Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermeket várok, de még így...

Gyermeket várok, de még így is kölcsönkérnek a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kicsit lehet kiakadva írom a kérdésem, nagyon érzékenyen érint a téma, mert a párom is folyton megelégeli, azt, hogy mindig ki kell őket segíteni. Nem nagy összegek, de kellemetlen, mert a pénz mellett segítünk sokszor étellel, gyümölccsel + minden mással...

A pénz egyértelműen cigarettára és alkoholra megy el.

Legutóbbi eset ez volt:


Pénteken kértek 5 ezer ft-ot, szó nélkül adtam.

Szombaton a babának vettünk néhány ruhát, amit meséltem boldogan, mire anyukám azt mondta, hogy ők is vesznek majd neki, csak most nem úgy állnak anyagilag. Majd ismerőstől részletre megvettek egy kanapé ágyat (ami tök felesleges).


Állandóan emlegeti, hogy mivel a születésnapomra én semmit nem kaptam tőlük (- nyár közepén volt-) majd azt is bepótolják. Mindig mondom, hogy már nem kell..., akkor jól esett volna egy szelet sütemény vagy egy képeslap. Vagy bármi apróság...

A legszörnyűbb, hogy 2 naponta részegek, tehát üveg borokat vásárolnak, utána elfogy az utolsó forint és jók vagyunk. Pedig hamarosan érkezik az unokájuk is...


Én eddig ezeken nem akadtam fenn, de most vagy a hormonok, vagy hogy a párom ki van bukva rajtuk ez kinyitotta a szemem és nagyon elkeserít.


Mi a véleményetek? Más is van ilyen helyzetben a szüleivel?


31/N


ma 10:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező! Mi történne, ha azt mondanád a szüleidnek, hogy szereted, tiszteled, becsülöd őket, de ha nem teszik le a piát és a cigit, nem fogják látni az unokájukat? Nem ismerlek sem Téged, sem a szüleid, sem a kapcsolatotok minőségét, ezért nem tudom, müködne-e, de láttam már ilyet, hogy valaki emiatt összekapta magát.
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholra meg cigire nem adnék így, főleg hogy úgy néz ki nem tudnak kijönni belőle.
ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
12%
Semmi nem jó ilyenkor, én pl azt csinálnám hogy eldugnám a piát, befújnám parfümmel a házukat, mivel zavar a cigifüst, és hoznék nekik egy anti alkohol plakátot amit kiragasztanék mikor nem látják, ezután hazamennék. Ebből nagy veszekedések lennének, de elmondanám hogy csak jót akarok, aztán vagy jobb lesz, vagy rosszabb, vagy átmenetileg rosszabb. De nagyon zavarna hogy csúsznak le a szüleim, és emiatt bevállalnám hogy ideigenesen én leszek a rossz. Csak terhesen ez rizikós. Viszont ha csak mondod hogy jaj nem jó terhesen a passzív dohányzás pl, akkor elkezdik a szokásos lemezüket amivel a cigijüket védik, vagy egyetértenek aztán folytatják ahol abbahagyták, ki melyik stratégiát követi. De ha adsz nekik egy élményt, pl az egész lakásukban terjeng a parfüm, vagy viszel nekik egy videót az ivás hatásairól, akkor esetleg elkezdődik valami.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
89%
Együtt éltek?
ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
92%
Ne adjál. Nekem a nővérem majdnem 2 millával tartozik és még volt pofája kérni tegnap. Mondtam, hogy takarodjon el dolgozni vagy adjanak lejjebb az igényeikből. Pl. az összes streaming szolgáltatóra elő vannak fizetve, korlátlan mobil csomag, felsőkategóriás mobil, stb. Jött a sajnáltatós szöveg, hogy 5 gyereke van. Felőlem az utcára is kerülhetnek mostmár. Nem érdekel. Az élősködők csak a határozott fellépésből értenek szót. Dugni és inni mindenki tud, de a munka már büdös egyeseknek. Egy szenvedélybeteg is csak egy pénz és léleknyelő. Kettő rokonomat a pia, hármat a cigi vitt el. Soha nem fog megváltozni, aki önszántából nem akar. És még a környezetét is tönkre teszi minden téren. A szüleidnek és még mondanám, hogy vagy segítséget kérnek a leszokáshoz és meg is teszik azt, vagy felejtsék el, hogy létezem.
ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél?

Ne adj kölcsön mert nektek sincs és kész.

ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, hiába sértődsz meg azon, hogy többen butának titulálnak, sajnos leirásod alapján tényleg az vagy, pláne, mert magadtól nem jut eszedbe, hogy kezeld ezt a helyzrtet, holott egyértelmű.


Az a baj, hogy sajnos a "magadfajtak" maximum abból értenek, ha így szólnak hozzájuk. De azért kíváncsi vsgyok, ha holnap anyád szól, hogy nincs mit enni, kéne egy tizes és elkezd sírni, mit mondasz.

ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

#21

:'( Én ugyanezt tettem, azota nem láttam őket 😔

ma 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

24, nem élünk együtt szerencsére már sok sok éve. Sajna ezt nem bírtam nézni… amíg otthon laktam rosszabb volt, mert többet kértek.

Van 2 testvérem. Velük is eljátsszák ezt.


27, A magamfajták hidd el, hogy ebből nem tanulnak, amit itt másoknak mondanak Rám, mert egy kis részletet emeltem ki, amire tapasztalatot vártam… pl amit a 23 as és 25 ös leírt. Meg sem sértődtem, csak furcsállom. Az, hogy mit gondolsz ezek alapján rólam, az a Te ügyed. Vagy bárki másé Magamtól is eszembe jut, hogy ne támogassam így őket, de van akihez a lényeg eljutott és kaptam ítéletmentes választ is.

ma 13:38
 30/44 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy jutott eszedbe. Hát te mahad írtad, hogy pénteken kértek megint és szó nélkül adtál.


Akinek eszébe jut, hogy talán nem kene pénzelni a szülei alkoholizmusát, az miért ad szó nelkül? Ha eszedbe jutott már, miért nem lepted még meg?

ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!