Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a 20 éves...

Mit csináljak, hogy a 20 éves lányom már ne barbiezzon?

Figyelt kérdés
Jó nem szó szerint játszik velük, de na... Kb másfél éve jött rá ez a dili, azóta már vagy 10 különböző babája van. Azt mondja szereti őket, mert nagyon szépek. Elismerem tényleg szépek, nem ilyen bolti babák, hanem mindenféle különleges meg ritka darabok, de 20 évesen ne ilyenekkel foglalkozzon már! Hogy vegyem rá, hogy hagyja abba ezt a hülyeséget? Már arra is gondoltam, hogy ha a szép szóra nem hallgat, akkor csak fogom és kidobálom az összeset. Kb 10 évesen kidobálta ő a sajátjait, aszt hiszem kb 3at tartott meg, sose gondoltam, hogy visszatérhet ez az időszaka.
2014. szept. 6. 10:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a Garfield magazinnal nyertem egy igazi, limitált szériás Avon Winter Velvet Barbie-t. Akkor sajnos épp a fiús, anti-babás korszakomban voltam, és odaadtam játszani a húgaimnak. Ma már nagyon bánom. Megvan még, de elég lestrapált állapotban. Az a baba gyakorlatilag olyan volt, mint egy műalkotás, az addigi Barbijaink olcsó, kínai fröccsentett bóvlinak tűntek mellette. Ilyen volt újkorában:

[link]

[link]


Meg tudom érteni a lányodat, hogy gyűjti az ilyen különleges babákat. Mert tetszenek neki, a szobája díszei, boldoggá teszi a látványuk. A ti és a szüleid korában meg a porcelán szobrocskák és babák voltak divatban, ugye? Vagy a nyaralásokból hozható, népviseletes babák. Ezeket a Barbie-kat is inkább a gyűjtőknek szánták szerintem, nem keltenek gyerekjáték-hatást.

Ne cikizd érte a lányod, fogadd el a hobbiját. Madárpókokat is tarthatna :D

2014. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
100%

ez gyűjtés, nem játszás. pláne, ha ritkaságokat gyűjt. másra is költhetné a pénzt? az övé, arra költi, amire akarja. van olyan ember, aki meg milliókat költ egy festményre, pl. és az is csak lóg a szobában, másra is költhetné a pénzt ugye....


úgy adod elő, mintha játszana velük, gyerekesen, pedigi a fenét. mellesleg, én pl. negyvenhez közeledve még mindig szeretek játszani, kirakózni, kártyázni, sakkozni, társasjátékozni, tengózni, tollasozni...és? ha az ember felnőtt, nem lehetnek hobbijai, csak dolgozzon, otthon meg nézzen tévét, vagy mi?

2014. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
22%
egyébként meg egy paraszt vagy, remélem, elköltözik tőled minél hamarabb a lányod, undorító egy ember vagy.
2014. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan okos kis értelmes gyerek, gyógyszerész lesz belőle. "


hát, nem tőled örökölte az eszét, az biztos. szerencsére.


"Mit mond majd, ha pl állás interjún kérdezik a hobbijáról? Hogy babázik?"

nem, hanem azt, hogy gyűjt...ez ugyanis marhára nem babázás.

2014. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező őszintén, mi a fene bajod lesz neked attól, hogy a lányod babákat gyűjt? Mert ez gyűjtés, és marhára nem babázás kategória. Saját pénzét arra költi amire akarja, és te még kidobnád őket?

De most komolyan, ennyi eszed hogyan nem lehet már? Te mit szólnál, ha te porcelánt gyűjtenél, és egyszer arra jönnél haza, hogy anyukád eladta fillérekért az összeset, mert felesleges, dedós dolog?

Meg most az állásinterjú a legkomolyabb érved? Egyrészt ezt ritkán kérdezik meg, másrészt ha rákérdeznek, akkor dolgokat gyűjt, kész. Munkavégzésnél senkit nem érdekel, hogy az adott illetőnek mi a hobbija, vagy mit gyűjt. Nem ez alapján fogják felvenni vagy elutasítani.


Gyerekesen meg pont te viselkedsz, mert nem bírod elfogadni, hogy a lányodnak ez a hobbija.

2014. szept. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

Rendben fölfogtam, nem babázik, gyűjt. Akkor legalább abban segítsetek, hogy valahogy rábeszéljem, hogy olcsóbbakat válasszon. Most a legújabb amit kinézett az is valami 35-40ezer forint. Ebben a dobozban most kettő van, de akkor is sok. Igazából pontosan tudom mennyibe kerülnek ezek, mert külföldről rendeli őket és így csak az én kártyámmal tud fizetni az interneten. De láttam hogy szokott nézegetni ilyen 100-150 ezres darabokat is, azt hittem leájulok a székről. Értem én hogy sokan gyűjtik ezeket, de azért ezek mégse többek, mint egy-egy nyamvadt darab műanyag. Megszállott már aki ennyi pénzt kiad EGY darabért.

Ne nézzetek smucignak, egyáltalán nem állunk rosszul anyagilag, amire szüksége van megkapja csak kérnie kell. De tudjam, hogy tényleg hasznát veszi, hogy valóban szüksége van rá és nem csak porfogónak vagy menőzéshez kell.

2014. szept. 6. 19:54
 47/61 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki meg milliós festményeket gyűjt. Neki se mondod, hogy miért nem vágja ki az újságból, az olcsóbb..
2014. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyet vettem anno a lányomnak, 1996-ban volt ha jól emlékszem 7200 Ft. De nekem is annyira tetszett :))

[link]

2014. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek értékálló dolgok, ha van rá pénze gyűjtse, de ne a te pénzedből. Fogd fel úgy, hogy befektetés.
2014. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

Nem rég volt kint Londonban egy hetet a húgával. Ezzel jött haza: [link]

Tényleg szép, meghajlok előtte. De elcsesztek egy délutánt a Harrodsba, ahelyett hogy elmentek volna pl Cambridgebe is szétnézni. És azért nem tudnak minden héten kiugrani Angliába... Szóval ez a hülye gyűjtés még időt meg élményeket is elvesz tőle.

Mondhatjátok hogy buta vagyok, csak nem akarom, hogy később megbánja, hogy ilyen dolgokat elszalasztott, mikor ott voltak egy köpésre.

2014. szept. 6. 20:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!