Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora összeget szánsz a...

Mekkora összeget szánsz a kamasz lányodra, ha vásárolni megy?

Figyelt kérdés

Nagyobb bevásárlás, "ruhatár felújítás".

Az Aréna Plázába megy a barátnőivel, legutóbb a Glamour-napokon voltunk Pesten, akkor kapott egy Vans és egy Converse cipőt, egy kabátot a Zarában és néhány pólót, 3 nyári cipőt, egy magassarkút.

Most szeretne kicsit elegánsabb, nőcisebb darabokat venni, de mondtam, hogy, menjen az apjával. Ő szépen kivonta magát a feladat alól, de mondta a lányom, hogy a 3 barátnője elmegy vele.

Viszont az összeggel bajban vagyok...

Szeretné elvinni a kártyáját, mondván, hogyha esetleg azt elhagyná, nem lenne belőle akkora gond, mintha készpénzt lopnának tőle és meghatározom az összeget, azon felül nem költene, de ha bármi gond lenne, lenne nála elég pénz.

De nem tudom, hogy mennyi legyen az a bizonyos összeg.

17 éves, a barátnői 18-19 évesek.


Eddig mindig együtt mentünk Budapestre, vagy nagyobb útra, ezért nem tudom, mennyi az optimális összeg.



2015. máj. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:

Hogyhogy mi fog változni, ha úgy megy el dolgozni, hogy van diplomája?

Más az, ha valaki fagyit oszt a 40 fokban, képzettség nélkül, mikor a szórakozás lenne a "dolga" nyári szünetben és más az, ha valaki elmegy dolgozni egy légkondicionált irodába mondjuk, hogy azt tegye, amit tanult.

Nem szeretne dolgozni menni, ezt tavaly nyár elején elmondta, mikor az egyik osztálytársa elment egy étterembe. Akkor mondtam, hogy egyetértek vele és le is zártuk a témát.

2015. máj. 17. 22:40
 32/72 anonim ***** válasza:
68%

Mindegy, nem szólok bele.

Így kell agyonkényeztetni egy gyereket.

2015. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 A kérdező kommentje:
A sajátodat pedig úgy neveled, ahogy szeretnéd. Az én gyerekem nevelésébe tényleg ne szólj bele, mert nincs értelme.
2015. máj. 17. 22:42
 34/72 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem mire kellhet egy 17 évesnek 50 ezer forint ruhavásárlásra. A 3 éves gyerekem ruháira nem költünk ennyit egy évben, pedig neki még szezononként kell a teljes ruhatár csere, mert ami tavaly ilyenkor jó volt, azt mostanra már rég kinőtte. Ruhából, cipőből egyaránt.
2015. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:

Menj fel pl a Zara oldalára és meglátod az árakat.

Ott egy táska 10-20 ezer.

2015. máj. 17. 22:45
 36/72 anonim ***** válasza:
72%

Máshonnan tán nem lehet ruhákat venni?

Annak idején öcsém is jött azzal, hogy neki márpedig ilyesmi cuccok kellenének, nagyon hamar helyre lett rakva a kis arca. Nem hiszem, hogy ezzel bármi pluszt adunk a gyereknek...

2015. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
76%
35-ös: nagyjából akkor tudod, hogy hogy lődd be az árakat.
2015. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem agyonkényezetés.. Ennyi idősen csak a tanulással kell foglalkozni. Tök jó, ha valaki elmegy diákmunkázni, de ha valaki nem akar, attól még nem elkényesztetett.

A bátyám 24 évesen fejezte be az msc-t, addig itthon lakott és kapott pénzt a szüleinktől. Megkapta a mesterdiplomát és 2 hónap múlva már el is költözött és több, mint havi 400 ezret keresett.

Én sem fogok elmenni dolgozni ilyen nevetséges órabérekért, inkább tanulok és bulizok, és majd csak az egyetem után keresek munkát.


Az 50-60 ezer meg teljesen reális, hisz egy átlagos nadrág 8-15 ezer, felső 3-5 ezer, cipő 10-30 ezer...

2015. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
92%

Huh, elég nehéz ezt így megválaszolni. Rám anno 5 év alatt nem költöttek ennyit, mondjuk nem is lett volna miből a minimálbéres anyuka és nyugdíjas apa mellett.

Elolvasva a kérdést, ti egészen más színvonal lehettek, ha a leányzó megteheti, hogy ennyi mindent kap és utána még ,,ruhatár felújításra" is van lehetősége, plázából. 50 és 60 ezer közt keresek diákmunkából havonta és ebből élek :D fura így átképzelni magam egy olyan anyuka helyébe, aki lazán adna 50 ezret a lányának egy vásárlásra.

Viszont amondó vagyok, ha megtehetitek, akkor oké. Én azt csinálnám, hogy nagyjából összeírnám, mikre lenne szükségem, pl. 3-4 felső, 2 blézer stb. és nézegetni ilyeneket a boltok honlapjain. Ez alapján kiszámolnám saccra hogy mennyi lenne, hozzáadnék még 5 ezret és annyival engedném el. A kártya jó ötlet, azt ha elhagyja/ellopják, gyorsan le lehet tiltani és nem férnek hozzá (meg a pin kód nélkül amúgy sem). Ha a lány tényleg megbízható, akkor úgysem fog a megszabott összegnél többet költeni.


24/L

2015. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
35%

Nem kell, de akkor ne az legyen már, hogy puszira kap annyi pénzt, mint másoknak a havi fizetése, olyan márkás ruhákkal, amikre átlag embernek nem jut.

(nem vagyok irigy, csak ez viszont egyáltalán nem korrekt dolog.)

Ha annyira magasak az igényei, akkor lehet tenni érte, ne azt lássa, hogy puszira az ölébe hull minden, mert így se gazdálkodni, se becsülni nem fogja a pénzt soha. Legalább valami minimális ellenértéke legyen a dolognak, nehogy már azt higgye, hogy ezek természetes dolgok. Ezzel később neki lesz gondja, ugyanis egyszer muszáj lesz a saját lábára állnia, és akkor aztán jön a szívás, hogy hopp, dolgozni kell, a pénz pedig pillanatok alatt elmegy.

2015. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!