Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermeket várok, de még így...

Gyermeket várok, de még így is kölcsönkérnek a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kicsit lehet kiakadva írom a kérdésem, nagyon érzékenyen érint a téma, mert a párom is folyton megelégeli, azt, hogy mindig ki kell őket segíteni. Nem nagy összegek, de kellemetlen, mert a pénz mellett segítünk sokszor étellel, gyümölccsel + minden mással...

A pénz egyértelműen cigarettára és alkoholra megy el.

Legutóbbi eset ez volt:


Pénteken kértek 5 ezer ft-ot, szó nélkül adtam.

Szombaton a babának vettünk néhány ruhát, amit meséltem boldogan, mire anyukám azt mondta, hogy ők is vesznek majd neki, csak most nem úgy állnak anyagilag. Majd ismerőstől részletre megvettek egy kanapé ágyat (ami tök felesleges).


Állandóan emlegeti, hogy mivel a születésnapomra én semmit nem kaptam tőlük (- nyár közepén volt-) majd azt is bepótolják. Mindig mondom, hogy már nem kell..., akkor jól esett volna egy szelet sütemény vagy egy képeslap. Vagy bármi apróság...

A legszörnyűbb, hogy 2 naponta részegek, tehát üveg borokat vásárolnak, utána elfogy az utolsó forint és jók vagyunk. Pedig hamarosan érkezik az unokájuk is...


Én eddig ezeken nem akadtam fenn, de most vagy a hormonok, vagy hogy a párom ki van bukva rajtuk ez kinyitotta a szemem és nagyon elkeserít.


Mi a véleményetek? Más is van ilyen helyzetben a szüleivel?


31/N


ma 10:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen tapasztalatom nincs.

De!

Leégne a bőr az arcomról, ha a felnőtt gyerekeimtől kéne kunyorálnom. Az, hogy ők ezt megteszik, azt mutatja, elvesztették a kontrollt az életvitelük felett, így ha kisegíted is őket pénzzel, csak még mélyebb gödörbe esnek.

Nem, én sem támogatnám a szüleimet ilyen helyzetben.

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Apám ilyen. Nem is beszéltünk az elmúlt 15 évben csak 2-3 alkalommal, nah nem mintha ő valaha is keresett volna.
ma 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
98%

Azz gondolom, hogy hülye vagy, hogy pénzeled őket. Bennük keresed a hibat, a problémat (van ia bennük), de te ugyanolyan hibás vagy ebben az egeszben, mert belemesz a játszmába,

fizeted a szenvedélyeiket.


"Pénteken kértek 5 ezer ft-ot, szó nélkül adtam."


Meg kell mondani, hogy nincs pénzed és mostantól nem adsz, mert ha telik kajara es piára, teljen masra is. Nyilván jön majd a síras, lelki zsarolás, veszekedés, aminek amúgy 99% be fogsz dőlni, mert látszik, hogy uralnak téged mentalisan.


Ha nem tudod elengedni a szüleid kezét, menjél pszichológushoz, a gyereked érdekében, hogy ő ne ezt lássa. Ferjed se fogja sokáig tűrni, jogosan.

ma 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne nagyon legyenek elvarasaid az alkoholista szuleditol. Erdekli is oket az unoka, mit gondolsz? A pia, na az erdekes max.


Penzt nem adni, tavolsagot tartani, ennyit lehet.

ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

De ha tudod, hogy cigire és piára költik, miért adsz nekik? Itt ebben az esetben akkor te vagy a hülye...

Tőlem ha így kérne az anyám, megmondanám, hogy sajnálom, de nincs pénzem cigire meg alkoholra. Ha erre azt mondaná, hogy kajára kell, meg csekkekre, akkor mondanám, hogy majd legközelebb mikor cigit és alkoholt akarsz venni, akkor jusson eszedbe, hogy kajára is költheted a pénzed.

Ennyi, meg van oldva. Ha erre megsértődik, és nem beszél veled többet, akkor mit számít? Hiszen látszólag semmit nem ad hozzá az életedhez. Se anyagilag, se mentálisan nem támogat, inkább csak érdekkapcsolatként tekint rád.

ma 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

Én tudok nemet mondani. A gyerekem fontosabb, mint a szüleim. Cigire meg piára nem adnék.


Ha te nem tudsz nemet mondani akkor a saját gyerekedtől veszed el amit adsz piára a szüleidnek.

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Mev kell velük szakítani a kapcsolatot. Ezek élősködők. Nem kell pénzt adni, megmondod hogy nektek kell. Ilyen szüleim lennének soha nem akarnám öket látni.
ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
94%

Mit tegyél? Nőj fel, főleg, hogyha gyereked lesz.


De elég gáz gyerekfejjel szülni, márpedig te egyelőre nem vagy felnőtt.

ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
75%
A férjed is el fog hagyni, ha a gyerek és helyette a söpredék szüleidet választod. Sok ilyen ember van mint a szüleid, na őket kellene a Dunába lőni.
ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
70%

Hiába írjátok le neki 10-en, hogy ne adjon pénzt és szakítsa meg a kapcsolatot, úgysem fogja. Látszik, hogy buta es naiv is, magától ez eszébe sem jut, meg ugyis láthatóan annyira a szülei befolyásolása alatt áll, hogy ha elkezdenek sírni, még neki lesz büntudata és rohan majd a pénzzel hozzájuk.


Inkább a gyerekétől veszi el, mintsem kiálljon magáért és elfogadja, a szülei élete nem az ő felelőssége. Buta is és mártír-tipus is, ez a kombó meg abszolút menthetetlen.


Az emberek alapvetően nem változnak. Sem a kérdező szülei, sem maga a kérdező nem fog.

ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!