Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a gyermeketekn...

Mit tennétek ha a gyermeketeknek öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem kamu kérdés, de ki kell magamból írnom amit érzek, mert nagyon tanácstalan vagyok. Nem én vagyok a szülő.

3hónapja egészségügyi problémiáim vannak(fülemmel, fejemmel)és már annyira kikészített az egész, hogy lelkileg teljesen összeomlottam. Az orvosok nem tudnak rájönni mi a bajom, akárhánynál voltam mind mást mondtak.Pár napja fülzúgásom van, ami fokozza az egészet,nem bírom elviselni, rettegek hogy soha nem múlik el. Kérlek ne írjatok a fülzúgással kapcsolatban semmi nagatívat, mert már így is össze vagyok omolva.

Anyukámnak is mondtam már hogy nem bírom és azt akarom, hogy vége legyen, de ettől ő is csak sírt, és fél. Két hete voltam pszichológusnál, de nem vett komolyan így vissza sem rendelt. Tegnap voltam pszichiáternél, frontint és kedélyjavítót írt fel, de nem érzem ezt sem megoldásnak.Már enni sincs erőm, annyira idegesít a zúgás, hogy csak kihányom, mindig rosszul érzem magam. Állandóan az jár a fejemben hogy meg akarom ölni magam. Már egy órája tanácstalanul sírok és próbálok nem kárt tenni magamba. Egyszerűen nem látok rá esélyt, hogy rendbe fogok jönni, elviselhetetlen ez a "betegség" számomra. Egyedül anyukám a támaszom, egyedül az ő fájdalma tart vissza attól hogy megöljem magam. Ma már arra is gondoltam hogy betelefonálok a kórházba, hogy öngyilkos akarok lenni, de nem szeretnék egy ágyhozkötve begyógyszerezve feküdni, és anyukám tönkretenni. Mit tegyek?

18/L


2017. jún. 13. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:

#20! Nagyon aranyos vagy, köszönöm a válaszod. Igen tudok róla hogy lelki oka is lehet. Azonban egyenlőre a fülproblémámhoz kötöm, mert az nem lelki eredetű. Ez valóban elképzelhető hogy az idegi kimerültségem okozza a fülzúgást, de ez az utolsó opcióm lesz, miután rájönnek a fülfájásom, pattogást, zavarokat mi okozza.

Próbáltam hogy nem figyelek rá, de a pánikrohamom ami kb.egész napra szól keresztbevágja az egész "legyünk pozitívak" felfogásom.

Elolvasom amit linkeltél. Köszönöm!

2017. jún. 13. 21:47
 22/72 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak! Nem tudok mást mondani csak azt, hogy remélem megoldódik a problémád! De hidd el nem az a megoldás, hogy öngyilkos leszel! Előtted áll az egész élet! Ha ennyire szereted Édesanyádat akkor bizonyára Ő Téged még sokkal jobban! Én belehalnék ha a kisfiamnak bármi baja lenne. Egy szülőnek a gyermeke a legfontosabb, bármit megtenne érte. Bizonyára neki is elég fàjdalom az, hogy Te szenvedsz és mégnagyobb, hogy nem akarsz élni. Ha elveszítene azt nem élné túl.
2017. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:

# Teljesen igazad van. Csak én vagyok anyukámnak, sokat is sír szegény miattam, mert látja mennyire szenvedek és tehetetlen, mert az egészségügy semmit se csinál.

Ő nekem a mindenem, miatta nem csináltam még semmit, épp ezért rettegek, egyik "mély" pillanatomba nehogy csináljak valamit.

2017. jún. 13. 22:29
 24/72 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos nekem a szívemmel vannak gondok, voltam megannyi kardiológusnál, de semmi rossz eredmény, aztán rájöttem ,hogy valóban a lelki állapotommal köthető össze. Szerintem menj el magán pszichológushoz (sajnos ez sok pénz). Ha meg úgy érzed, hogy neked sosem voltak igazán magánéleti problémáid eddig ami okozhatta a fülzúgásodat, akkor menj el többféle szakorvoshoz (még ha be is kell járnod érte az országot)! Herminamezői fül-orr-gégészetet csak ajánlani tudom!
2017. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 éve viselek hallókészüléket és hallottam, hogy van olyan funkció rajtuk amikor egy àltalad nem hallható, un. "fehér zajt" kelt a készülék és ezzel eltereli a fülzúgásról az agyad figyelmét.

Th csendet "hallasz"


Amúgy ebben a szakmában a pécsi Ági-fon, annak vezetője Ábrányi Ágnes és az ő ismeretségi köre ami "jó kezeknek" nevezhető.


Ki tudod próbálni, ha bejön nem ciki hordani.

2017. jún. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a sürgősségire, és mondd, hogy ha nem vizsgálnak meg öngyilkos leszel, akkor aztán nem küldenek haza. Én is voltam így, hetekig tartó fülzúgás, azt hittem kiugrok az ablakon. De hálisten nem tettem, lett megoldás, csak kicsit erőszakosnak kell lenni az egészségügyben.
2017. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
Hm ha magas vernyomasra szedsz valamit az miatt is valoszinu, hogy kialakul vagy ha szedsz valami gyogyazert egy ideje vagy regebb ota szedsz de folyamatosan
2017. jún. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:

Ma voltam nyaki ér ultrahangon, vagy micsodán. Az is jó. Mellkas RTG-m is volt, az is jo...

A neurológus azt mondta elképzelése sincs miért van bajom, ő szerinte kitalálom. Aztán mondtam neki hogy hajoljon közel hozzám és én beszélek ő meg hallgassa ahogy pattogok. ÉS HALLOTTA. bezzeg arra már semmit se mondott, képes volt a lapomra azt írni, hogy hipochonder vagyok.ÁÁÁHHHH KÉSZ RÖHEJ.

2017. jún. 15. 15:33
 29/72 anonim ***** válasza:
100%

Belsőfül? Meniere-betegség..? nálam előjött /5 évente..kb..41/N/.. nem lehet hogy valami belement a füledbe ad absurdum..?? Hallja hogy kattog, és semmi??? Röhej:(

hát sokat nem várj tőlük kollégámat is jól lemarták amikor az ügyeletre rohant egy orbitális rovarcsípésnél..

2017. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 A kérdező kommentje:

A beutalómra a háziorvosom a Meniére betegséget írta, viszont az ideggyógyász szót sem ejtett róla. Olvasgattam róla, nekem sajnos nem az van szerintem. Az én problémám összetettebb és a tünetek sem teljesen rám illőek :(

Nekem mindkét fülemmel baj van, a nyelésemmel is... ma reggel már megint kattant nyelésnél a nyelvcsontomnál-gégefedőmnél..borzalmasan tud fájni...nem érzem jól magam...

2017. jún. 16. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!