Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermeket várok, de még így...

Gyermeket várok, de még így is kölcsönkérnek a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kicsit lehet kiakadva írom a kérdésem, nagyon érzékenyen érint a téma, mert a párom is folyton megelégeli, azt, hogy mindig ki kell őket segíteni. Nem nagy összegek, de kellemetlen, mert a pénz mellett segítünk sokszor étellel, gyümölccsel + minden mással...

A pénz egyértelműen cigarettára és alkoholra megy el.

Legutóbbi eset ez volt:


Pénteken kértek 5 ezer ft-ot, szó nélkül adtam.

Szombaton a babának vettünk néhány ruhát, amit meséltem boldogan, mire anyukám azt mondta, hogy ők is vesznek majd neki, csak most nem úgy állnak anyagilag. Majd ismerőstől részletre megvettek egy kanapé ágyat (ami tök felesleges).


Állandóan emlegeti, hogy mivel a születésnapomra én semmit nem kaptam tőlük (- nyár közepén volt-) majd azt is bepótolják. Mindig mondom, hogy már nem kell..., akkor jól esett volna egy szelet sütemény vagy egy képeslap. Vagy bármi apróság...

A legszörnyűbb, hogy 2 naponta részegek, tehát üveg borokat vásárolnak, utána elfogy az utolsó forint és jók vagyunk. Pedig hamarosan érkezik az unokájuk is...


Én eddig ezeken nem akadtam fenn, de most vagy a hormonok, vagy hogy a párom ki van bukva rajtuk ez kinyitotta a szemem és nagyon elkeserít.


Mi a véleményetek? Más is van ilyen helyzetben a szüleivel?


31/N


ma 10:10
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
63%
Bohócot 🤡 csinálnak belőled, és te ezt hagyod.
ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
89%
És te normális dolognak tartod, hogy kétnaponta részeg, téged anyagilag lehúzó szülőkkel tartod a kapcsolatot, csak mert "vannak szép emlékeid" velük? Ezt fogja látni a gyereked is?
ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
7%
Jól van 30 és a többi dugulj már el. Már megint okoskodsz és veled van tele az egész lap.
ma 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
89%

Kölcsön helyett inkább add ki a pénzt egy pszichológusra, aki segít megerősíteni magadat, hogy el tudj jutni a nemet mondásig bármilyen körülmények között. Sajnos nem egy rövid folyamat. Ők pedig nem fogják feladni, újabb és újabb lelkedbe markoló módon fognak pénzért kuncsorogni, mert a szenvedélybetegek sajnos ilyenek. Lesznek ötleteik, akkor is ha 10x nemet mondtál.

Ami még működhet, hogy bízd ezt a férjedre. Ő biztosan le tudja állítani őket, őt ugyanis nem nevelték függős viszonyra.

Volt egyébként ismerősöm ilyen anyával. Neki is évekbe telt, mire azt mondta, hogy túllépett és az sem érdekli, ha az anyja a híd alatt végzi. Hidd el kemény meló volt idáig eljutnia, annak ellenére, hogy az anyja egyfolytában hazudott neki, meglopta, feljelentette stb...

ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, ezt írtad:


,,Lényegében sajnálom őket, mert a szüleim. Vannak jó emlékeim velük mindezek ellenére."


Namost az ember, mivel az állati ösztöneit már részben elvesztette, viszont emberi lénnyé még nem mind nőtt fel, nyersen nem eszi meg az ürüléket, viszont ha valami ízletes, finom ételbe keverik, kétpofára zabálja, és még hálás is érte.

A diktátorok, és úgy alapból az értelmes embereken élősködő manipulátorok szokásos stratégiája 95% igazságba 5% hazugságot csomagolni, vagy sok pozitív élménybe olyan bántalmazást, ami pont a kulcspontokra hat, természetesen ezt úgy előadva, mintha ő csak jót tenne, vagy ha nem jól sikerül, azért se ő legyen a hibás se az áldozat, se a külvilág szemében.


Ezeken gondolkodj el.

Gyors, teljes és hatékony talpraállást kívánok.

ma 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

17.

Szerinte mekkora vagyon lehet ott kilátásban, ahol ekkora 0 drogosok az örökhagyók?

Ezek a saját fejük felől elisszák a házat és az ilyen pondrókat eskü tartósítja az alkohol, mert mind sokáig él.

Ezek még a dédunokák vérét is szívni fogják, ekkora lángész kérdező mellett.

ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!

31 évese, kisbabát várva, a férjedet is kiidegrlve itt kérdezgetsz.

Sajnos nem vagy sem okos, sem felelős leendő anya.

Szégyelld magad!

ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

“Apa, anya, szeretlek benneteket, vannak jó emlékeim is és köszönöm, hogy úgy-ahogy felneveltetek, de nem vagyok hajlandó semmilyen formában támogatni a szenvedélybeteg életstílusotokat.


Remélem, egyetértünk abban, hogy a szeretet nem pénzkérdés, nekem meg kötelességem csak a születendő gyerekemmel kapcsolatban van.

Ennek mentén a 3 testvérből egyként hetente egyszer tudlak támogatni benneteket egy jó bőséges adag főétkezéssel, egyébbel nem.

A kapcsolatunk nem ezen a változáson kellene, hogy múljon, de amennyiben megy a pusholás, hogy adjak már meg csak megint, csak most, csak egy kicsit és nyomasztotok itt engem terhesként a züllött életmódotokkal, úgy vegyétek tudomásul, hogy mától ezesetben felállok és hazamegyek.

Egy hét múlva a megbeszélt, szokásos napon viszem/várlak benneteket az étellel, amit ígértem.

Ez akkor is így lesz már, ha nektek ez nem tetszik.

Ha hiszitek, ha nem mindannyiunk (ti, én, a férjem és a meg nem született gyerekem miatt is)

Puszi”

ma 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

A férjeddel közös kasszán vagy. Gondolom ő sem helyesli, hogy a közös pénzetekből közvetve cigit és piát veszel. Én nem örülnék, ha a születendő gyerekem babaholmijai helyett, az anyósom cigijét és alkoholját kéne megvennem.


A megoldás csak rajtad múlik. Ha nem adsz pénz a szüleidnek, akkor egy idővel leszoknak a "kölcsönkérésről". Ha nem állod meg, hogy "segítesz" rajtuk akkor örökké fejőstehénnek néznek majd.

ma 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
79%

Nincs is rosszabb annál, ha valaki más káros szenvedélyét finanszírozza. Az általad segítségként elkönyvelt adomány, valójában káros szenvedélyek TUDATOS támogatása!

Ahelyett, hogy a babára költenéd, te inkább alkoholra és cigire adod. Nem vagy semmi! Párod helyében elgondolkodnek, hogy érdemes -e közös kasszán maradni...,🍻🥂🍺🍾🍷🥃💸💸💸🚬🚬🚬☠️☠️☠️🤮

ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!