Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak? It kéne mondanom?

Mit mondjak? It kéne mondanom?

Figyelt kérdés
Anyukám végstádiumban lévő rákbeteg és meg fog halni,már nagyon rosszul van és nem tudom,hogy mit mondjak neki,vagy hogy kell e valamit mondanom, azt akarom tudni,hogy haragszik e rám,mert régen mondtam neki csúnya dolgokat, de nem tudok oda menni hozzá mert nem tudom hogy mit és hogy mondjak neki, és közben attól félek,hogy már késő lesz meg hogy valamit nem tudok majd elmondani, nagyon rosszul érzem magam.
2014. jún. 10. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Írj neki egy levelet és azt add oda. Arra nem kell rögtön reagálnia, szerintem könyebb lesz neki is, neked is.
2014. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Ez nagyon szomorú dolog,én ugyan ezt éltem át!Én elmondtam Neki az utolsó percben, hogy szeretem nagyon és,hogy 1 nagyon jó édesanya, akit nem pótol soha senki!Inkább mondd el szóban, mint levélben..illetve...minél hamarabb,mert utána örökre bánod!

2014. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell mondanod semmit csak érezze (!!!) ,hogy szereted és ott vagy mellette amíg lehet . Hidd el ,nem haragszik ő rád ,egy édesanya történjék bármi ,feltétel nélkül szereti a gyermekét . Ismeretlenül is nagyon sajnálom anyudat .. sok erőt kívánok nektek !
2014. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp mondd el, hogy mennyire szereted. Mikor én voltam ilyen helyzetben, én is azt gondoltam, hogy elég hogy érzi. Aztán mióta meghalt, azóta is sajnálom, hogy nem mondtam neki :-(

Sajnálom, ami Veled történik! :-(

2014. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én anya utolsó napján elbúcsúztam tőle. Elmondtam neki, hogy én azt szeretném, hogy velem maradjon, de ha ő menni akar, elfogadom. Elmondtam neki, mennyire szeretem, ne haragudjon, ha néha hülye voltam... És megkérdeztem tőle, jó gyereke voltam-e, jól csináltam-e a dolgokat és büszke-e rám...

Közben végig szorítottam a kezét és bőgtem, de kegyetlenül...

Másnap reggel elment.

Viszont így nincs bűntudatom, hogy nem búcsúztam el tőle.

2014. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéljetek erről is, beszélj erről nyiltan hogy mondtál meggondolatlanul, vagy akárhogyan is rossz dolgokat is és hogy nagyon megbántad. Ezzel neki is lehetőséget adsz hogy kimondhassa hogy megbocsátott, s talán neki is és neked is könnyebb lesz. És mondd el hogy szereted és ne érezz semmit sem túlságosan szentimentálisnak, cikinek, vagy hülyeségnek mondani. Azt hiszem ez nem annak az ideje. Mondj el mindent, amit bánnál majd hogy nem mondtad el, és bocsáss meg te is szívből neki, ha van mit megbocsátani. És halgass is, amennyit csak kell. Most még megteheted. És azt hiszem hogy az érintéssel, a személyes együttléttel is sok szeretet, sok energiát tudsz adni. S ha eljön az az idő, amikor már nem tud (nem volna eszméleténél pl, vagy a gyógyszerek hatása miatt "nem tiszta", vagy nem tűnik tisztának a tudata) vagy nem akarna beszélni, mert az is lehet, szerintem akkor is elmondhatod, úgy hiszem tudni fogja.
2014. jún. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minél több időt tölts el vele, és mondd meg neki, hogy mennyire szereted és ő a világ legjobb anyukája.

Inkább menj oda és mondj valamit, mert ha nem teszed meg, azt egy ÉLETEN KERESZTÜL fogod bánni!

2014. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!