögés/, de ezek mind szépen gyógyíthatók! Tuti valami belsőfül-probléma, amúgy volt egy kolléganőm neki is folyamatosan zúgott a füle.
2017. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 A kérdező kommentje:

Hát nem adom még fel úgy döntöttem!

Kegyetlen rosszul érzem magam, de addig megyek még ki nem találják mi bajom. Mikorra "megbékélek" a fülzúgással, ami lehet a frontin hatása, hogy nem sírok 24 ből 20 órát...csak egyet.. addigra rosszabbodik minden más. Úgy fáj a nyakam, alig tudok nyelni, aludni sem tudom hogy fogok. Kegyetlen.

Csak az a baj ráfogják hogy szimulálok... hát izé... jobb dolgom is lenne ..mondjuk NYUGODTAN FÁJDALOMMENTESEN aludni. :(

2017. jún. 16. 21:15
 34/72 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nagyon be vannak feszülve a nyakizmaid? Az okozhatja a fájdalmat is, a fülzúgást is. Próbálkozz nyújtógyakorlatokkal nyakra, vállra!
2017. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:

#34 sajnos nem! Az elozo neurologus mar bekuldott fizioterapiara. Volt gyogytorna, masszazs es UH-elektrokezeles. A kezelesek utan inkabb rosszabbul ereztem magam. 10x volt ilyen kezelesem.

Sikeresen ma este sem aludtam 1,5szem frontint pedig bevettem. Nyeles is fajt, megorjit aza kattano erzes, raadasul rosszul voltam, szedultem, minden mozgott amit neztem, zsibbadt a kezem labam, mellkasom is fajt. Belso fulembe tuti nem okes valami, ilyesmit gyanitok.

2017. jún. 17. 08:16
 36/72 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed rendben van???
2017. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
Amikor a torok be van állva, kattanhat nyeléskor, tapasztaltam, de egy pajzsmirigyet miért nem néznek??..nem ártana azt is..érthetetlen...! Lehet fülkürt-gyulladásból valami góc is, bár nem hiszem.., a kattogás gyulladásra utal!! Lehet ám műteni a belsőfülben azokat a csigákat is meg van az a másik amikor meszes lerakódások szakadnak le a belsőfülben-nem tudom a nevét- az is szédülést okoz..a Meniére mellett esélyes volt nálam az is.
2017. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:

A következő nyaki UH vizsgálataim voltak:

-Nyaki lágyrészek UH

-Nyaki erek UH

-Pajzsmirigy UH

-Nyálmirigy UH

és minden jó sajnos

A fejem-fülem úgy zúg sípol most is hogy tvt,zenét sem tudok bekapcsolni akkor annyira elviselhetetlen együtt. Persze rámjön néha olyan kegyetlen fülfájás, kitudnék szaladni a világból. Nyelésem sem javult igazán.

Próbálom minden erőmmel kibírni a napokat, és reménykedni hogy valami jó orvost találok, aki megoldja a problémám. Még egy pszichológust is keresek majd, ne tudják arra fogni hogy pszichés alapon van és kitalálom...

2017. jún. 17. 10:29
 39/72 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, ha megnyomom a torkom, vagy "egyes" pozícióba van fejem fordítva, az is fáj.

A fülemnél erősödik a zúgás-morajlás ha reggel felkelek, viselhető, amint felülök felállok rákezd, szédülök.

2017. jún. 17. 10:31
 40/72 anonim ***** válasza:

...szerintem neked valami belsőfül-mizériád lehet, egy ismim siket, hallókészüléket hord, neki MR-re kellett mennie, koponya..találtak egy cisztát nála-kicsi, nem veszélyes!-kiderült az okozza a baját és nem a gyerekkori fertőzés!

De nincs vele semmi tennivaló, kollégám kislányának is van de ugye régebben is voltak ilyenek csak nem láttak bele...

Én a helyedben elmennék MR-re is, különös tekintettel a fülre! maszek alapon is lehet, jó, 20 ropi kb, de megéri!!

Tudod, ahány orvos szerintem annyifélét lát:)..


A belső fül érrendszerének organikus ártalma kíséretében a szöveti táplálkozászavar következtében degeneratív atrófiás elváltozások alakulhatnak ki a csiga és az ívjáratok idegvégződéseiben. A megbetegedést klinikailag fülzúgás, fülcsengés, fülsípolás, fülbúgás, fülciripelés, enyhe szédülés és halláscsökkenés jellemzi. A fülzúgás és szédülés nem állandó, különösen a reggeli órákban kifejezettebb. A nagyothallás általában nem nagyfokú.


[link]

A belsőfül keringési zavara kapcsán, ritka kivételképpen váratlan süketség, (hirtelen halláscsökkenés) alakulhat ki szédüléssel, hányingerrel, hányással és egyensúlyzavarral.


nekem ez a menieres-izé kétszer jelentkezett negyven év alatt hálisten de pffff jó xar volt.:(

2017. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!