Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermeket várok, de még így...

Gyermeket várok, de még így is kölcsönkérnek a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kicsit lehet kiakadva írom a kérdésem, nagyon érzékenyen érint a téma, mert a párom is folyton megelégeli, azt, hogy mindig ki kell őket segíteni. Nem nagy összegek, de kellemetlen, mert a pénz mellett segítünk sokszor étellel, gyümölccsel + minden mással...

A pénz egyértelműen cigarettára és alkoholra megy el.

Legutóbbi eset ez volt:


Pénteken kértek 5 ezer ft-ot, szó nélkül adtam.

Szombaton a babának vettünk néhány ruhát, amit meséltem boldogan, mire anyukám azt mondta, hogy ők is vesznek majd neki, csak most nem úgy állnak anyagilag. Majd ismerőstől részletre megvettek egy kanapé ágyat (ami tök felesleges).


Állandóan emlegeti, hogy mivel a születésnapomra én semmit nem kaptam tőlük (- nyár közepén volt-) majd azt is bepótolják. Mindig mondom, hogy már nem kell..., akkor jól esett volna egy szelet sütemény vagy egy képeslap. Vagy bármi apróság...

A legszörnyűbb, hogy 2 naponta részegek, tehát üveg borokat vásárolnak, utána elfogy az utolsó forint és jók vagyunk. Pedig hamarosan érkezik az unokájuk is...


Én eddig ezeken nem akadtam fenn, de most vagy a hormonok, vagy hogy a párom ki van bukva rajtuk ez kinyitotta a szemem és nagyon elkeserít.


Mi a véleményetek? Más is van ilyen helyzetben a szüleivel?


31/N


ma 10:10
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es, esetleg ismerjük egymást, hogy buta és naív szavakkal illetsz?


Minősítést azt nem kértem senkitől.

A többi válaszolónak köszönöm szépen.

ma 11:15
 12/44 anonim ***** válasza:
93%

Mivel már úton a pici, ajánlott gyorsan felnőni.

Először is tudatosítsd, hogy ez nem "kölcsön", ez eltartás.

A szüleidnek később is a cigi lesz fontosabb mint az unokák, ezt sajnos tapasztalom is.

Tanulj meg nem-et mondani.

Tanulj meg kiállni magadért, tanulj meg konfrontálódni.

ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
98%

Bárki megszorulhat élete során. Nálunk sosem volt probléma,ha egyszer egyszer kisegítettük egymást. DE! Sosem éltünk vissza azzal,hogy segítséget kaptunk. Nem felesleges dolgokra kérünk egymástól. A te esetedben már az első alkalomnál megmondtam volna,hogy vigyék vissza az 50 ft-os üvegeket,abból lesz majd kaja. Inni meg cigizni pedig majd akkor,ha lesz felesleges pénzük.

A baba amúgyis egy feneketlen pénzkiadás. Remélem addigra kitudsz magadért állni,és őt veszed előre.

ma 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 10-es, nem kell személyesen ismern, a helyzettel kapcsolatos eddigi és mostani reakciód mindent eLárul rólad.


Szerinted értelmes ember finanszírozza a szülei alkoholizmusát és függőségeit? És gyakorin kell megkérdeznie, mit csináljon, mert nem jut eszébe, hogy egyszerűen ne adjon pénzt? Ehhez szerinted olyan sok logika kell?

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
30%
11-es vagyok, kedves kérdezőt akartam írni, neked szól.
ma 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
57%
Elvonóra kellene vinni az ilyeneket. A mocsok alkohol reklámokat és mémeket meg semennyire nem kellene engedni se a facebooknak se semminek, mert különben az alkoholcégek kilobbizzák maguknak hogy mindenhol legyen egy csomó alkoholista és ezzel együtt jön egy kamionnyi szr.
ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
61%
Okosak itt sokan de megmondom mi történik ha valaki beint ilyenkor a szüleinek. Életjáradék fejében eladják a házukat egy ilyen profilú cégnek. A kérdező valszeg oszt/szoroz/mérlegel, és jelenleg ezt tartja ideálisnak.
ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
96%

17, és akkor mi van?


Nekem sz*r szüleim voltak, nem tartom a kapcsolatot, nem érdekel, mi lesz az örökségemmel. A nyugalmam és a gyerekeim nyugalma fontosabb, majd megteremtem magamnak a pénzt, ahogy eddig is megtettem.

ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
79%

"Gyermeket várok, de még így is kölcsönkérnek a szüleim. Mit tegyek?"

"A pénz egyértelműen cigarettára és alkoholra megy el."


Többet el se érdemes olvasni a litániádból.

Ha ebből neked nem egyértelmű, hogy egyszerűen nem kell adni nekik, akkor te nagyon buta ember vagy.

ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

19, Te pedig valószínűleg nagyon okos és kedves is vagy. Szerencsére más emberek tudtak normális hangnemű választ is írni. :)


Lényegében sajnálom őket, mert a szüleim. Vannak jó emlékeim velük mindezek ellenére. Éppen ezért nehéz sajnos, de az is biztos, hogy a családomtól és a gyerekeimtől nem fogom elvenni a pénzt.

A jó tanácsokat köszönöm.

ma 12:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!