Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora összeget szánsz a...

Mekkora összeget szánsz a kamasz lányodra, ha vásárolni megy?

Figyelt kérdés

Nagyobb bevásárlás, "ruhatár felújítás".

Az Aréna Plázába megy a barátnőivel, legutóbb a Glamour-napokon voltunk Pesten, akkor kapott egy Vans és egy Converse cipőt, egy kabátot a Zarában és néhány pólót, 3 nyári cipőt, egy magassarkút.

Most szeretne kicsit elegánsabb, nőcisebb darabokat venni, de mondtam, hogy, menjen az apjával. Ő szépen kivonta magát a feladat alól, de mondta a lányom, hogy a 3 barátnője elmegy vele.

Viszont az összeggel bajban vagyok...

Szeretné elvinni a kártyáját, mondván, hogyha esetleg azt elhagyná, nem lenne belőle akkora gond, mintha készpénzt lopnának tőle és meghatározom az összeget, azon felül nem költene, de ha bármi gond lenne, lenne nála elég pénz.

De nem tudom, hogy mennyi legyen az a bizonyos összeg.

17 éves, a barátnői 18-19 évesek.


Eddig mindig együtt mentünk Budapestre, vagy nagyobb útra, ezért nem tudom, mennyi az optimális összeg.



2015. máj. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez lemaradt.

Én 50-60 ezerre gondoltam, mert az még nem is olyan összeg, amiből orbitálisan nagy hülyeségeket tud venni, meg a barátnői sem olyanok, hogy hagynák azt, hogy olyat vegyen, ami nem áll jól rajta.


Mert ami nagyobb kiadás, pl. drágább cipő, kabát, nadrág, abból most van neki több is. Igazából csak blúzokat, ékszereket szeretne szerintem, a blézer lehet nagyobb kiadás.

2015. máj. 17. 21:56
 2/72 anonim ***** válasza:
82%
én kb 10 ezret. sajnos többet nem tudok, de nem is várja el. Ő is 17 éves, diákmunkázik, amit ott megkeres teljesen magára költheti.
2015. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
93%
Ez nyilván sok mindentől függ, nekünk 3 kamaszlányunk volt egyszerre, és átlagbérből élünk, így egyszerre max. 10-20ezer Ft-ot költhettek ruhára és azt is évente csak 2-3 alkalommal. Esetleg még névnapra, szülinapra is ruhát kaptak ha arra volt igényük.
2015. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
79%

60-70 ezer forintot?

Saját ruhataramra nem koltok ossz 30ezernel tobbet, ha cserélek...

2015. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ mennyi új dolgot kell venni, 5-15 ezer forint között.
2015. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:
A mi esetünkben mekkora lenne a reális összeg szerintetek?
2015. máj. 17. 22:01
 7/72 anonim ***** válasza:
87%
jav az elmaradt hogy szerintem ez rengeteg pénz, főleg hogy nemrég volt a gamour napok és akkor is rengeteg mindent kapott, sok pénzért. persze a te pénzed annyit adsz neki amennyit gondolsz, én nem sajnálom, csak sokallom hogy ilyen sűrűn, ekkora összegben kell ruhatárat frissítenie.
2015. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
81%

Rajtad múlik. Ha nektek nem sok az 50-60, akkor rendben van.


Személyes véleményem, hogy ha a leányod ilyen hülyeségekre költ, mint a vans és a converse cipő, akkor csoda, ha 3 egész ruhadarab kijön ebből a pénzből :)


Ne érts félre, én sem vagyok oda az olcsó vagy kínai ruhákért, de az említett márkák pl. ok nélkül túlárazottak, és olyan áron már igazán jó minőségű, akár bőr cipőt is lehet kapni, ami nem megy tönkre 1 éven belül mint ezek.

2015. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
85%
Váo, 50-60 ezer? Az sok. Nekem évente 20-30 ezer max.
2015. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, most én ideírhatom neked, hogy egy évben nem költök ennyit ruhára, nemhogy egy alkalommal...meg azt is, hogy egy 17 éves gyereknek odaadni eltapsolni annyi pénzt, amennyit nála szerencsétlenebb sorsú emberek egy hónap alatt keresnek nem feltétlenül neveli arra, hogy a pénz nem csak az ember ölébe hullik...

Te is pontosan tudod, hogy ez egy bődületesen nagy összeg, de ha megteheted, adj neki annyit. Mit érdekel mások véleménye?

2015. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!