Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora összeget szánsz a...

Mekkora összeget szánsz a kamasz lányodra, ha vásárolni megy?

Figyelt kérdés

Nagyobb bevásárlás, "ruhatár felújítás".

Az Aréna Plázába megy a barátnőivel, legutóbb a Glamour-napokon voltunk Pesten, akkor kapott egy Vans és egy Converse cipőt, egy kabátot a Zarában és néhány pólót, 3 nyári cipőt, egy magassarkút.

Most szeretne kicsit elegánsabb, nőcisebb darabokat venni, de mondtam, hogy, menjen az apjával. Ő szépen kivonta magát a feladat alól, de mondta a lányom, hogy a 3 barátnője elmegy vele.

Viszont az összeggel bajban vagyok...

Szeretné elvinni a kártyáját, mondván, hogyha esetleg azt elhagyná, nem lenne belőle akkora gond, mintha készpénzt lopnának tőle és meghatározom az összeget, azon felül nem költene, de ha bármi gond lenne, lenne nála elég pénz.

De nem tudom, hogy mennyi legyen az a bizonyos összeg.

17 éves, a barátnői 18-19 évesek.


Eddig mindig együtt mentünk Budapestre, vagy nagyobb útra, ezért nem tudom, mennyi az optimális összeg.



2015. máj. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a plázás butikokban egy jobb blúz nincs 5 ezer ft alatt. Annak meg nincs értelme, hogy utaznak több órát és vesz magának 2 felsőt, majd hallgatom, hogy nem tud mit felvenni és az én dolgaimat kunyizza el, amitől megőrülök.


Ezeket a cipőket szereti, nem tudok vele mit csinálni.

2015. máj. 17. 22:03
 12/72 anonim ***** válasza:
92%
30.000-ret adj szerintem. Annyi idős vagyok, mint a lányod és mivel cipőket már kapott, így ennyinek elégnek kéne lennie drágább darabokra is.
2015. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
48%
Ha sokpénzzel megyünk el, akkor többen megyünk, hogy jobban tudjunk vigyázni rá. 17 éves gyereket ekkora összeggel, főleg hogy bámészkodni fognak, nem tudnak figyelni, simán meglophatnak. Nem tudnál vele menni? És Te is irányíthatod őt abba az irányba, hogy ár-érték-arányban minél jobban vásároljon. ennek a megtanulási ideje pont ebben az életkorban van. Ha nem tudatosítják benne ilyenkor felnőttek, hogy 5E Ft alatt is lehet pont olyan jó minőségű és mennyiségű ruhadarabokat venni mint 500 E Ft-ért, akkor sosem fogja már ezt megtanulni.
2015. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert gondban vagyok.

Sosem volt még nélkülem így vásárolni, csak az itteni plázába járt. Ha nagyobb összeget költött, akkor én fizettem mindig, együtt mentünk Pestre, nem kellett azon izgulnom, hogy vajon elég lesz-e a pénz, nem hagyja-e el, nem lesz-e semmi baja, stb.

2015. máj. 17. 22:06
 15/72 anonim ***** válasza:
64%

11: De könyörgöm, ő a gyerek, és Te vagy a felnőtt.

Te kell határokat szabj a lehetőségeinek.

2015. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
75%
14: Pont ezért korai ez még. Majd a saját fizetéséből menjen egyedül.
2015. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

Több szabadnapot nem tudok kivenni, főleg nem azon a napon, mikor ők mennek, az a napom már tele van.

Irányítani nem szoktam, bár nem is hagyja. 17 éves, nem 5, hogy beleszóljak, mit vegyen fel. Ha neki Vans cipő kell, akkor kap egy évben kettőt és megvan a boldogság. Ha nem én veszem meg, akkor az apja, szóval mindegy.

Én csak kísérgetem és fizetek a pénztáraknál.

Viszont most biztos, hogy nem tudok menni.

2015. máj. 17. 22:09
 18/72 anonim ***** válasza:
64%

Fuhh, nehéz megállnom, hogy a témánál maradjak :)


A legnagyobb tisztelettel kérdezem, hogy te csak azért küldöd el a gyerekedet vásárolni, hogy addig és később se kelljen vele foglalkozni?

Mit tudsz vele csinálni? Most már semmit, késő. De hamarabb el lehetett volna neki mondani, hogy nem márka alapján veszünk dolgokat, hanem minőség és megfelelő ár/érték arány alapján.

2015. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

?

Valamit itt félrenéztél, kedves 79%-os válaszoló.

Nem én küldöm vásárolni, Ő szólt délelőtt, hogy szeretne menni. Semmi akadályát nem látom, a barátnőiben is megbízom. Egyszerűen nem tudom, hogy mekkora legyen az az összeg, amit nyugodt szívvel odaadhatok.

A lányommal semmit nem szeretnék csinálni, okos, értelmes lány. Nem az volt a kérdés, hogy jól neveltem-e.

2015. máj. 17. 22:13
 20/72 anonim ***** válasza:
48%

"Én 50-60 ezerre gondoltam"

Szerintem ez megfelelő összeg lenne. Én is kb ennyivel szoktam elmenni vásárolni.

18/F

2015. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!