Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermeket várok, de még így...

Gyermeket várok, de még így is kölcsönkérnek a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kicsit lehet kiakadva írom a kérdésem, nagyon érzékenyen érint a téma, mert a párom is folyton megelégeli, azt, hogy mindig ki kell őket segíteni. Nem nagy összegek, de kellemetlen, mert a pénz mellett segítünk sokszor étellel, gyümölccsel + minden mással...

A pénz egyértelműen cigarettára és alkoholra megy el.

Legutóbbi eset ez volt:


Pénteken kértek 5 ezer ft-ot, szó nélkül adtam.

Szombaton a babának vettünk néhány ruhát, amit meséltem boldogan, mire anyukám azt mondta, hogy ők is vesznek majd neki, csak most nem úgy állnak anyagilag. Majd ismerőstől részletre megvettek egy kanapé ágyat (ami tök felesleges).


Állandóan emlegeti, hogy mivel a születésnapomra én semmit nem kaptam tőlük (- nyár közepén volt-) majd azt is bepótolják. Mindig mondom, hogy már nem kell..., akkor jól esett volna egy szelet sütemény vagy egy képeslap. Vagy bármi apróság...

A legszörnyűbb, hogy 2 naponta részegek, tehát üveg borokat vásárolnak, utána elfogy az utolsó forint és jók vagyunk. Pedig hamarosan érkezik az unokájuk is...


Én eddig ezeken nem akadtam fenn, de most vagy a hormonok, vagy hogy a párom ki van bukva rajtuk ez kinyitotta a szemem és nagyon elkeserít.


Mi a véleményetek? Más is van ilyen helyzetben a szüleivel?


31/N


ma 10:10
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha kölcsön kérnek mond azt hogy mondják meg mi kell és megveszed..
ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de mit vársz tőlük? Alkoholistát pénzelsz... Ne adj nekik pénzt és ételt se. Akkor kénytelenek lesznek dolgozni és józanodni. Ezzel csak ártasz nekik. Hagyod, hogy érzelmileg zsaroljanak és várod a csodát. A gyerekedtől veszed el amit nekik adsz. Döntsd el mi fontosabb. A jövő és a gyereked jövője, vagy a szüleid akik tönkre teszik az életed. Érten, hogy a szüleid, de közben mégsem. A szülő nem a vértől lesz szülő! Nekik támogatniuk kellene most titeket, babaholmikkal, szeretettel. Helyette feszkó feszkó hátán. Tönkre megy a kapcsolatod a pároddal és az életed plusz a gyerek élete is mert így végül lehet csonka család lesztek. Gondolj a gyerekedre könyörgöm! A világ legnagyobb felelőssége a gyerek vállalás! Felelősséget kell vállalnod! Ennek ellenére te felelőtlen módon az alkoholista szüleid támogatod akiknek semmi jövőjük és a gyerekednek trauma lesz őket ismerni is! Ne tedd tönkre a családod!
ma 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 NTBS ***** válasza:
100%

Innentől kezdve ne adj.

És beszéld át velük, hogy mit szeretnél hosszabb távon velük.

Ahogy élnek az rossz példa egy gyerek számára.

ma 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 Misery ***** válasza:
Sajnos nem fogsz terápia nélkül eljutni oda, hogy ne adj. Igazuk van azoknak is, akik nyersen fogalamztak, csak nem olyan alpári stílusban kellet volna, ahogy tették. Sajnos téged elég nagy burokban nevelhettek és ebből a burokból nem sikerült kitörnöd érzelmileg. Jobb később, mint soha, és teveled most a később történik, hogy a férjed által rájöttél arra, hogy függetlenedned kell tőlük és nem szabad támogatni az alkoholizmusukat. Támaszkodj a férjedre, várjátok a gyereketeket, kérd szakember segítségét, mert szerintem most csak a felszínt sikerült megkapargatnod. Az érzelmi zsarolás nagyon romboló és nem kéne továbbadnod a gyerekednek.
ma 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!