Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a gyermeketekn...

Mit tennétek ha a gyermeketeknek öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem kamu kérdés, de ki kell magamból írnom amit érzek, mert nagyon tanácstalan vagyok. Nem én vagyok a szülő.

3hónapja egészségügyi problémiáim vannak(fülemmel, fejemmel)és már annyira kikészített az egész, hogy lelkileg teljesen összeomlottam. Az orvosok nem tudnak rájönni mi a bajom, akárhánynál voltam mind mást mondtak.Pár napja fülzúgásom van, ami fokozza az egészet,nem bírom elviselni, rettegek hogy soha nem múlik el. Kérlek ne írjatok a fülzúgással kapcsolatban semmi nagatívat, mert már így is össze vagyok omolva.

Anyukámnak is mondtam már hogy nem bírom és azt akarom, hogy vége legyen, de ettől ő is csak sírt, és fél. Két hete voltam pszichológusnál, de nem vett komolyan így vissza sem rendelt. Tegnap voltam pszichiáternél, frontint és kedélyjavítót írt fel, de nem érzem ezt sem megoldásnak.Már enni sincs erőm, annyira idegesít a zúgás, hogy csak kihányom, mindig rosszul érzem magam. Állandóan az jár a fejemben hogy meg akarom ölni magam. Már egy órája tanácstalanul sírok és próbálok nem kárt tenni magamba. Egyszerűen nem látok rá esélyt, hogy rendbe fogok jönni, elviselhetetlen ez a "betegség" számomra. Egyedül anyukám a támaszom, egyedül az ő fájdalma tart vissza attól hogy megöljem magam. Ma már arra is gondoltam hogy betelefonálok a kórházba, hogy öngyilkos akarok lenni, de nem szeretnék egy ágyhozkötve begyógyszerezve feküdni, és anyukám tönkretenni. Mit tegyek?

18/L


2017. jún. 13. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:
Gyermeketek* sajnálom, elírtam.
2017. jún. 13. 19:24
 2/72 anonim ***** válasza:
86%
Voltam hasonló helyzetben. Engem is az tartott vissza, hogy az anyukám összeomlana. Mivel még fiatalabb voltam, nem volt családom, őt szerettem a legjobban a világon. Ez elég volt, és segített. Beszélgess vele sokat, ő mindig ott lesz neked. És emellett egy szakemberrel is beszélgethetnél. Nem szégyen segítséget kérni, hanem nagyon érett, példamutató döntés. És hidd el, elképzelni sem tudod, mennyire szeret téged az anyukád. Százszor jobban, mint te őt, és a te halálodat sosem dolgozná fel. Szükségetek van egymásra.
2017. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%
Elmenni egy komolyabb ful vizsgalatra ? Voltal kulfoldon(nem orvosnal csak nyaralni pl)? Es miota van ez igy ? Faj is vagy csak zug?
2017. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben visszamennék a dokihoz, és kikövetelném az MRI vizsgálatot.

A fülzúgásnak oka van. Egy MRI talán mutat valamit ami segíthet rajtad.

2017. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:

5 fül-orr- gégésznél voltam már.

1 ideggyógyásznál

1 fogásznál

Az orvosok nem is igazán törődtek velem, ráfogják a fülzúgást arra hogy ideges vagyok. Én inkább megölöm magam mint zúgjon a fülem. Mindenki tudja milyen a magyar egészségügy. Ct-t szerettünk volna kérni az idegorvostól és azt mondta: "nem boltba vagyunk"

Azt hiszik mert fiatal vagyok semmi bajom sem lehet. Rettegek a fülzúgástól, csomoszor hányok tőle annyira kikészít. Ugye elmúlhat? Nem fog életem végéég tartani??

2017. jún. 13. 19:36
 6/72 A kérdező kommentje:
Az a baj, rengeteget olvastam a fülzúgástól és sokan azt írták, hogy együtt kell vele élni. Én viszont csak 18 éves vagyok!! Nem ilyen életet kívánok magamnak. Csak olajat öntött a tűzre ez az egész. Csak szeretném hallani már valakitől azt is hogy 1 hetes fülzúgás is elmúlt neki. Nem kívánom ezt a rettegést, fájdalmat, tanácstalanságot senkinek!
2017. jún. 13. 19:40
 7/72 anonim ***** válasza:
73%

Hát persze, hogy nem fog életed végéig tartani! Ne is gondolj erre. Azért többnyire nem így szokott történni. Ideig-óráig mindenkinek szokott néha zúgni, és el is múlik. Vígasztaljon a tudat, hogy nem tart örökké.

Amit a ct-ről írtál, avval egyetértek. Unokaöcsémnek sem akarták, az apjának kellett ordibálni, meg asztalt csapkodni, hogy vizsgálják már meg a gyereket. Ha nem vizsgálják meg, reggelre nem élt volna. Evvel nem ijesztgetni akarlak, neki nem ez volt a baja, csak azt akarom mondani, hogy ha akarod azt a vizsgálatot, keményíts be, és menj vissza megcsináltatni. Nekem is csinálták, amikor 18 voltam, olyan nincs, hogy mindig elküldenek.

2017. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Milyen fülzúgásod van? Nekem legbelül talán a dobhártyámban éreztem zúgó, csavarodó, kavargó érzést. De az fájt is. 1 hét volt talán amíg tartott utána magától elállt. Kívánom ezt neked is! Ne tedd ezt anyukáddal, elfog múlni!
2017. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok! Köszönöm a kedves kommenteket, féltem hogy nem vesztek komolyan.

Olyan a fülzúgásom mint a tv zaja, nagyon éles hang, néha olyan szaggatott is tud lenni mintha egy óra tartana. Csak mivel a fülemmel van a problémám, amit 5 orvos se tud kideríteni, így rettegek hogy a fülzúgás nem múlik el. Ugyanis pattog a fülem beszédnél, mozgásnál, levegővételnél, sokszor fáj is, és az őrületbe kerget.

2017. jún. 13. 19:51
 10/72 anonim ***** válasza:
77%

12 éves korom óta zúg a fülem. Mindenhol voltam vele. Nem tudják az okát, most 23 éves vagyok. Megszoktam, ma már egyáltalán nem zavar.

Ne haragudj, de ez nem ok az öngyilkosságra. Lehet, hogy bruxizmusod van, gyakran nem veszik észre a fogorvosok. Kezdetben nincs nyoma, de okozhat igen erős fülzúgást. Kérj harapásemelő sínt. Szedj magnéziumot és b-komplex vitamint. Igyál sok folyadékot.

2017. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!