Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora összeget szánsz a...

Mekkora összeget szánsz a kamasz lányodra, ha vásárolni megy?

Figyelt kérdés

Nagyobb bevásárlás, "ruhatár felújítás".

Az Aréna Plázába megy a barátnőivel, legutóbb a Glamour-napokon voltunk Pesten, akkor kapott egy Vans és egy Converse cipőt, egy kabátot a Zarában és néhány pólót, 3 nyári cipőt, egy magassarkút.

Most szeretne kicsit elegánsabb, nőcisebb darabokat venni, de mondtam, hogy, menjen az apjával. Ő szépen kivonta magát a feladat alól, de mondta a lányom, hogy a 3 barátnője elmegy vele.

Viszont az összeggel bajban vagyok...

Szeretné elvinni a kártyáját, mondván, hogyha esetleg azt elhagyná, nem lenne belőle akkora gond, mintha készpénzt lopnának tőle és meghatározom az összeget, azon felül nem költene, de ha bármi gond lenne, lenne nála elég pénz.

De nem tudom, hogy mennyi legyen az a bizonyos összeg.

17 éves, a barátnői 18-19 évesek.


Eddig mindig együtt mentünk Budapestre, vagy nagyobb útra, ezért nem tudom, mennyi az optimális összeg.



2015. máj. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
83%
adja el a régi cuccait, abból mehet vásárolni
2015. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
64%
Jó neki, hogy már most ilyen sok pénzt kap. Nekem ennyi idős koromban egy darab ruhám nem volt, szakadt göncökben jártam, bulizni is úgy mentem, hogy másoktól kértem kölcsön ruhát. Baromi nagy élmény volt úgy végigmenni az utcán, hogy röhögnek rajtam az emberek, akiknek a szüleiknek volt pénzük ruhára, rajtam meg lógott minden. Ezért sok negatív hozzászólást fogsz kapni, de minek írsz ki ide ilyeneket, amikor tudod, hogy az ország nagy részében nélkülöznek az emberek? Szerintam amúgy kamu a kérdés.
2015. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 A kérdező kommentje:

Miért lenne kamu?

Attól, mert egyes embereknek nincs ilyenekre pénzük, én sem írhatok ki kérdést, ha tanácsot szeretnék?


De elengedtem, szóval már lényegtelen a kérdés.

2015. máj. 18. 15:58
 64/72 anonim ***** válasza:
37%

Én pont ma vettem ruhákat és cipőt :) Zara, H&M, Office Shoes

Vettem 4 felsőt, 2 nadrágot meg 1 cipőt, 54 ezret költöttem összesen. Szóval az 50-60 ezer teljesen reális a mai árak mellett.

A negatív válaszokkal meg ne foglalkozz.

2015. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelműen polgárpukkasztó kamu kérdésnek szánta.:D De ez sajna nem jött össze, ezek a dolgok maximum azok amikre te magad vágysz, csak nincs rá pénzed, hát rossz lehet. De érdekes hogy anyuka létedre így feljegyzed hogy egy hónapja miből hányat és milyen márkájut vett a "lányod", nem mintha bárkit is érdekelnének ezek a középkategóriás márkák. (Úgy soroltad mintha több százezres értékűek lennének). Emelett nekem is kb az ÖSSZES ruhám egyetlen ruhaboltból szármázik, a téli meg a tavaszi kabátomat is onnan vettem édesanyámmal, de ha megkérdezném 100% hogy nem tudná, mert nem azzal foglalkozik hogy én milyen márkákat vásárolok össze. Nem hogy még azon kívül több mindent is megjegyezzen, amiket több mint 1 hónapja vettem.


Na menj innen, máshol éld a szegény életed:) A suliban kamuzgathatsz, nem itt.

2015. máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
80%

Simán lehet igaz, miért ne lehetne? Vannak gazdagok.

De mondjuk a diákmunkába senki nem hal bele.

Én imádtam :)

16 éves koromtól 18-ig dolgoztam minden nyáron, meg évközben is ha az órarendem úgy engedte, meg szombatonként, és nagyon jó volt. Rengeteg embert megismertem, rengeteg tapasztalatot szereztem és őrült jó érzés volt, hogy középsulisként is volt a bankszámlámon minimum 50 ezer ft mindig, és az mind a saját munkám gyümölcse volt, szerintem nem árt a munka, de ti tudjátok :)

Annyit adj, amennyit ti elbírtok. Ezt ti tudjátok.

Ha drágább ruhákat vesz, akkor olyan 50 ezer körül. Nem muszáj mindent egyszerre megvenni.

2015. máj. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
75%

Simán lehet igaz. Amikor plázában dolgoztam pultnál, hát nem is tudom megszámolni hány kb. 12!!!! éves kiscsajt láttam megpakolt Zarás, Garage Store-os, Replay-es, Mangós zacskókkal flangálni, vadiúj trendi cuccokba öltözve...

Attól, hogy a nagy többségnek azt is meg kell fontolnia, hogy a 3ezres leértékelt nadrágot megvegye-e, attól még vannak olyanok, akiknek telik rá kuporgatás nélkül is.

2015. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
55%
Meg kellett néznem mi az a "vans" cipő. Meglepődtem a kép találatokon. Ha ennyi pénzt költetek a gyerekre, miért benti cipőben járatjátok?
2015. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem teljesen korrekt ez az összeg,én is mindig ennyivel megyek el.17 vagyok,és sose költök hülyeségekre,mert nem úgy neveltek.
2015. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj én nagyon sokat költök ruhára pasiként nem vicc minimum 70ezer/vásárlás.És akkor még keveset is mondtam.

Szerintem 60-70-ből egy lánynak nem elég,minimum 120 de ez csak szerintem magamból kiindulva,úgy,hogy pasi vagyok.Én glamouron sokkal többet költöttem el most.

2015. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!