Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkisérült lettél, mert neha...

Lelkisérült lettél, mert neha kikaptál néha a szuleidtől?

Figyelt kérdés
Az én anyám nem volt egyszerű eset, tini koromban agyba-főbe vert, úgy hogy kék-lila lettem, vérzett a szám stb... Gyűlöltem is őt ez miatt. De most, nem ez a véglet érdekel, hanem az, hogy ha valakit néha fenéken csapott az anyja/apja, az okozott-e lelki kárt benned?
aug. 6. 22:15
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm #26 megpróbálom alkalmazni ezt, amit írtál.
aug. 7. 09:36
 32/45 anonim ***** válasza:
18%
Azt nem is mondta soha senki értelmes ember, hogy nem lehet nemet mondani a gyereknek! Nem tudom, honnan szedted ezt! A nevelés része. A verés meg az abúzusé.
aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha kiskorától kezdve következetes és a megfelelő helyzetekben szigorú nevelést kap a gyerek, akkor nem lesz szükség testi fenyítésre.


Ha viszont ez valamilyen okból kifolyólag elmarad, akkor úgy gondolom, előfordulhat olyan élethelyzet, amelyben drasztikusabb eszközöket kell bevetni a gyerek fegyelmezésére.

És nem, nem a szülő idegességének a levezetése a fontos, de azért néha jól jönne a keményebb fellépés.


Pl amikor egy gyerek TELJESEN RANDOM a szemembe dobta a homomot, valahogy kicsit komolyabb beavatkozást vártam a "Jaj, kicsi Édenke, nem szabad." csicsergéstől.


Szóval persze, az lett volna az ideális, ha a legelső pillanattól kezdve szorosan fogod a gyereket, csakhogy gyermektelenként a partvonalról ezt nagyon könnyű odaböffentenem. Az elszúrt nevelés megoldása viszont biztosan nem az, hogy továbbra is kitartunk mellette. Legalábbis én így látom.

aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
57%

32

A verés valóban abúzus, egy tasli viszont nem verés. Ahogy vacsi nélkül ágyba küldeni a gyereket nem éheztetés, egyszer-kétszer rákiáltani pedig nen lelki terror.


És ezt úgy mondom, hogy nem támogatom a testi fenyítés semmilyen formáját, de azért odáig ne puhuljunk el, hogy egy fenékre csapásnál rögtön gyermekkínzást kiáltunm.

aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
11%

Nem támogatod ja, de csak egy kicsit....



Mindegy is de szerintem ami fontosabb, a kérdező nem keresi, hogy mi más lehet a probléma hanem az egyetlen eszközhöz nyúlna amit ismer, hogy na akkor fizikai agresszió, nem tudok mást! De nem beszélné meg senkivel, akár egy szakemberrel h mit is kellene tenni, es hogy volt eddig. Félszavakbol itt olyanokat tudunk meg h ő eddig elhitte, hogy nem lehet nemet mondani a gyereknek. Ki es miert mondta ezt neki és miért nem azzal foglalkozunk, h amit rosszul csináltunk, azon változtatunk, de attól még nem verni kezdünk! Miért tabu ámblokk ránezni egy családban a viselkedésekte ahegyett h azt tanácsoljuk, hogy persze most akkor rángasd, csak keveset üss? Nem tűnik szakszerűnek.

aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
72%
Engem egyszer-kétszer megpicsázott apám a fakanállal, mégsem lettem lelki sérült. Jó a kapcsolatom a szüleimmel. Nem ok nélkül kaptam sosem és nem rendszeresen. Pl. lógtam suliból és apám nevében igazolást írtam.
aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, miért kell úgy tenni, mintha egy pofon gyermekbántalmazás lenne.


Konkrétan a gyermekbántalmazást relativizáljátok ezzel.

aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Mintha azt mondtam volna, hogy mostantól agyba-főbe fogom verni a gyereket, de nem ezt mondtam, hanem azt, ha mégegyszer harap, akkor valami drasztikusabb megoldáshoz folyamodnék, hogy rájöjjön, amit tesz, az nagyon rossz. Nyilván, sosem verném meg őt úgy erőből, erre amúgy is képtelen lennék. És amúgy, igen olvastam ezt is, hogy nem szabad azt mondani, hogy "ezt nem szabad, hanem helyette azt kell mondani például, hogy ez veszélyes."
aug. 7. 10:05
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer sem ütöttek meg... sokszor kívántam, bár vernének inkább, mert akkor TALÁN komolyan vennének, nem kapásból hiszisnek titulálnának.


Nálunk a szóbeli abúzus ment keményen, hidd el, kérdező semmivel sem jobb, sőt!

aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy nem vicc, hogy gyakran egy pofon kevesebb kárral jár, mint a lelki terror.


Én sokszor kikaptam gyerekként. Szar volt, semmit nem tett hozzá a fejlődésemhez és egyébre nem szolgált, mint hogy a rendkívül nehéz élethelyzetben levő anyám levezesse a feszültségét.

De ettől még nem volt rettenetes a gyermekkorom, és mára remek a szüleimmel való kapcsolatom.


Az egyik expasim ezzel szemben egyszer sem kapott a szüleitől, mégis rettegett tőlük. Folyamatosan hazudozott, csúsztatott, titkolózott előttük, mert félt a verbális bántalmazástól és a szeretetmegvonástól. Az ő apja a csenddel verést választotta. Hetekig nem szólt hozzá egy rossz jegy vagy valami piti kamaszos lázadás miatt. Azóta sem találkoztam olyan szorongó, meggyötört emberrel.


És nem, ez nem legitimálja a verést, pusztán kontextusba hekyezi.

aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!