Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elrontott anyuka-kamasz lány...

Elrontott anyuka-kamasz lány kapcsolat, hogy lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés

Vőlegényem családjáról van szó. A szülei elváltak, a gyerekek az anyukával maradtak, s lány ekkor volt kb 13. Anyuka mindenki megkérdezése nélkül 200 kilométerre költözött (a saját és apuka családjától is). A lány már ezt sérelmezte, ott kellet hagynia a barátait, rokonait...

Később, amikor kamaszodni kezdett, volt pár kisebb balhéja (de semmi komoly), és anyuka a fejéhez vágta, hogy őt mindig kevésbé szerette, mint a testvéreit. Kb ezóta a lány szinte szóba se áll az anyjával, nem hallgat rá, de ez az ő kárára is válik, mert egyáltalán nem törődik a testével se pl, kiskora óta van egy betegsége, annak a kezelése nem érdekli, fogat nem mód, stb. Mindketten nagyon makacsok, s lány senkire nem hallgat(persze még mindig kamasz), anyuka talán egyedül a fiára.

Most lesz egy nagy családi buli, itt anyuka ilyen szembesítés szerűen mindenki előtt be akar olvasni a saját lányának, hátha ettől megjavulna. Szerintem ez borzasztó rossz ötlet, de mit javasoljunk helyette?

Fontos infó még, hogy közben a lány lassan 18, és már több időit van az apukájánál, mint az anyukájánál, de az apukája nem igazán neveli, ezért is van inkább ott. Anyuka már azzal is fenyegetőzött, hogy nem engedi haza többet. A lány nem csinált semmi súlyosat, csak flegma kamasz.


2015. máj. 3. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bárki megszégyenítene így, mindenki előtt, elküldeném a fszra és az életben nem akarnám látni többé. Szóba sem állnék vele soha, abban is bizts lehet.


A lány NEM flegma kamasz, kíváncsi vagyok, milyen légkörben él, mert az anyjáról sok mindent elmond, hogy lazán megalázná mindenki előtt...

2015. máj. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lány tényleg flegma, de nem ok nélkül. A kérdés az, hogy mit csináljon anyuka, hogy újra jó kapcsolatuk lehessen, és ne tegye tönkre magát a lánya? Mert ha nem kezeli a betegségét, kb 35 éves korára rokkant lesz.
2015. máj. 3. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Szembesítéskor az anyukát is szembesítenie kellene az ő hibáival.
2015. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeresse.

Egy tizennyolc évest már késő nevelni. Legjobb viszonyulás az, ha a nálunk még kevesebb élettapasztalattal rendelkező, de tiszteletreméltó felnőttként tekintünk rá. Akit nagyon szeretünk, és emiatt olykor belefér némi kéretlen tanácsadás a részünkről, de semmi több.

A betegségét nyilván azért hanyagolja, mert a "téged kevésbé szeretlek" visszhangzik a lelkében. Egy jó őszinte beszélgetés, és ennek a sértésnek a visszavonása elindíthat valamit. Ha nem megy, irány egy pszichológus.

Kamaszként túl sok jutott neki: krónikus betegség, válás, költözés. Ezekből egy is elég, hogy megborítson egy kamaszt.

2015. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A problémákat nem oldja meg egy szembesítés, főleg nem egy csomó ember előtt, ezzel anyuka csak azt éri el hogy a kedves lánya még jobban megutálja és utána már nem fogja érdekelni hogy haza engedi-e mert haza sem akar majd menni és anyuka nézhet nagyokat.

Megkell próbálni leülni, beszélgetni, esetleg apukát bevonni a dologba, de ez az ő ügyük, nem tartozik az egész népes familiára. Ketten kell megoldják. vagy nem..


Igazából nekem sosem igazi tini korom , mert anyám mindig nekem passzolta le a két húgom, az egyik középsúlyos értelmi fogyatékos, sokszor voltak dührohamai, mindemellett 12 évesen nevelő apám molesztált és anyám szart rá. Akkor megtört bennem valami, nem tudtam többé anyámként nézni rá, évekig haragudtam rá, beszéltem vele de nem mint az anyámmal hanem mint egy emberrel akit ismerek de nem áll túl közel hozzám. Nos nem hatotta meg a dolog. 18 évesen elköltöztem azóta jó a viszonyunk, előtte rengeteget vitáztunk, szinte mindennap. De most sem anyámként szeretem, inkább mint egy barátot.


A leírás alapján a két főszereplő között is maximum hasonló viszony alakulhat ki, de hogy nem lesz a régi a kapcsolat az biztos.

2015. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szerintem ha egy gyerek úgy nő fel, hogy nemcsak a törődés hiányát kell elszenvednie, hanem még ilyen szavakat is, attól akire példaként néz, joggal flegma. akkor kell gyereket vállalni, ha 100%ban elérkezettnek látja az időt. belekalkulálva bármilyen csapást az életében. soha nem mondanék ilyeneket a gyerekemnek!mi mindig kérdeztünk és válaszoltak a szüleink, ha nem tudták megkerestük, kutattunk, együtt tanultunk és mindent elmondhattam.egyértelmű, hogy anyuka nagyon elszúrta és ha nem tesz semmit, akkor ez így is marad.

Csak a fogát nem mosta? :D

2015. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!