Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a lányom...

Mit lehet tenni, ha a lányom és a barátnője ezt tervezik?

Figyelt kérdés
A lányom már egy ideje nagyon könyörgött egy yorki kutyáért, mert a barátnőjének is ilyen kutyája van. Végül kapott egyet a 15. születésnapjára. Most 1 éves a kutya. Észrevettem, hogy mostanában nagyon megy a susmus a lányok között, míg egyik nap amikor itt volt a lányom barátnője, véletlenül meghallottam, hogy pároztatni akarják a két kutyát (a miénk szuka, a barátnőé kan). Hallottam, hogy a pénzt témára terelődött a szó, mire a lányom csak annyit mondott "a pénz miatt ne aggódj". Nagyon ledöbbentem, hát mi nem tenyésztésre vettük azt a kiskutyát, csak házikedvencnek, az állatorvos árai meg az egekben vannak! Gondolok itt olyan, hogy bármilyen komplikáció lép fel, az legalább 70 ezer forint! A kölykök ellátásáról, felneveléséről nem is beszélve. A lányom meg biztos, hogy nem fog utánuk kakit takarítani, mert a saját kutyájával is csak akkor foglalkozik, ha épp kedve van hozzá. Nekem erre se időm, se pénzem, se energiám!
2014. aug. 28. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Két kérdés:


1. Ki a főnök nálatok? A gyerek? Miért nem lehet leülni vele, közölni, hogy nem tehetik meg, és ha mégis megtörténik, annak következményei lesznek - aztán azokat be is vasalni rajta, ha tényleg tojik a tiltásra?


2. Miért nem ivartalanítjátok a kutyát, ha nem akartok kicsiket? Valahol ez is része a felelős állattartásnak.

2014. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját gyereked ennyire sz..ba sem vesz, akkor az valahol a nevelésed csődje, ugye tudod? Most komolyan, te félsz a gyerekedtől? Leülteted, és elmagyarázod neki, hogy mi a szitu, és hogy ha nem tesz le a tervéről, akkor a következő ajándéka (nem tudom, milyen alkalom lesz leghamarabb, szülinap, névnap, karácsony) az lesz, hogy ivartalaníttatjátok a kutyáját vagy ha addig is pároztatja, akkor abortusz injekció. A kutyája után meg tudod mikor takarítanék én, igazán ránevelhetnéd, hogy ő csinálja meg, ha máshogy nem megy, akkor szankciókkal. Mi lesz abból a gyerekből, ha már most ilyen nemtörődöm?
2014. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Maximalisan 1-et ertek az 1 -vel !
2014. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szépen fogd meg, és ivartalanítsd a kutyát, és az árát vond le a gyerek zsebpénzéből.
2014. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányod félhülye, hogy nem lehet vele megbeszélni, hogy ez nem így működik?
2014. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd a kutyát és le van a gond.
2014. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőén másnak vittem volna a kutyát ivartalanítani, mire vársz?
2014. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Én tamogatnám,azt írtad se pénzed.Na most lenne ezek a kutyák alig esznek amíg elérik a 6-8hetes kort.Szerzel nekik egy nagy dobozt aztán még ki sem jönnek.Nem kell félni a kakától sem,mert az anyjuk megeszi.

Egy alom ilyen kutyából 100000 Ft.fölött keresel ami tisztán megmarad,ez szerintem megéri.

Állat orvoshoz meg nem kell vinni majd a kiskutyák új gazdájának.A tiétek meg megelli egy éjszaka alatt őket aztán csókolom,nem kell neki se állatorvos se bába se semmi.

2014. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze utolsó törzskönyveztetni cipeltetni sem kell. Ki az a hülye aki így megvenné ha fajtisztát akar?
2014. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
98%

50%-os, undorító vagy....

Kérdező, Te meg megfogod a kutyát és elviszed ivartalanítani. Eszem megáll amúgy, hogy felnőtt emberek ilyen kérdéseket írnak ki, és a legkézenfekvőbb válasz meg sem fordul a fejükben...

2014. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!