Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene mondanom, hol...

Mit kellene mondanom, hol vagyok? 18/L

Figyelt kérdés

AZ utóbbi időben 2-3 naponta elmegyek otthonról délután, csak este jövök haza, amit persze a szüleim gyanúsnak találnak. Mostanában egyre többet kérdezgetnek, hogy hol vagyok, hova megyek..Azt hiszik, hogy van valakim, mert nem mondok nekik semmi konkrétat, hogy hol vagyok, és gyakran csak vigyorogni tudok a képükön, amikor arról faggatnak, hogy kivel találkozgatok.

Nem köthetem az orrukra, hogy mit csinálok, mert kapásból idiótának néznének és egyébként is magánügy, de nincs senkim. Viszont ezt nem mondhatom nekik, mert akkor rákérdeznek, hogy akkor mégis hol vagyok mindig és nem tudnék semmi olyan magyarázattal szolgálni, ami hihető lenne (főleg nem így, lassan egy hónap után).

Apukámon viszont egyre jobban látom, hogy aggódik értem és nem tetszik neki, hogy nem osztom meg vele ezeket a dolgokat, és persze benne van az apai féltés,stb.

Mit tudnék nekik mondani?

Vagy maradjon a "van barátom, de nem mondom ki"-dolog?


2014. júl. 14. 22:39
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a szüleim hogy reagálnának a dologra. Egészen biztos, hogy foggal-körömmel tiltakoznának és nem engednének többet el. És az is biztos, hogy okoznának pár kellemetlen pillanatot a pasinak.

Végülis..Te mire asszociálnál először, mikor meghallod, hogy az alig 18 éves lányod egy 46 évessel járkál el egyfolytában? Hát biztos nem tudnának neked olyan választ adni, amit nem értesz félre.

2014. júl. 15. 10:41
 42/60 anonim ***** válasza:
100%

Arra a kérdésükre azért majd nehéz lesz elfogadható magyarázatot adnod,

hogy "mi mindent elhiszünk neked kislányom, de akkor mégis kié ez a gyerek??"

2014. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:
Ez jó volt!! :D
2014. júl. 15. 10:51
 44/60 anonim ***** válasza:
91%
És ha azt mondanád szakkör? (az fix időben van)
2014. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én továbbra is a dolog inverzét tekinteném, és arra keresném - szüleid helyében is - a választ: mit lóg egy 46 éves, felnőtt férfi TITOKBAN az én 18 éves lányommal? Miért nem áll elém, hogy megbeszéljük, mi a közös érdeklődés alapja?

Bármilyen reális magyarázatot el tudok képzelni. Megpróbálnék elvonatkoztatni a nyilvánvalóan bennem lévő sablonoktól, mert egy esély mindenkinek jár, pláne, ha még nem is játszotta el a bizalmamat, de továbbra sem a lányomon, hanem a pasin gondolkoznék el. De erősen.

És számomra sokkal gyanúsabb lenne a pasas, ha nem állna elém, mintha higgadtan a szemembe nézne és elmondaná, valójában mit is akar.


Ha meg kiderül az egész, mert kétségeid ne legyenek, KI FOG DERÜLNI, akkor szülőként botrányt csinálnék. Ha én bíznék az érintett szereplőkben, mert ezt akarnák tőlem, akkor teljes joggal várnám el, hogy bennem is megbízzanak és a bizalmukkal megtiszteljenek.

2014. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondoltam. Vagy, hogy mondjuk úszom vagy teniszedzésen vagyok. Csak szerintem már mindegy, mert jócskán elkéstem vele. Miért titkoltam volna hetekig, hogy teniszezem pl?
2014. júl. 15. 10:59
 47/60 anonim ***** válasza:
91%

Hmm mondjuk azért mert féltél hogy kinevetnek miatta?

Ez így talán hihető.

2014. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

46-os: Korrekt, hogyha te ilyen vagy, de hidd el, az én szüleim rögtön olyan dolgokat látnának bele a dologba, amit nem kellene. És hogyha esetleg lenne köztünk valami és azért is titkolóznék, akkor meg végképp nem mondhatnám meg nekik, hogy együtt vagyok vele, mert világháború lenne. Mondhatnék akármit nekik.


47-es: Miért nevetnének ki, miért furcsállnák, ha sportoli járnék? Állva tapsikolnának örömükben, hogy végre nem csak otthon ülök és sportolok.

2014. júl. 15. 11:08
 49/60 anonim ***** válasza:
Jól látod a helyzetet, ott cseszted el, hogy eleve hazugsággal titkolózással indítottál. Ha már ez elejétől őszinte vagy most nem lennél sz@rban. Találkozzatok a pasassal néhány alkalommal nálatok. Ha látják a szüleid, hogy mit is csináltok valójában akkor majd nem aggódnak.
2014. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
Én csak ötletet mondok. Akkor találj ki olyan szakkört amiért ténylegesen kiröhögnének. Vagy anime gyűlés
2014. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!