Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora összeget szánsz a...

Mekkora összeget szánsz a kamasz lányodra, ha vásárolni megy?

Figyelt kérdés

Nagyobb bevásárlás, "ruhatár felújítás".

Az Aréna Plázába megy a barátnőivel, legutóbb a Glamour-napokon voltunk Pesten, akkor kapott egy Vans és egy Converse cipőt, egy kabátot a Zarában és néhány pólót, 3 nyári cipőt, egy magassarkút.

Most szeretne kicsit elegánsabb, nőcisebb darabokat venni, de mondtam, hogy, menjen az apjával. Ő szépen kivonta magát a feladat alól, de mondta a lányom, hogy a 3 barátnője elmegy vele.

Viszont az összeggel bajban vagyok...

Szeretné elvinni a kártyáját, mondván, hogyha esetleg azt elhagyná, nem lenne belőle akkora gond, mintha készpénzt lopnának tőle és meghatározom az összeget, azon felül nem költene, de ha bármi gond lenne, lenne nála elég pénz.

De nem tudom, hogy mennyi legyen az a bizonyos összeg.

17 éves, a barátnői 18-19 évesek.


Eddig mindig együtt mentünk Budapestre, vagy nagyobb útra, ezért nem tudom, mennyi az optimális összeg.



2015. máj. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim válasza:
78%
Vagy az is lehet, hogy nem adsz neki penzt, hanem a kartyajaval fizet, es utolag majd atutalod. Velem neha igy szoktak. Tudjak a szuleim, hogy nem koltenek el 100e forintot hulyesegekre, es ha adnak 30 000et es 32 000 kene, akkor nincs az, hogy pont nem tudom megvenni. Ez is egy opcio. Ennek az egesznek amugy sztem semmi koze a neveleshez, vagy hogy kesobb mi lesz belole.. Nyilvan az ember mindent meg szeretne adni a gyerekenek, es ha ez a 'minden' valahol tobb, mint mashol, azt mar egybol le kell irni.. Na mindegy remelem segitettem.:)
2015. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
85%

Neked kell tudnod, hogy mennyit engedhetsz meg és mik az ő igényei, ezt kell valahogy szinkronba hozni.


Ezenfelül meghatároznék egy lélektani határt, amin túl biztos, hogy nem is gondolkodnék, ha megtehetem, akkor sem, ez jellemfejlődésileg szerintem fontos, ha a gyerek azt hiszi, hogy 100.000 forint smafu az nem jó.

Ha nagyon extra igényei vannak, keresse meg rá az árát diákmunkával.

2015. máj. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
74%

Nevelésbe nem is nagyon lehet beleszólni, mert nemlétező.


Ha neki Vans cipő kell, kap, hogy boldog legyen.


Hát, ezt holnap elmesélem anyámnak, lehet, beszarik majd a röhögéstől.

2015. máj. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy nem szeretnél örökbefogadni, kérdező? Légyszi,légyszi... :D
2015. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
71%
Kamasz lányom kap minden hónapban 5000Ft zsebpénzt, abból azt vesz magának, amit akar. Ezen felül cipőt, kabátot, ruhát akkor kap, ha a régi már elhasználódott, vagy ha csak divatolásból szeretne valamit, azt születésnapra illetve karácsonyra kérheti.
2015. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Én inkább bele se kezdek abba, mi reális és jogos, csak azt jegyezném meg, hogy egy ruhatár felújítása nem ebből a pár darab ruhából áll, ami itt fel lett sorolva, hanem mondjuk öt nadrág, öt szoknya, öt fölső, fehérneműk, övek, kiegészítők.

Ez az igazi felújítás.

Én is kaptam már az anyukámtól 40 ezret ruhára, és ő napszámból adta. Magának pedig nem maradt. De meg is becsülök minden fillért, mert én is dolgoztam már elég kemény fizikai munkát, és tudom, hogy nem mindenkinek úgy hullik az ölébe a pénz. Nem mintha fájna. Miattam lehet bárkinek bármennyi. Én nem szenvedtem hiányt soha, az édesanyámnak köszönhetően, de nem elkényeztetett liba lettem, pedig lehettem volna. Ezt csak úgy mellékesen írtam a többi válaszolónak.. 21/L

2015. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
84%
Sztem ha plázás ruhát akar, és megengedhetitek magatoknak, akkor oké (gondolom, így van, mert ha csórók lennétek, akkor nem a Zarában vennétek kabátot). Ennél többet ne, mert felesleges. Én mondjuk ennyit tuti nem költenék el egyszerre még ruhatár-felújításra sem, mert turkálóban vásárolok... szeretek vadászni, szeretem, hogy nem minden 2. csajon jön velem szembe az, amit hordok, és hát igen, 5-6 ezer forintból egy egész szezonnyi ruhám megvan kb. úgy, hogy szeretek változatosan öltözködni :).
2015. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a bankkártya nem rossz, azt le tudjátok tiltani ha ellopják tőle. Másrészt ha aggódtok a biztonsága miatt, akkor ne az Aréna plázába menjenek már a gettóba, (ne is a Westendbe ott is fura arcok vannak) hanem pl. Allee-ba, az nyugis, Budán van. Én nem vagyok oda a plázákért, de még azt szeretem a legjobban.

Hogy mennyi legyen az összeg? Én megpróbálnám meggyőzni, hogy ékszerre, blúzra, meg egy blézerre elég lesz 30 ezer Ft. De adnék neki 40 ezret, ha bármi gond van. Ez azért is jó, mert kicsit teszteled is, hogy ésszel vásárol-e, vagy elkölti az utolsó Ft-ig.

2015. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
92%
Bocsi most olvasom, hogy nem a lopástól félsz, hanem hogy otthagyja valahol. Azért 17 évesen ennél azért csak életképesebb.
2015. máj. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, ez a másik. Jobb esetben ugyanott tárolja az ember a bankkártyáját, mint a készpénzét - ergo a pénztárcájában a táskájában, és nem hadonászik vele meg nincs végig a kezében, amíg mászkál... ennyi erővel a kp-t is elhagyhatja.
2015. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!