Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a gyermeketekn...

Mit tennétek ha a gyermeketeknek öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem kamu kérdés, de ki kell magamból írnom amit érzek, mert nagyon tanácstalan vagyok. Nem én vagyok a szülő.

3hónapja egészségügyi problémiáim vannak(fülemmel, fejemmel)és már annyira kikészített az egész, hogy lelkileg teljesen összeomlottam. Az orvosok nem tudnak rájönni mi a bajom, akárhánynál voltam mind mást mondtak.Pár napja fülzúgásom van, ami fokozza az egészet,nem bírom elviselni, rettegek hogy soha nem múlik el. Kérlek ne írjatok a fülzúgással kapcsolatban semmi nagatívat, mert már így is össze vagyok omolva.

Anyukámnak is mondtam már hogy nem bírom és azt akarom, hogy vége legyen, de ettől ő is csak sírt, és fél. Két hete voltam pszichológusnál, de nem vett komolyan így vissza sem rendelt. Tegnap voltam pszichiáternél, frontint és kedélyjavítót írt fel, de nem érzem ezt sem megoldásnak.Már enni sincs erőm, annyira idegesít a zúgás, hogy csak kihányom, mindig rosszul érzem magam. Állandóan az jár a fejemben hogy meg akarom ölni magam. Már egy órája tanácstalanul sírok és próbálok nem kárt tenni magamba. Egyszerűen nem látok rá esélyt, hogy rendbe fogok jönni, elviselhetetlen ez a "betegség" számomra. Egyedül anyukám a támaszom, egyedül az ő fájdalma tart vissza attól hogy megöljem magam. Ma már arra is gondoltam hogy betelefonálok a kórházba, hogy öngyilkos akarok lenni, de nem szeretnék egy ágyhozkötve begyógyszerezve feküdni, és anyukám tönkretenni. Mit tegyek?

18/L


2017. jún. 13. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
100%
Magán orvost próbáltátok már?
2017. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:

Kérlek ne írja senki hogy nem múlt el neki! Mert meg fogom magam ölni. Én ezt tényleg nem bírom elviselni! És csak megrémiszt!!!

Igen. Már az orr-fül-gégész magán úton van.

2017. jún. 13. 20:00
 13/72 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom merre élsz , de a Szegei klinika nagyon jó hely, tele lelkiismeretes orvossal , biztos kideritenék a bajod
2017. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, nem akarlak bántani, de a felnőtté válás része, hogy elkezdi az ember megoldani a problémáit, nem menekülni előlük. El kell fogadnod, hogy az egyik hozzászólónak nem múlt el, mégis él és virul. Nem igazán rtem, mit vársz tőlünk, mit írjunk? Ne az igazat, hanem azt, ami neked tetszik? 18 éves vagy, nem 12.
2017. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon messze lakok Szegedtől. De ha minden kötél szakad, bárhova elmegyek.

Kedves utolsó! Tudom hogy nem 12 éves vagyok. De sajnos én magam is bevallom, hogy nem vagyok képes egyedül kezelni a problémáim. A pszichologus annyira jutott, hogy szorongok a betegségektől, és képtelen vagyok feldolgozni őket. Miután megemlítettem neki hogy öngyilkosság is sokat jár a fejemben, nem is értem miért nem foglalkozott velem. Én elmentem, segítséget kértem, de nem kaptam és magamra maradtam. De aki instabil mentálisan mint én, annál sajnos nem úgy működnek a dolgok mint egy "egészséges" embernél.

Nem hiába mentem el ÖNKÉNT pszichiátriára is, én keresem a kapaszkodókat és a segítséget. De a nemtörődömsége a "szakembereknek"....nem fog meggyógyítani, kezelni, segíteni vagy bármi..

2017. jún. 13. 20:26
 16/72 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást kívánok! És ha végül Szegedre kotnél ki írj priviben! Megírom a prof nevét akit keresni kell.
2017. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

#16!

Írtam privát üzenetet.

2017. jún. 13. 20:32
 18/72 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden okozhat fülzúgást, nekem pár éve majdnem fél évig zúgott egyes mozdulatoknál, aztán egyik napról a másikra elmúlt. Gőzöm nincs, mitől volt, nekem nem volt annyira erős, hogy dokihoz menjek vele, így az oka nem derült ki. Nagynénémnek viszont jóindulatú agydaganat okozott folyamatos fülzúgást, sugárterápiával lecsökkentették a méretét, azóta tünetmentes, mindez lassan húsz éve. Menjetek el másik orvoshoz, hogy MRI vizsgálattal kizárják az esetleges nagyobb bajt (daganat), minden más átmeneti, magától el fog múlni, mégha most örökösnek is tűnik.
2017. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

Hát mindenképp elmegyek MRI-RE ha magánúton akkor úgyis.

Eddig audiologiai vizsgálatom van meg és egy nyelési röntgen, tökéletes eredménnyel(sajnos) nehogy legyen valami kiinduló pontom. Még egy nyaki CT-m lesz. De az MRI sem fog kimaradni.

És nagyon szépen köszönöm a bíztató válaszokat. Kicsit segítettek most a kommentjeitek vissza rántani..

Nem is gondolná az ember pár szó mennyit számít ebben a helyzetben..

2017. jún. 13. 20:43
 20/72 anonim ***** válasza:
79%

Ne szóljatok le légyszi. Ha már ekkora problémát okoz egy betegség és semmiképp nem akar múlni, akkor nézz utána az adott betegség/probléma LELKI OKAinak. Tudom, hogy ilyenkor az embernek csak az a célja, hogy elmúljon már, megszűnjön végre amitől szenved, de láthattad, hogy orvosok tömege egyszerűen tanácstalanul állt a saját szakterületén egy egyszerű problémával szemben, gyakorlatilag semmire nem mész velük.

Minden betegségnek lelki/pszichés/mentális oka, gyökere van (ergo nem csak úgy légbőlkapottan elkezd zúgni a füled, mert te szerencsétlen vagy stb.) és ha rá tudsz jönni a hátterére, a megoldandó problémára ami az adott tünet(együttes) mögött van, akkor meg fog szűnni a fülzúgásod. Írtad is a kérdésedben, hogy lelki nehézségeken mész át, amit te is felismertél, sőt, még azt is, hogy segítség kell és kértél is.

Akkor ezekután miért ne? Linkelek egy cikket, amiben erről van szó, de te is utánanézhetsz, google keresőbe beírod, hogy 'fülzúgás lelki okai'.

[link]

Amúgy lehetséges, hogy a felnőtté válás folyamata visel meg, én is hasonlóan a te korodból való vagyok, tehát tudom, min mehetsz keresztül, ezért bátorkodtam leírni az én véleményemet, ami nekem ezen a téren segített. Bár én nem fülzúgással küzdök, ha adódik bármilyen testi problémám, ami aggaszt, utánanézek, mi lehet a lelki oka, és mindig kicsit magamra meg a helyzetemre, problémámra ismerek benne! Sok sikert és ne add fel! Nyisd ki a szemed, füled a világra és látni fogod, hogy nem vagy egyedül! :) <3

2017. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!