Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora összeget szánsz a...

Mekkora összeget szánsz a kamasz lányodra, ha vásárolni megy?

Figyelt kérdés

Nagyobb bevásárlás, "ruhatár felújítás".

Az Aréna Plázába megy a barátnőivel, legutóbb a Glamour-napokon voltunk Pesten, akkor kapott egy Vans és egy Converse cipőt, egy kabátot a Zarában és néhány pólót, 3 nyári cipőt, egy magassarkút.

Most szeretne kicsit elegánsabb, nőcisebb darabokat venni, de mondtam, hogy, menjen az apjával. Ő szépen kivonta magát a feladat alól, de mondta a lányom, hogy a 3 barátnője elmegy vele.

Viszont az összeggel bajban vagyok...

Szeretné elvinni a kártyáját, mondván, hogyha esetleg azt elhagyná, nem lenne belőle akkora gond, mintha készpénzt lopnának tőle és meghatározom az összeget, azon felül nem költene, de ha bármi gond lenne, lenne nála elég pénz.

De nem tudom, hogy mennyi legyen az a bizonyos összeg.

17 éves, a barátnői 18-19 évesek.


Eddig mindig együtt mentünk Budapestre, vagy nagyobb útra, ezért nem tudom, mennyi az optimális összeg.



2015. máj. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
69%
szerinted adj neki százezret, mond meg melyik plázába mennek és mikor, valamint mellékelj egy képet a lányról hogy hamarabb megtaláljam:-D ez csak szarkazmus volt... de szerintem se adj túl sokat, csak elherdálná és nem tanulja meg a pénz értékét. Kicsit elkényeztetitek nem?
2015. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
47%

Az én lányom Zalaegerszegről ment pont akkor nyelvvizsgázni, amikor a Glamour-napok voltak, és 20ezerrel ment, ebbe belefért ruha, cipő, pénztárca...

Erős túlzás az 50-60, ha egyébként is most vásárolt egy hónapja.

2015. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
90%

Annyit adj akkor oda neki, amennyi mellett nyugodt marad a szíved :) Mi nem tudhatjuk, hogy az mennyi :)


Így is, úgy is egyértelmű lesz, hogy sok pénz van náluk, ha valaki látja és figyeli őket, ahogyan boltról boltra járnak. Azért a rablástól ennyire nem kell félni. Ha meg kirabolják, hát így járt, azt a pénzt te már odaadtad neked nem fog hiányozni, ő meg egy tapasztalattal gazdagabb lesz.


Te saját magad döntsd el, hogy mennyi pénzt akarsz most erre szánni, és azt add oda.

2015. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nézzetek szét a kedvenc boltok honlapján és a lányod szekrényében, hogy mire lenne szüksége, ez kb mennyibe kerülhet. Vagy annyit adj neki, amennyit átlagban költeni szoktatok.

(Nekem az 50-60 000 Ft sok lenne, feleannyiból is fel lehet öltözni, de nagyban függ attól, hogy milyen árkategóriájú ruhákat szoktatok vásárolni.)

2015. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
58%

ha ennyire drága az ízlése, akkor talán teremtse meg magának rá a pénzt! 17 évesen már akár mehetne diákmunkára is, abból annyit költ magára, amennyit szeretne.

Buta plázak.urvát szeretnél nevelni a lányodból, vagy értelmes, dolgos felnőtt embert?

Sosem fogja így megbecsülni a pénzt.

2015. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 A kérdező kommentje:

Holnap mennek, már szerintem alszik lassan, szóval az az ötlet nem jó, hogy nézze meg a honlapokat.

A diákmunkát nem engedjük neki az apjával, bár nem is szeretne menni szerintem. Most a tanulás a munkája, ami jól megy neki. Lesz még elég ideje dolgozni az egyetem elvégzése után is.

2015. máj. 17. 22:29
 27/72 anonim válasza:
84%
En is 17 eves vagyok. Bar en egyszerre nem szoktam sokat vasarolni, inkabb elmegyek tobbszor (de en bp-n elek). Ahogy irtad, nyari cipoi mar vannak, gondolom az nem kell. Ha a zaraban szeret vasarolni, es hasonlo boltokban, szerintem kb 40 000ft lenne megfelelo:) gatyak/szoknyak/ruhak/taskak/furdoruhak 10 000ft korul vannak, felsok 5000, szerintem is erdemes azert legalabb atgondolni, hogy mire van szuksege, mit szeretne venni (en mindig szoktam listat irni), es annak fejeben megallapitani az osszeget.
2015. máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
86%

Mivel ruhatar felujitas sztem 50 az realis, mert ebbol kijon valami jobb minosegu ruha, szoval sztem ez egy normal hatar. A lastol meg nem kell ennyire tartani, Pestre megy nem Bronx-ba:-))


33/N

2015. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:
Nem is a lopástól tartok, hanem attól, hogy esetleg leteszi egy polcra, bent felejti az öltözőben, mosdóban, stb.
2015. máj. 17. 22:37
 30/72 anonim ***** válasza:
79%

Nem engeditek?!

Nem vagyok sokkal idősebb, de ennyi idősen én magamtól mentem el, mert konkrétan ZAVART, hogy anyámék tartanak el. :D Köszönöm, nem ment a tanulás rovására, én is diplomás ember vagyok (és nagyon ne büfészakot végeztem), és csak hasznomra vált, hogy hagytak nyaranta, szünetekben dolgozni. :DDDD

Ne haragudj, de mi fog változni attól, hogy főiskola után megy dolgozni? Valszeg semmi teherbírása az égadta világon nem lesz, és igen nagy eséllyel ugyanúgy tőletek fog lejmolni. :D

2015. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!